Louka

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Kapo
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 18, 2011 7:25 pm
Bydliště: Myjafsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Louka

#316 Nový příspěvek od Kapo »

Hej, to je mi jasné. Ale to potrvá aj desiatky rokov. Kopec spálenej nafty a nekvalitné seno. Ale bych rád do budúceho senobrania trochu lúku "vylepšil".

Bohužial nie som a asi ani nebudem vlastníkom tejto lúky. Ale snáď 10 rokov bude slúžiť mne.
V3S S3 HR3001, Bielorus EO 2621, Gaz 69, PK26, Patrol GR, MT365, HDJ80...
http://www.4x4nazory.sk

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Louka

#317 Nový příspěvek od Gurgul »

Chlapi, zbyl mi ještě nějaký hnůj, myslíte, že ho mám ještě rozhodit po loukách? Na jaře to pak vzít branama? Nebudou zbytky v senu? Díky

Steve01
Příspěvky: 186
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Louka

#318 Nový příspěvek od Steve01 »

Hnůj rozhazuju v prosinci po pastvinách naprosto běžně a bez obav, že by něco mohlo být příští rok v seně, nebo senáži. Je asi lepší to na jaře přeletět bránama, ale nutné to není. Dokonce už jsem párkrát rozhazoval aj v březnu, a sena dělal v červnu, a také to bylo OK, ale musí to být dostatečně rozbité (a jednalo se doslova o seno - ne senáž, u sena se při rozhazování a obracení vytřepe to, co by tam případně zbylo).

kulak
Příspěvky: 104
Registrován: čtv črc 09, 2009 10:36 am

Re: Louka

#319 Nový příspěvek od kulak »

Ahojte. Ako to vyzerá u Vás so sušením sena? Celkom ma to láka začať. Lucerka je už celkom veľká a pčasie tiež sľubné.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Louka

#320 Nový příspěvek od Antony30011 »

Soused včera shodil trávu na zahradě. Podle mě to má ještě měsíc čas... v těch susách bude problém s druhou sečí

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Louka

#321 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Zdravím prosím vás nemáte někdo zkušenosti s vápněním louky? Na cca 1 ha se me začal dost vyskytovat mech :help: Tak jsem říkal zkusit to vyvápnit a to buď službaři s rozmetadlem přímo vápnem tím prachem.
A nebo koupit granulované nějaké a naházet si to sám rozmetadlem.
Zkusil bych to zatím na tom jednom hektaru a vydělo by se dál.
Co si o tom myslíte? Děkuji ;-)
Něco jsem četl na netu že je dobré znát Ph půdy ale to by mě museli přijet udělat rozbor ne? A to bude asi drahý. Nebo se to dá nějak zjistit jinak? :-/

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Louka

#322 Nový příspěvek od Matúš »

Takže porade. Myslíš, že nájdeš nejakého službára, čo ti príde povápniť 1 ha? To jedine ak by si našiel nejakého gazdu, ktorý má Piasta a bol by ochotný ti ho požičať alebo ti to prísť pohádzať. Inak 1 ha by sa dal kľudne pohádzať rukami.
Klasickým vápnom zvyčajne upravíš pH na viac rokov, granulovaným zvyčajne len na jeden. Čo viem, tak granulované väčšinou ľudia hádžu keď robili rozbor až po sejbe a vyšla im príliš kyslá pôda. Navyše klasické vápno je lacnejšie, aj keď pre väčšinu asi zložitejšie na aplikáciu.
Kyslosť pôdy sa dá zistiť napríklad podľa rastlín, aké tam rastú. Tým však len zistíš, či je kyslá alebo nie. Ďalej sú metódy s octom, rozpustením vo vode atď., ale s tým nemám skúsenosť, tak ti neviem povedať. Najpresnejšie je dať si spraviť ten rozbor. Vzorky si môžeš zobrať aj sám a ani príliš drahé by to nemalo byť, teda pokiaľ chceš len ten základný rozbor (pH, N, P, K a ešte niečo). Vzorky sa zvyčajne berú po zbere úrody, keď ešte neprebehlo žiadne hnojenie a pod., avšak to platí na ornej pôde, na lúke to je asi jedno, pokiaľ tam nič pred tým nenasypeš.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Louka

#323 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Louka

#324 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj děkuji za info kouknu tam 8)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Louka

#325 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak páni jak to vypadá na vašich loukách :-/ Tady u nás to je docela na poblití.... :typek: Hrůza sucho,sucho a sucho. Ted tu spadlo po hrozně dlouhé době aspoň 20 mm vody, ale to je jakoby to nebylo znát v půdě :)
Louky zdálky vypadají jakš-takš, ale když se do ní vleze no hrůza. Vypadá to špatně s hmotou.
Přemýšlel jsem co kdybych jí teď dal třeba močovinu přez list postřikovačem? A nebo klidně močovinu+hořkou sůl :-/ Nemáte někdo zkušenost? Jestli se to aspoň trochu vyplatí a nebo je to zbytečné ježdění? Dík

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Louka

#326 Nový příspěvek od honzauta »

U nás to také vypadalo tragicky, ale nyní spadlo cca 60 mm srážek a je to každý den vidět.

Já osobně bych již do trávy v této fázi s ničím nejezdil.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Louka

#327 Nový příspěvek od mastnacek »

Porosty kde jsem nepas nevypdaj tak zle, jsou chudsi to jo, nektery druhy uz se vysemenujou ( metaj? ). To prislo asi docela brzo a nebo uz jsem trosku mozna historickej z toho. No kazdopadne tam kde pasu je to boj, obrazi to hrozne pomalu.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Louka

#328 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No jsem na to letos zvědaví teda bude to asi sranda :zapomel: Uvidíme
Už tam s ničím tedy nepojedu do luk stejně to nejdůležitější a to je voda to nemá tak nic jiného to už nezachrání.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Louka

#329 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Kdy myslíte že je nejvhodnější přisejvat louky? A kolik cca výsevek na Ha? děkuji

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Sušení sena a otav

#330 Nový příspěvek od sita »

Zakládám toto téma, protože jsem žádné takové obecné nenašel.

Koseni, otáčení, nahránování do radku je mi jasný, ale zajímalo u mne jestli je možný jeden den nahrnout a lisovat až druhy den? Nechytne to přes noc odspodu vlhkost, která nevyschne?

Dělám letos poprvé víc a mám jen jedny ruce a louky daleko.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“