Skleník

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Skleník

#871 Nový příspěvek od cenda.t »

Však roundup je na plíseň nejlepší - zbyla Ti tam snad nějaká? :typek: :friends: :pohar:
Nic ve zlém, ta moje postříkala R mšice na jabloni...měl to být prý Pirimor.... mšice odešly i s jabloní.... :-/ :D :smich:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Skleník

#872 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Širon píše: pon čer 20, 2022 5:46 pm ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
8) ...moc pěkné , Širone ! Tak ještě automatickou závlahu , nějaké police a konstrukci podpěr . Přeju hodně zábavy a bohatou úrodu ! :friends:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Skleník

#873 Nový příspěvek od Britt »

Širone, máš to pěkný, ale ještě bych udělal schody do té montážní jámy, aby ses nemusel drápat nahoru jako luterán do nebe.
Jardy, já jsem takhle před 2 lety vyhubil rajčata, když jsem sirnými knoty likvidoval Molice. Už 30 minut po aplikaci se začaly kroutit listy a večer by se daly kouřit, jak byly suchý.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3414
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Skleník

#874 Nový příspěvek od jenicek »

Jardo, schody určitě budou, není přeci blbej. :)
Širone máš to pěkný a v podstatě stejný jako jsem před měsícem dodělal já i s tím, že dílo jsem při kolaudaci předal ženě a nyní už je to její kaše :typek:
Máš automatický otvírání oken? Já mám celkem 3 okna, dvě z toho s automatickým otvíráním, třetí růčo. Přemejšlim, že bych ještě udělal otvírací dvě malý skla u dveří dole a udělal to přes kladku od oken, aby to udělalo průvan.
Když teď byly ty pařáky, tak jsem měl celej den oboje dveře otevřený (mám dvojdveře na obou stranách) aby se to vyluftovalo. No jeden den panímáma zapomněla otevřít a bylo tam 65st., naštěstí všechno přežilo.
S tím postřikem jsem si takhle vloni z*urvil hrušku. Stříkal jsem třešen a višeň proti houbě a trochu mi zbylo. Na hrušce na listech byly nějaký strupy, tak jsem to pokropil a hned druhej den jsem věděl, že to byla chyba. No nic, člověk se chybama učí, tak už tam je jiná hruška.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Skleník

#875 Nový příspěvek od Širon »

Klucí díky :friends: , schody uvnitř samo budou, to se rozumělo s tím dotuněním. Musel jsem to hlavně rychle zasklít, páč od soboty do rána neděle se snad všechny kočky ze vsi dozvěděly že u nás je super záchod a do rána mi tam nasraly půl kýbla hoven :vztek: .Takže v nedělu jsem přesával znova.
Automat na okna mám a to tak že u dveří v druhý sekci a pak v předposlední křížem, proti ní je ještě ruční. Jo a je to jak říkal Jarda, přijedu z práce a skleník mění geometrii křídel nahoru dolů 8)
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Skleník

#876 Nový příspěvek od Britt »

Kočky a čerstvě nakypřená hlína, to znám moc dobře. Tam pomáhá tu zeminu zalít a udržovat jí vlhkou, protože si kočičáci nechtějí umazat kopyta. Puntikočka to řeší tak, že chodí do trávy a pak se to snaží zahrabat, takže mám vyholené fleky v trávě, protože ta čůza musí nahrabat Táč Mahál, aby to bylo vidět z dálky a náhodou do toho nešlápla.
Obrázek

Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

martincichy
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 30, 2021 6:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Skleník

#877 Nový příspěvek od martincichy »

Chlapi, chrček poľný ma likviduje kompletne. Redkvičky, kapusta, kaleráby, mrkva, petržlen, zemiaky... púšťa sa do všetkého. Uvažujem, že pod skleník urobím betónovú platňu na celom pôdoryse. Máte niekto takú skúsenosť?

V tom suchu sa výborne darí aj krtonôžke. Priesady budúci budú mať po chlebe...

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Skleník

#878 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Britt píše: stř čer 22, 2022 5:47 am Kočky a čerstvě nakypřená hlína, to znám moc dobře. Tam pomáhá tu zeminu zalít a udržovat jí vlhkou, protože si kočičáci nechtějí umazat kopyta. Puntikočka to řeší tak, že chodí do trávy a pak se to snaží zahrabat, takže mám vyholené fleky v trávě, protože ta čůza musí nahrabat Táč Mahál, aby to bylo vidět z dálky a náhodou do toho nešlápla.
...
To máš ještě dobrý, nám sousedovic kočky serou obvykle přímo na naši vyšlapanou cestu v trávě, ani se to zahrabat nepokoušej. A pokud si toho člověk nevšimne a přejede to při sekání sekacím traktůrkem, tak pak si toho všimne, i kdyby byl slepej :'(

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Skleník

#879 Nový příspěvek od Širon »

Nám chodila jedna sousedovic kočka do skleníku provádět sraní i když byla hlína zalitá. Vlezla si tam když bylo otevříno skrz větrání. Pak když byl porost paprik a rajčat velkej , snadno se přehlídla. Ráno jsem si otevřel ona se vetřela , já rychle zalil, zavřel jí tam a odjel do práce. Zůstala tam celej den zavřená a večer jí pustila ženská ,když šla zalejvat. No kočky jí bylo až líto,bylo vidět že je přehřátá ,ani jí neprohnala,ale kočka už si dává od skleníku velkej odstup. Tuhle číhala na ptáky a dveře klepli průvanem, jak to slyšela, metla přez plot domů ,jak překářkářka na olympiádě.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Skleník

#880 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...bestie pálivé !

Obrázek

...a jen tak mezi řečí k tomu větrání . Já větrám takto ...

Obrázek Obrázek

...ono moc nezáleží čím to máš natřené , ale čím zasklené . A taky nelze do skleníku nasázet , co Tě napadne . Rostliny prvotně určené do skleníku tyto teploty dlouhodobě snesou a se zálivkou to taky nepřeháním ...

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Skleník

#881 Nový příspěvek od Širon »

No takže i přez pozdější přesázení a vlastně takový jako by zabíhací sezóně máme nějaký pěstitelský úspěchy. Rajčata teda ještě ne,ale okurek a paprik už jsem pár ochutnal.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
kiwi
Příspěvky: 800
Registrován: úte pro 22, 2009 5:53 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou

Re: Skleník

#882 Nový příspěvek od kiwi »

Ahoj.
Potřebuji poradit.Nemáte někdo osobní zkušenost s tímto skleníkem?Jde mě odolnost proti větru a celkové zpracování.
https://domacitechnika.cz/hybrid-6x12-p36380/

bratrH
Příspěvky: 890
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Skleník

#883 Nový příspěvek od bratrH »

Takových skleníků je v okolí několik.Po větru hledají majitelé desky po okolí.Za mně jedině Volija.

Uživatelský avatar
kiwi
Příspěvky: 800
Registrován: úte pro 22, 2009 5:53 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou

Re: Skleník

#884 Nový příspěvek od kiwi »

Taky jsem o něm přemýšlel ,ale nějak mě nesedí ten pozinkovaný plech z kterého to je dělaný.Kamoš má něco podobného a ten zinek nějak asi nefunguje.Má to rezavý jak lišku.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Skleník

#885 Nový příspěvek od Britt »

Skleník z polykarbonátu si nechala postavit sousedka. Přišly první kroupy,(možná druhé) a měla to jako by jí to někdo přeběhnul kulometem. Já mám sklo už 6 nebo 7 let a měnil jsem jednu výplň jen proto, že doktořice trhala jablka, nechala tam stát štafle a vítr je shodil na skleník. K Tobiášovi to mám 6 Km, takže za 20 minut jsem byl zpátky s novým sklem, doktořici jsem zjebal jako sirotu, protože ty štafle odřely i barvu na skleníku, takže si to musela přetřít a jinak skleník stojí jak jsem ho postavil.
Nechci se pouštět do debaty, zda je lepší sklo nebo různé plasty, co se týká pěstitelstkých úspěchů ve skleníku, ale už sám název "skleník" hovoří sám za sebe. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“