Skleník

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 245
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: Skleník

#886 Nový příspěvek od Jend@ »

Kiwi, do toho bych nešel. Ve stejné velikosti polykarbonátové domečky začínají v základu kolem 20k. Polykarbonát musí mít určitou tloušťku, nu a o té kvalitě Tebou uvedené konstrukce bych taky pochyboval. Nemám s ním ale osobní zkušenost. Máš nějaký spešl důvod, proč chceš polykarbonát?

Uživatelský avatar
kiwi
Příspěvky: 800
Registrován: úte pro 22, 2009 5:53 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou

Re: Skleník

#887 Nový příspěvek od kiwi »

Tak polykarbonát když se mě začne sypat mám možnost mít kvalitní za dobrou cenu.Tak jsem si říkal že když to nějaký ten rok vydrží a pak to můžu převlíct do nového.Zatim stále hledám a zjišťuji info o různých typech a hlavně mě zajímá ta osobní zkušenost. Proto jsem psal i zde na forum.Kde jinde se ptat fundovanějších nez tady?Tak uvidíme u čeho nakonec skončím.Zatim mám času dost.

jean
Příspěvky: 3044
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Skleník

#888 Nový příspěvek od jean »

Mám 10 rokov lexan 10mm na terase a nespravilo to nič. Má to UV filter. Toho by som sa nebál. Ja som na skleník kúpil 3 komôrkový lexan 10mm, izoluje to podobne ako klasické drevené okno s dvoma sklami.

dragonfly
Příspěvky: 277
Registrován: stř zář 21, 2011 9:00 am
Bydliště: Drahoňův Újezd

Re: Skleník

#889 Nový příspěvek od dragonfly »

kiwi píše: čtv zář 22, 2022 10:56 am Tak polykarbonát když se mě začne sypat mám možnost mít kvalitní za dobrou cenu.Tak jsem si říkal že když to nějaký ten rok vydrží a pak to můžu převlíct do nového.Zatim stále hledám a zjišťuji info o různých typech a hlavně mě zajímá ta osobní zkušenost. Proto jsem psal i zde na forum.Kde jinde se ptat fundovanějších nez tady?Tak uvidíme u čeho nakonec skončím.Zatim mám času dost.
A není lepší to postavit jednou a pak si už vklidu pěstovat? Taky jsme to na jaře řešil a došel k tomu, že sklo je napořád. Kort když skleněný koupíš za stejné peníze, teď třeba v Bauhausu mají skladem za 15 tisíc tohle: https://www.bauhaus.cz/limes-sklenik-eco-735-23067783

Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 245
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: Skleník

#890 Nový příspěvek od Jend@ »

Za tu cenu myslím velmi dobrá koupě! Znám zrovinka dva, kteří mají Limes, jeden má právě tento a je spoko 8)

dragonfly
Příspěvky: 277
Registrován: stř zář 21, 2011 9:00 am
Bydliště: Drahoňův Újezd

Re: Skleník

#891 Nový příspěvek od dragonfly »

Já ho taky chtěl, ale nakonec jsem vzal identický slovenský sklenik HUK, který prodává Baumax, protože byl zrovna v akci za 12 tis :-), a to už vůbec nebylo o co řešit. Mám za sebou první sezonu (tedy ona ještě stále trvá) a spokojenost. Kdyby někdo hledal maličkej skleník, tak teď mají v akci jeho nejmenší verzi cca 2m za desítku https://www.baumax.cz/vrobek/sklenik-hobby,20952.html

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 990
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Skleník

#892 Nový příspěvek od olin »

kiwi píše: stř zář 21, 2022 9:51 pm Taky jsem o něm přemýšlel ,ale nějak mě nesedí ten pozinkovaný plech z kterého to je dělaný.Kamoš má něco podobného a ten zinek nějak asi nefunguje.Má to rezavý jak lišku.
Asi soused natrefil na blbej kus. Já ho mám už 7 let a stále jako nový. Jediné co stálo už z výroby za prd je těsnící něcojakoguma kolem dveří. To těsnění se rozpadlo během tří let. Mám ho na dost exponovaným místě na kopci a sousedi co stavěli oproti mě později v závětří skleníky klasických tvarů, tak už je nemají protože jim je zničil vítr. Tenhle skleník je nezmar a sebevětší vítr s ním nehne.

https://olin77.rajce.idnes.cz/sklenik_VOLYA_2DUM_4X3m/
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 245
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: Skleník

#893 Nový příspěvek od Jend@ »

Tak co, už zimujete skleníky? Já se chystám rajčata a papriky zlikvidovat o víkendu, zbylé plody dozrají v krabici s banány :)
Co nasadit teď, máte zkušenosti s pěstováním rukoly, špenátu ve skleníku přes zimu?

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Skleník

#894 Nový příspěvek od palobobo »

Ja nic nelikvidujem vsetko rastie dalej. Paprika je stale mam tam shery paradajky salatova uhirka rastie tiez v oktobry boly minimalne 4 slusne salatovky. Cast paprik som zrusil a tam mam cibulku salat a uz je malinka mrkva. Ak nezabudnem urobim foto.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Skleník

#895 Nový příspěvek od palobobo »

Takuto džunglu mam v skleniku aktualne.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

bratrH
Příspěvky: 892
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Skleník

#896 Nový příspěvek od bratrH »

ObrázekVčera bylo hezky a tak jsem stihl připravit skleníček.Za 14 dní budu vysévat...

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Skleník

#897 Nový příspěvek od jenicek »

Prosim Tě, to máš jenom slámu nebo slaměnej hnůj? Hlínu dáváš starou nebo starou vybereš a dáš novou?
Jak řešíš skleník po sezoně/před sezónou, síra, spaření hlíny nebo nějakej jinej likvidátor plísní a škůdců?
Díky za rady, skleník mám cca půl roku, tak bych se rád nachytřil :friends: ;-)

bratrH
Příspěvky: 892
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Skleník

#898 Nový příspěvek od bratrH »

Do skleníku dávám koňský slamnatý hnůj ve vrstvě silné cca 30 cm.Tu proleju vařící vodou a přihrnu původní zeminu.Tento skleník slouží k výrobě sazenic a je vytápěn piliňákem.

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Skleník

#899 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak už na mne taky došlo. Manželka chce skleník. No dobře. Koupil jsem nějaký ten půlkruh z lexanu. Chci ho dát na podezdívku. Rád bych váš názor na to jak to chci provést.
Podezdívku bych rád zakopanou ze ztraceného bednění. Mám představu, že hrábnu cca 70 cm do země jámu o velikosti skleníku, na spodek dám 10 cm makadamu, který zahutním vibrační deskou. Na to 10 cm betonu jako "základovou desku" kterou proarmuju kari sítí 5mm o velikosti ok 10x10cm. Na každou delší stranu dám do betonu zevnitř budoucí podezdívky, tak aby kousek čouhal drenážní hadici aby mohla odtéct přebytečná voda ze zalévání. Tu drenáž stáhnu do odpadu. To ale nevím jestli bude úplně vhodné, protože tady není kanalizace a tím samým odpadem odtékají splašky z kuchyně, sprchy atd...
Na tady toto potom vyzdím a řádně proarmuju ztracené bednění na výšku 50cm. Obvod o šířce 15cm a uličku udělám z 10cm...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Skleník

#900 Nový příspěvek od jenicek »

Tohle téma má nadpis skleník, od slova sklo, né plastovník :smich:
Hele, já bych ten základ nedělal moc poctivě, protože až pošleš za pár let nebo po vichřici to cos koupil do konťáku (jako spousta mejch známejch) a koupíš fakt skleník, tak Ti nebudou sedět rozměry. :(
Jinak proč budeš dělat desku a pak drenáž? To nestačí udělat pasy a přebytečnou vodu (neboj, spíš bude sucho, protože to paní přestane bavit) nechat vsáknout do původního podloží?

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“