Trávník

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Georgg
Příspěvky: 469
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Trávník

#1 Nový příspěvek od Georgg »

Čest práci,poprosím o radu jak dostanu z trávníku pampelišku?
Trávník nasazen 3 rok ale té pampelišky hrůůza,ale třeba ve dvoře jen sem tam a třeba jedno místo,kde skoro vůbec nesvítí sluníčko je trávník výstavní,krásně čistý a hustě zelený.
Díky za rady

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Trávník

#2 Nový příspěvek od Britt »

Selektivní herbicid na dvouděložné plevele.
Mě se velice osvědčil Dicotex, dá se použít i Bofix, BANVEL 480S a celá řada dalších.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Trávník

#3 Nový příspěvek od ota »

Můj soused býval tak nějak proti té chemii. Chodil po zahradě s malou lopaťičkou jako krtek a ty pampeleišky hned z jara vyrýval. Ještě než začaly hodně kvéct. No měl třeba plný vrchovatý kolečko. Ráno v sobotu si přivstal a hned po rozednění hurá na pampelici! Kde jakou potkal, ihned likvidoval. Přez zimu si mnul ruce jak ten boj s ní vyhrál. Ale co se stalo další rok z jara? Pampelice opět na pozemku. No kurvy jedny však jsem jich vyryl snad fůru a oni stále tu! Vysemenily se odjinud. Deštníčky se semínkem nalítaly a pampelic bylo! Vyprdnul se na ně.
Nu teď bujuje se slymákama. Má to nějak vymyšlený, zašlapává je a myslím večer. Oni je přez noc ti ostatní slymáci sežerou a on ráno posbírá ty co vylezli na hostinu. Docela si na to zašlapávání pořídil pionýrky, pevný vošťíblata. Aby jen silněji šlápnul a bylo po slymákovi. V cuklíkách to prej stojí zaprd je šlapat. Myslím, že stejně ten boj nevede k vítěznému konci. Jo samozřejmě bez použití jakékoli chemie. Děda mu nabízel granule, kdepak chemka do zahrádky! :D On jim ukáže ,,podrážky"! :vysmech:

Georgg
Příspěvky: 469
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Re: Trávník

#4 Nový příspěvek od Georgg »

Vyzkouším nějakou tu chemku,díkec fíkec za radu

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Trávník

#5 Nový příspěvek od Leo »

Anglický trávník je pro krajinu smrtící, varuje ekolog. Radí změnit Česko v zahradu
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/angli ... c47ab5f122
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Sharfik
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 17, 2018 7:26 pm
Bydliště: Bystré v orlických
Kontaktovat uživatele:

Re: Trávník

#6 Nový příspěvek od Sharfik »

Já používám Bofix.
Zetor 5748

Sliterinka995
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 26, 2024 8:54 am
Bydliště: Bratislava

Re: Trávník

#7 Nový příspěvek od Sliterinka995 »

Nejsem příznivcem používání chemikálií, zvláště pokud máte děti, vždy jsem zastáncem přírodních řešení. Co se týče pampelišky, tu jsme se zbavili ručním odstraněním od kořenů. Ohledně slimáků jsem četla, že levandule je užitečná, tak jsem ji letos zasadila. Také na portálu, jako je tento https://www.daibau.rs/clanak/507/odrzav ... zracivanje je informace, že slimáci nemají rádi krátkou trávu, a to mi funguje.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Trávník

#8 Nový příspěvek od vitex »

A navíc je z levandule vynikající sirup.A z pampelišky bezvadný jarní salát.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“