síťovina na koš na travní traktůrek

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Zdd
Příspěvky: 70
Registrován: sob kvě 30, 2020 2:32 pm
Bydliště: vysočina

síťovina na koš na travní traktůrek

#1 Nový příspěvek od Zdd »

Nevíte, kde by se dala sehnat síťovina, která se používá na koších k sekačkám a traktůrkům ?
Vyrábím si vlastní koš s ocelovým rámem a potřebuji tam něco čím bude odcházet vzduch, tráva zůstane. Napadl mě ještě tahokov, ale vůbec si tím nejsem jistý. Ušil bych si to na míru

díky

Josef Simunek
Příspěvky: 289
Registrován: ned čer 07, 2009 8:47 am
Bydliště: Kutna Hora

Re: síťovina na koš na travní traktůrek

#2 Nový příspěvek od Josef Simunek »

Sel bych do jemneho pletiva, treba neco takoveho : https://www.ploty-dops.cz/svarovana-sit ... 7/1000/25m
6x6 mm by na travu melo byt dostacujici.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: síťovina na koš na travní traktůrek

#3 Nový příspěvek od jenicek »

Ahoj, měl bych mít někde z jednoho projektu nerez pletivo. Dvě nebo tři hrubosti. Je to v roli o šířce 1m.
Hrubosti odhadem 1-3mm.
V podstatě toto:
Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: síťovina na koš na travní traktůrek

#4 Nový příspěvek od Britt »

Tak to bych neváhal a šel bych do toho nerezu. Ta pytlovina se zanáší prachem a pak to nechce pořádně sbírat.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Zdd
Příspěvky: 70
Registrován: sob kvě 30, 2020 2:32 pm
Bydliště: vysočina

Re: síťovina na koš na travní traktůrek

#5 Nový příspěvek od Zdd »

sekám 2x týdně, takže skrz oka 6x6 mm by prolétlo všechno ven
chtělo by to něco jmeného, ale aby se to zase neucpávalo, nemáte s tím někdo konkrétní zkušenosti ?

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: síťovina na koš na travní traktůrek

#6 Nový příspěvek od jenicek »

O vejkendu se pokusim kouknout co mam. Klidně Ti ustřihnu kolik si řekneš. Jen to musim najít... :D
Kdybys jezdil na Prahu, tak by se šlo asi dohodnout, že bych to vzal s sebou a na ulici Ti ustřihnul co je libo. :ano:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: síťovina na koš na travní traktůrek

#7 Nový příspěvek od ota »

Kdyby Jsi nesehnal nic podobnýho, mám tu pozinkovaný děrovaný plech. Síla 1 mm díry něco kolem 5mm. Musel bych to oměřit. Měl bych různé kusy. Zrovna jsem to měl dneska v ruce. Když mi šutrák vyrazil u sekačky u koše díru, přeplátoval jsem to ťím. To nerez síto jsem zkoušel taky, ale mám jen jemné a to se ucpávalo a blbě se to čistilo. Wapkou to šlo, ale kdo by po každén sekání wapkou mastil koš?
Nebo kdyby Jsi jel u Chrudimi v jedné vesnici je firma a tam mají velký výběr tahokovů i děrovaných plechů. Jezdíme tam z firmy pro to. A nechjí i počumět po sortimentu ve skladě. Taky jsem tam čuměl po tahokovu. Akorát ale prodají celou tabuly, např: 1000x2000 mm.

zambro
Příspěvky: 259
Registrován: pát čer 22, 2012 6:31 pm
Bydliště: chrudim

Re: síťovina na koš na travní traktůrek

#8 Nový příspěvek od zambro »

Ahoj , ta firma s tahokovem má sklad v Radimi, je to kousek od Luže. Jmenuje se SVS.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: síťovina na koš na travní traktůrek

#9 Nový příspěvek od ITS »

Ten děrovaný plech je lepší, než tahokov. V rožcích tahokovových ok se bude tráva docela dobře zaháčkovávat. Takto děrované plechy mají i v nerezi, ale tady nejde o to, kde to koupit - jistě. Ta firma, kde se tohle vyrábí je perfolinea Prostějov. Vzadu za náměstím směrem Plumlov.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: síťovina na koš na travní traktůrek

#10 Nový příspěvek od ota »

Jo asi ta firma bude tam. Byl jsem tam asi 3x pro ty plechy. Jen vím, že je to skoro na konci světa! Pořát dolů s kopce! :vysmech:
Ten děrák pozinkovanej bych Ti dal. Zbytky různé pásy vyhazujeme do kontejneru. Ten nerezovej děrák samo se taky vyrábí. Ale ta cena bude masakr. Tak jak to u nerezu ostatně bývá. Tahokov je taky nerezovej, ale cena je hrozivá.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: síťovina na koš na travní traktůrek

#11 Nový příspěvek od Navarson »

Novou síť na sběrný koš traktůrku mi ušila tchýňka z materiálu, který nazývají v hobby marketech, kde se dá i sehnat "stínící tkanina na oplocení". Je strukturou podobná rašlovému pytli, ale hustší. (mají různou hustotu a i barvu, dle požadovaného zastínění) Už rok drží znamenitě, ale nevím jak bude vhodná pro sběr trávy pomocí profoukávání větrným tunelem. :-/ Můj traktor sbírá trávu pomocí rotačního koštěte.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Requied
Příspěvky: 333
Registrován: stř lis 12, 2014 5:35 pm
Bydliště: Hýskov

Re: síťovina na koš na travní traktůrek

#12 Nový příspěvek od Requied »

Vůbec bych se nebál obyčejné perlinky

Zdd
Příspěvky: 70
Registrován: sob kvě 30, 2020 2:32 pm
Bydliště: vysočina

Re: síťovina na koš na travní traktůrek

#13 Nový příspěvek od Zdd »

díky za rady
ještě řeším z čeho udělat korpus koše, mám to svařit z jeklů, nebo trubiček ? dno a zadní část z plechu, nebo použít umělou hmotu ?
z bezpečnostních důvodů bych měl zadek odolný, aby jej neprorazily kameny
spodek také děrovaný, nebo plný ?
koš bych udělal tak 300 litrů a za sekačkou chodím, takže to musí odfoukávat do boku, abych se neudusil prachem

Zdd
Příspěvky: 70
Registrován: sob kvě 30, 2020 2:32 pm
Bydliště: vysočina

Re: síťovina na koš na travní traktůrek

#14 Nový příspěvek od Zdd »

nemáte někdo po ruce traktůrek od seca, starjet nebo challenege
potřeboval bych změřit, jak je vysoko nad zemí spodní okraj díry za tunelem, její výšku a šířku, dodělávám přírubu na koš a rozměry díry bych okopíroval, tunel mám hotový podle uj 102
a k tomu rozměr koše, asi tam také nebudu nic vymýšlet

Zdd
Příspěvky: 70
Registrován: sob kvě 30, 2020 2:32 pm
Bydliště: vysočina

Re: síťovina na koš na travní traktůrek

#15 Nový příspěvek od Zdd »

tak jsem svařil rám koše a má to rozměry výška 75cm délka 55cm šířka 100cm, celkem 400 litrů
a teď přemýšlím, jestli by to šlo takhle
dno, zadní stěna, přední stěna a strop bych udělal z 0,6mm plechu a pouze bočnice by byly prodyšné a otevíravé
tráva se bude vysejpat bokem, protože nad košem jsou řidítka a proto to nejde vysypat jako u traktoru
jenže si nejsem jist, jestli budou stačit na odvětrání koše pouze ty dvě boční stěny 75x55cm

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“