Čerešňa - třešeň

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Čerešňa - třešeň

#16 Nový příspěvek od bourač »

nepochopil sem jak může strom vykvést, mráz ho spálí až ty květy zhnědnou a opadají.
A za pár dnů vykvete znovu. :zapomel:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fikejz
Příspěvky: 6111
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Čerešňa - třešeň

#17 Nový příspěvek od fikejz »

Nevykvetli všechny poupata. Stejně jako nedozrávají všechny plody najednou. Ta co byla zavinutá mráz nepoškodil a tak o pár dní později vykvetl zbytek.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20835
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Čerešňa - třešeň

#18 Nový příspěvek od ota »

Jo jo tak to asi nějak je. V minulosti u naší třešně mráz vzal když bylo hodně nakvetlo. A pak bylo jen trochu třešní. Soused má třešeň asi o 100m dál. A ten pak měl hromadu třešní. A on že jak je to možný? Ta naše dneska bílá jak Bouračova. A ta jeho nemá ještě květy. On má pozdnější. A jak jezdí jen na víkendy nestihnul vidět naší a jeho v květu. On myslel, že mu to zmrzlo jak nám. Mi měli trochu třešní. Protože to co se otevřelo po mrazíku bylo už zbyteček. Máme starou třešeň chrupku jak ji říkáme. Velké plody a pak uplně černý. A soused má pozdní, taky velké plody, ale jen takové žíhané žluté a do červena. Drží dost u pecky. Nejdřív se dělá z našich a pak ze sousedova. Ale ty jeho nejsou tak sladké. Mají trochu šmak do hořka. Až když jsou fakt zralé, tak mají víc sladkosti. A pak brzo hnijou. Naše spíš opadají ale černé.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Čerešňa - třešeň

#19 Nový příspěvek od bourač »

ta moje odrůda je taky hořká, je to těma červama, jsou tak malinký že nejsou vidět ale způsobují tu hořkost.
Na netu jsem vyhrabal info že prý jsou v zemi a jakmile plody začnou žloutnout je to pro ně signál, vyletí a zavrtají se do žlutých třešní kde pak vegetují.
Dle návodu jsem těsně než zelené plody začnou žloutnout vyvěsil pod stromem kusy žluté folie (co se dává do výkopů nad plyn)
voni vyletí a zavrtávají se do žlutého co kde uvidí :shock:
To zabralo ten rok třešně nebyly červivé a byly krásně sladké.
Ten žlutej signál ale musí být přesně načasovaný, ne brzy a ne když už plody jsou žlutý, to je pozdě.
Další roky sem se na to vyprd, když sou třešně hotový přistavím plošinu a potomstvo má zábavu, hořký sladký, načešou si a sežerou to.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20835
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Čerešňa - třešeň

#20 Nový příspěvek od ota »

Stejně to měl i soused. Když se sem nastěhoval tak jak říkal můj tatík ,,blbnul s každým hovnem"! Prvně vyrazil na třešně a když jich asi dva kýble otrhal a kýbl pojedl zjistil že jsou červavý jako prase. On má kámoše zahradníka ve velkým městě. A ten mu taky navrhnul řešení. Ty žlutý pásky se koupí a mají na sobě jakýsi navíc feromon a lepí. Kolem kmenu namatlal štětkou taky takovou žlutou lepivou hmotu. Ten rok byly ty pásky uplně černý, co na tom bylo těch potvor. Na podzim se musejí všechny pecky pozametat a odvézt pryč a hodně povápnit nehašeným vápnem. Aby to ty potvory zničilo. Soused po začátku aplikoval důkladně a třešně byly čisté. Ale myslím teď poslední roky na to prdí a bude to zase samej červ!

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20835
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Čerešňa - třešeň

#21 Nový příspěvek od ota »

Tak Bourači u nás asi třešně sklizeno! Po obědě se zatáhlo. Začalo trochu pšet. A pak se ještě zatáhlo a spustily se krupky. Asi jako hrášky. No co kvetlo to asi odsralo, včetně třešní. Odpoledne se dojdu podívat jak to dopadlo na zahradě. Krupky hned tály. A teď do toho všeho prší.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2594
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Čerešňa - třešeň

#22 Nový příspěvek od murár »

Tak takéto počasie nikoho nepoteši. :nene:

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“