Zakrytí IBC

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Zakrytí IBC

#16 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jo presne.Sviti , neni voda - sucho. Nemusis resit rasy. :smich:
Stale neprsi a tak je ti jedno kde to mas....
Voda tam neni. Rasy ne jsou. Jaky mas problem?

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Zakrytí IBC

#17 Nový příspěvek od z4011be »

Jestli je to dotaz na mě, tak IBC není na dešťovou vodu, ale vodu z potoka, kterou tam navezu a s ní postupně zalévám.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Zakrytí IBC

#18 Nový příspěvek od JardaCNC »

Aha. Potok nemam. Ja jen co naprsi :-/

Uživatelský avatar
Pepa Brdy
Příspěvky: 444
Registrován: sob úno 04, 2012 7:42 am
Bydliště: hranice PJ,PB,RO
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakrytí IBC

#19 Nový příspěvek od Pepa Brdy »

Já jsem mezi klec a baňku nastrkal silážní plachtu. Při prázdné je tam vůle. Černou stranou dovnitř, aby se obsah co nejméně ohříval. Jelikož jsou na jižní straně obložil jsem je ještě starou vatou aby se zahřívaly co nejméně.
ZETOR 5645, 4011,DAF 45.250 (možnost přepravy traktorů a strojů do 7t), MAN TGL 12.210, MB Actros 1840,vzv LINDE H25D,2x MF70, JAWA-ČZ175/356, JAWA250/559

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Zakrytí IBC

#20 Nový příspěvek od GeorG9 »

Dělají se i origo plachty, ale cena a vzhled :-/

Obrázek

Inspirace z netu, toto vypadá líp. :)

Obrázek Obrázek

Jinak vím o jedné bez jakéhokoliv krytí proti slunci a má dobrej 25 let, a furt drží, i když teda vypadá hrozně :) Nejlevnější je koupit neprůhlednou bílou nebo černou.

Hladinoměr z tenisáku https://www.xpari.cz/2016/09/ibc-1000l- ... 2KllfAH5zA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zakrytí IBC

#21 Nový příspěvek od ota »

Tak moje včerejší zkušenost s IBC plastovíma kontejnerama. Minulý víkend jsem chtěl jet zalít do lesa vysázené stromky. Jenže jsem neměl do čeho vzít vodu. Soused povídá, až přijedu příští víkend vyndáme IBC a půjčím ti ho. Tak jsem k němu slavnostně vyrazil pro kontejner. Má je narovnané vzadu za mobilníma buňkama a některé zakryté i silnou tkanou textilii. Sluníčko se na ně nedostane za celá leta. Akorát jsou asi venku. No nic vytahli jsme jeden ven. Otevřeli a uvnitř nějaký zbytek barvy. Tak že vyndáme druhý. Vyndali jsme druhý a v něm zase zbytky šedé barvy. Dali stranou a šli na třeťí. Ten nebyl v kleci, ta je vedle. Jak jsme ho vzali a lehonce jím klepli na zemi o dlažku, jeb a hned byl ruplej. Soused do něj zatlačil a konťák na sto kusů. Nic jdeme pro další. Byl tam takovej kulatej v bytelné svařené kovové kleci. Zkusil otevřít to velké víko navrchu, bylo utažený. Zabral za něj a urval víko i s kusem kontejneru. No kurva tak že ten první vypláchneme. Uvnitř šáhnul a barva tuhá. Tedy vzal za odlouplej kus barvy a tahal ven. A tam to zateklo do výpustného kohoutu. Otočili jsme konťák kohoutem nevrch. On že zkusí, jestli se kohout dá otevírat. Vzal za něj a utrhnul ho i s kusem nádoby.
Závěrem, všechny kontejnery na vyhození. Schválně jsme na vrchu našli tu datumovku vylisovanou. A na ní bylo 2005. Tedy po 15 letech všechny k zahození. Jak jsem psal, nikdy nebyly na sluníčku, některé přikryté a stejně to nemělo žádný význam. Zkřenčelí taky. Takže jsem vyštrachal 200 l plechovej sud nabastlil kohout, napustili se synem vodu a jeli se sudem. Náhodou nám ta voda dala na všechny stromky. Ke každýmu v lese aspoň kýbl vody vyšlo.
Tedy ten plast má počítanou trvanlivost. I když se to uskladní mimo sluneční paprsky tak to zkřenčí. Možná tomu pomohl ten mráz v zimě. Ale zase mráz, za poslední roky moc mrazy nejsou.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Zakrytí IBC

#22 Nový příspěvek od GeorG9 »

No moje zkušenosti jsou opačný :smich:
Doma máme kontíky už 13 let.

Obrázek

A první co se rozpadlo byli dřevěný palety, tak po 4 letech. Ventily drží, protože se nepoužívají, jsou tam zahradní kuláče, dřív 1 a dnes už 2 palcový, aby napouštění odsejpalo. Obalil jsem je nějakým černým plastem co se válel ve stodole. A teď už se začíná od spodu rozpadat jedna klec, páč to je všechno zinkovaný před ohýbáním a bodováním. Takže samotná bublina má podle mě nejdelší životnost.
Vodu tam máme i přes zimu, zapoměl jsem je první zimu vypustit a nic se nestalo, tak ji tam nechávám furt :vysmech:
V dědině je těch klecí nepočítaně, nikdo nic nezakrejvá, zbytečný, voda ani nestihne zezelenat jak často se dopouští :-/
Ale možná je to tím že s nima nikdo nic nedělá jak Ota, jen stojej na stojanu ;-)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zakrytí IBC

#23 Nový příspěvek od ota »

Právě že kontejnery byly ve firmě a dovezli v nich barvu. Polyuretanovou. Tu zpracovali během chvíle a kontejnery vyhazují. Tedy si je soused vzal. To byly jako že fungláče, barvu oni zpracovali pěhem pár dnů. A od té doby stály prázdné na jednom místě. Klece jsou pozinkovaný i dole je ta paleta plechová. Ne dřevěná. Pozinkovaná. Měl je na postavený na takovejch betonech, aby nebyly na zemi. Konstrukce jsou jak noví, netknutý. Pozinkovaný bez rzi. Ale ty bandasky v tahu. Ono když se vezme a přenese se dobrý. Ale jak se zatlačí silou tak to praská. Myslím silou, tak že vzal za ten kohout dole. Říkám mu, neurvi tu páku. Tak páka vydržela ale ta trubka plastová se vytrhla i s kusem plastu barelu. A to za to vzal celkem normálně. Klepnout se samotnou plastovou nádobou, bylo by to jako domeček z karet asi. No 15 let jim je.
Právě bych chtěl třeba třeba dvě hnusný, zamatlaný, nebo takoví co nejdou použít na vodu. Chci odříznout vršek a dával bych si do toho zbytky od cirkulárky, šťípačky. Teď to dávám do 200 l sudů. A pak je s tím blbá manipulace. Vozím je ze zahrady na dvůr. Mám tak 8 až 10 sudů. A všechno proženu v dílně krbovkama. Letos mi to vystačilo na celou zimu. Ještě mám poslední půlku 200l sudu. A bude stopeno. Všechno co je zbytkové od práce se dřevem jde do sudů. Takhle bych si dal do kontejneru a měl třeba jen dva. Ještěrkou bych si ho dal na dvůr a bral z něj. Třeba jen 2x za zimu bych s tím manipuloval. Ale právě ten od souseda už na to nejde použít. Protože jak bych ho naplnil a pak ještěrkou vzal asi by se rozloupnul jak ořech. A to bych s tím měl víc práce než užitku. Takže je třeba koukat na datum výroby. Sehnat co nejmladší výrobek. 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zakrytí IBC

#24 Nový příspěvek od oco13 »

Oto ty myslíš takto? Obrázek alebo aj takto Obrázek
Dá sa aj takto - len pol kubíka už je aj celkom váha

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zakrytí IBC

#25 Nový příspěvek od ota »

Oco ale já mám 2,5 t ještěrku. Myslím, že by dala i 3 tuny. Takže na odpad z dřevní hmoty dá našlapenej kontejner jak nic. S tím nemám problém. Řežu, štípu na pevném podkladu. Ještěrka pojíždí v pohodě. 8) Může i štosovat.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zakrytí IBC

#26 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som to s jašterkou už skoro vzdal - bočné náklony a prudké zlomy terénu. :-/ :pistol:
To moje raz do mesiaca dá aj tento Obrázek 8)

milanhb1
Příspěvky: 400
Registrován: stř úno 06, 2008 7:10 pm
Bydliště: vedle Štoků

Re: Zakrytí IBC

#27 Nový příspěvek od milanhb1 »

taky nezakrejvám,jsou venku na slunci pod okapama
víc jak 12ct let
podle mě to má na svědomí ten obsah - barva jak jste
psali,rozpouštědla degradovali plast a ten zkřehnul
a pokud to bylo ještě zašpuntovaný tak tím hůř

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zakrytí IBC

#28 Nový příspěvek od ota »

No problém, barva byla ve dvou. Dva byly čistý, ten kulatej v těžké kleci od vody. A byl snad nejvíc křehkej.
Myslím že to je z plastu co po čase sám degraduje. A třeba děda má taky na vodu u zahradky. Myslím kdyby do něj vrazil, bylo by po něm taky. Ale stojí na paletě napoušťí, vypoušťí. Hadicí na stále otevřeném kohoutu. Jinak je myslím taky skřehlej. Ale když do něj nevrazí drží to pohromadě zaťím.

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Zakrytí IBC

#29 Nový příspěvek od hugo3 »

sice to sem přímo nepatří, tak mi snad nedá nikdo po čuni
jaké máte zkušenosti se stohováním plných ibc kontejnerů - z důvodů místa uvažuju se dvěma kontejnery nad sebou. udrží spodní klec váhu jedné tuny? myslím bezpečně, aby se okolo nechalo chodit. u prázdných není problém, ale plný nad plným?
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Zakrytí IBC

#30 Nový příspěvek od GeorG9 »

Plný na sobě bych je určitě nestohoval. Ale už sem to někde viděl, ten spodní vypadal fest napruženej a že se každou chvíli zbortí :-/
Mám ten samý problém s místem, takže zkusím postavit vyšší stojan a dám ho nad první kontík, a přepad z horního do spodního odpadníma rourama připlepenýma v horních víčkách ;-)

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“