Hasičina a co k tomu patří

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Hasičina a co k tomu patří

#151 Nový příspěvek od ZipBene »

pasa444 píše:Kluci ,jak je problematické přestavět normální dodávku na hasičskou ? musí to přestavovat nějaká firma ,nebo muže jednotka za použití homologovaných dílů?uvažovall jsem o ducatu nebo T4 9 míst a vzadu výbavu se stříkačkou ,hadicema atd atd atd :) řešil jste to někdo? děkuju
Záleží na tom co myslíš hasičskou. Pokud myslíš, něco co ti převeze stříkačku z bodu a do bodu b asi není problém si ji upravit sami, za předpokladu, že nebudete dělat zásahy do konstrukce vozidla.
Jestli to má být vozidlo zapsané v IZS a s majákem, tedy DA měl by jsi zjistit, co to obnáší dotazem nejspíš na HZS strojní službě. Jsou o tom diskuze na webu požáry.cz. V tomhle případě bych ten web použil pouze na získání odkazů na kompetentní místa, která ti poskytnou opravdu kvalitní a platné informace. Na diskuze bych v tomhle případě nespoléhal.
Jediná rada pokud by jste si to dělali sami, dbejte na opravdu kvalitní opevnění všeho materiálu co převážíte a to zejména stříkačky. V dodávce se z ní může stát vražedná zbraň při potřebě náhlého brždění.

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hasičina a co k tomu patří

#152 Nový příspěvek od pasa444 »

Děkuju moc za radu ,určitě by jsme chtěli vozidlo mít v IZS ,a udělat to kompletně ,díky i za odkaz na stránky pročtu to a vyrazím se poptat po úřadech . origo přestavby jsou pravě strašně drahý ,jsme jen malej sbor ,tak to víš, peněz se moc nedostává ,taháme to vše při akcích za vlastníma osobákama na káře ale je to strašný,takhle by to bylo v pohotovosti v podstatě pořád.

Pavel
Příspěvky: 8280
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Hasičina a co k tomu patří

#153 Nový příspěvek od Pavel »

my mame forda a utvar nam vyridil patricne papiry aby to mohlo k zasahum

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hasičina a co k tomu patří

#154 Nový příspěvek od pasa444 »

tak to máte teda kompletně přestavěné? a máš nějaké bližší info? cena,podmínky.... děkuju moc


ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Hasičina a co k tomu patří

#156 Nový příspěvek od ZipBene »

Pěkné Avča už dostává tvar a podobu. Dobrá práce.

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasičina a co k tomu patří

#157 Nový příspěvek od Petr Matula »

Diky,ale ještě je na tom šílená kopa prace,navíc to děláme tak ve dvou max třech lidech. To už pak aj přestává bavit. Takže asi tak budu strašně rád když se to udělá k obrazu mému a bude to po stk a způsobilé provozu na pozemních komunikacích. Ale už bych do toho nikdy nesel. Je v tom strašná spousta hodím usilovne práce ale aspoň ze ty výsledky pak stojí za to. Snad stojí za to. Ale nějaká ta podpora jetak je to také lepší.

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Hasičina a co k tomu patří

#158 Nový příspěvek od ZipBene »

Petr Matula píše:Diky,ale ještě je na tom šílená kopa prace,navíc to děláme tak ve dvou max třech lidech. To už pak aj přestává bavit. Takže asi tak budu strašně rád když se to udělá k obrazu mému a bude to po stk a způsobilé provozu na pozemních komunikacích. Ale už bych do toho nikdy nesel. Je v tom strašná spousta hodím usilovne práce ale aspoň ze ty výsledky pak stojí za to. Snad stojí za to. Ale nějaká ta podpora jetak je to také lepší.
Víš ono v každém spolku jsou lidé co ho táhnou(míň) nechají se táhnout(víc) a pak lidé co nedělají skoro nic. Bohužel tak to je a bude. Jestli tu Avii děláš pro váš sbor, určitě to ocení ostatní a také obec jako taková. I lidé co nejsou hasiči na vás budou hrdí. No a za to to stojí, ne? My měli štěstí, že naše auto nebylo zrezlé a je pořád funkční. Řešíme pouze to co se rozbije provozem, jako ostatně u všeho co používáš.

booriiss
Příspěvky: 63
Registrován: pát zář 28, 2012 6:18 pm
Bydliště: Kounov

Re: Hasičina a co k tomu patří

#159 Nový příspěvek od booriiss »

Tak se taky zapojím do diskuse. S klukama jsme dvakrát vícemistři a jednou mistři ČR v požární sportu. Díky tomuto sportu jsme dostali kázeň, řád, cílevědomost atd. Neskončili jsme někde po zastávkách s flaškou v ruce a retkem v hubě (teď už kuřák jsem :-/ ). Těch hodin tréninku a srandy co jsme na soutěžích zažili nespočet. Okrskové soutěže by měly být od toho, aby se aspoň jednou za rok prověřila technika. U nás nikdo nepodvadí, není k tomu důvod. Okres, kraj a celostátní kolo už je soutěž jako každá jiná (rally, cyklistika, střelba atd.). Sebe silnější mašina nenahradí běh a souhru na základně. Můžete mít mašinu za milion ale pokud nebude včas před terčem, tak vám je na nic. Mašina může dohnat chybu na sání a to třeba nasazení koše až na xty pokus. My měli 16ku takové střední úpravy. Běhali jsme na ni bez nějakých zásadnější oprav 5 sezón a teď běhá ještě někde na Slovači. A výsledky byly dobré a vždy nás těšilo, když jsme vyhráli se slabší mašinou, než měli ostatní. Nehledě na to, že na mistrovství se běhá na jednotné stroje dodávané pořadatelem. Pojistky jsou v hlavni řadě bezpečnostní opatření! Běhal jsem rozdělovač. Pár převrácených mašin jsem taky viděl od špatně zapojené ho béčka. Útok je královská disciplina, ale je to jen čtvrtina u dorostu nebo třetina úspěchu u dospělých. Hlavní gró jsou stovky a štafeta, tam se láme chleba. A to je jenom o běhu a technice překonání překážek. Na to nejsou potřeba peníze.

Uživatelský avatar
Landsverk
Příspěvky: 273
Registrován: stř říj 22, 2008 7:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hasičina a co k tomu patří

#160 Nový příspěvek od Landsverk »

Běhá tu někdo s Ps 8 za veterány, přiznejte se? :) Nalejváte nebo nasáváte?

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20347
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Hasičina a co k tomu patří

#161 Nový příspěvek od vitex »

Landsverk píše:Běhá tu někdo s Ps 8 za veterány, přiznejte se? :) Nalejváte nebo nasáváte?
Já běžel naposledy vloni o Vánočním poháru,sice Ps 12-nejdříve jsme nalévali a po akci nasávali. :smich:

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Hasičina a co k tomu patří

#162 Nový příspěvek od ZipBene »

vitex píše:
Landsverk píše:Běhá tu někdo s Ps 8 za veterány, přiznejte se? :) Nalejváte nebo nasáváte?
Já běžel naposledy vloni o Vánočním poháru,sice Ps 12-nejdříve jsme nalévali a po akci nasávali. :smich:
Tahle odpověď mě napadla také. Ona ta otázka nic jiného nezaslouží. :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
Landsverk
Příspěvky: 273
Registrován: stř říj 22, 2008 7:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hasičina a co k tomu patří

#163 Nový příspěvek od Landsverk »

ZipBene píše:
vitex píše:
Landsverk píše:Běhá tu někdo s Ps 8 za veterány, přiznejte se? :) Nalejváte nebo nasáváte?
Já běžel naposledy vloni o Vánočním poháru,sice Ps 12-nejdříve jsme nalévali a po akci nasávali. :smich:
Tahle odpověď mě napadla také. Ona ta otázka nic jiného nezaslouží. :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:
To tu nikdo neběhá s Ps8 ? Jinak ti, co se tomu věnují dobře vědí, kam otázka směřovala. :) U nás nalejváme.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Hasičina a co k tomu patří

#164 Nový příspěvek od Fidlla »

Landsverk píše:Běhá tu někdo s Ps 8 za veterány, přiznejte se? :) Nalejváte nebo nasáváte?

Mam prosbu,PS 8 ,start pres paku-mame ji na obci,pres 20let nebezela,doufam ze ji rozhybu. Je ji skoda,stoji cely vybaveni vozik ladem. Mame tu i raritku za kone,velky buben na hadice mezi loukotovymi koly...
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Landsverk
Příspěvky: 273
Registrován: stř říj 22, 2008 7:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hasičina a co k tomu patří

#165 Nový příspěvek od Landsverk »

Fidlla píše:
Landsverk píše:Běhá tu někdo s Ps 8 za veterány, přiznejte se? :) Nalejváte nebo nasáváte?

Mam prosbu,PS 8 ,start pres paku-mame ji na obci,pres 20let nebezela,doufam ze ji rozhybu. Je ji skoda,stoji cely vybaveni vozik ladem. Mame tu i raritku za kone,velky buben na hadice mezi loukotovymi koly...
Máš SZ. :)

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“