Hasičina a co k tomu patří

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Hasičina a co k tomu patří

#166 Nový příspěvek od Leo »

Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasičina a co k tomu patří

#167 Nový příspěvek od McPeci »

To hodím do vitríny :)
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

KUTÍLEK
Příspěvky: 210
Registrován: ned čer 06, 2010 8:52 pm
Bydliště: ustí nad orlicí

Re: Hasičina a co k tomu patří

#168 Nový příspěvek od KUTÍLEK »

co si myslíte o této cisterně ohledně převodovky (zkušenosti) a čerpadla http://www.dobraci.sk/predaj-zahranicne ... cf-290-ati

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Hasičina a co k tomu patří

#169 Nový příspěvek od ZipBene »

KUTÍLEK píše:co si myslíte o této cisterně ohledně převodovky (zkušenosti) a čerpadla http://www.dobraci.sk/predaj-zahranicne ... cf-290-ati
Celkově za mě DAFy jsou dobrá auta. I čerpadlo vyrábí dobrý výrobce. Otázkaje co jste za jednotku a jestli se vám to vyplatí. Nehledě na to že jsou to překupníci. Spíše bych šel cestou co kolegové z vedlejší vsi. Ti si našli auto přímo u haičů v Rakousku a dovezli si jej. Nevyšlo je to tak draho. Toho DAFa odhaduji na necelé dva miliony.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hasičina a co k tomu patří

#170 Nový příspěvek od j.kubec »

S PS8 jsem si dal rozdělovač před třemy roky. Nasávali jsme jako jediní a šlo to bez problému. Někdy budu muset vyzkoušet jiného veterána. Bohužel fotky nemám a ke stroji se nyní nedostanu. Jedná se o mašinu z r1935 německého původu. Nikde není firma jenom víme že je součástí kočáru Obrázek.

zajíc
Příspěvky: 621
Registrován: pon bře 01, 2010 4:53 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Hasičina a co k tomu patří

#171 Nový příspěvek od zajíc »

Kluci mrkněte se na stránky SDH Krásněves mají krásnou Laurinku. :ano: Letos budou dotace hlavně pro JPO 5 na dopravní auta. :zapomel: Tranzity 8+1,stát 3šestiny,kraj 2 a obec jednu tzn auto za 900 000 bude pro sbor či obec za 150 000.Při vyšší ceně bude dotace jen do ceny těch 900 000,obec by musela dát sama větší částku.Víc zatím nevím. :-/ zajíc

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Hasičina a co k tomu patří

#172 Nový příspěvek od ZipBene »

Jo ta Laurinka z Krásněvsi je moc hezká a moc pěkně opravená. Kdo má rád staré stroje lahodí to jeho oku.

zajíc
Příspěvky: 621
Registrován: pon bře 01, 2010 4:53 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Hasičina a co k tomu patří

#173 Nový příspěvek od zajíc »

Ahoj kluci,byli jsme vylosovaní do soutěže dobráci roku,pokud nám chcete poslat hlas a podpořit nás budeme rádi.Jde to takto" DOBRACI RADOSTIN " poslat na číslo 900 11 04 cena jedné sms je 4kč do pátku 12.2. 15h.Více informací na www.dobraciroku.cz Klikněte na kraj Vysočina a tam nás uvidíte.Děkujeme 8) zajíc

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Hasičina a co k tomu patří

#174 Nový příspěvek od vitex »

Dobrá :friends: ,pominu náš sbor i ostrovský ale pokud vyhrajete,budeš to mít drahý.

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Hasičina a co k tomu patří

#175 Nový příspěvek od ZipBene »

I my soutěžíme ale ve středočeském kraji a máme to za sebou už loni. Moc zajímavý zážitek mluvit na mikrofon. A moc zajímavý zážitek se pak slyšet v rádiu. :smich: :smich: :smich: Jsem na výsledky zvědavý, vím že my nemáme šanci. Na druhou stranu je dobré, že jsme se dostali mezi 40 sborů v kraji které vylosovali. No a nějaký hlas pošlu.

zajíc
Příspěvky: 621
Registrován: pon bře 01, 2010 4:53 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Hasičina a co k tomu patří

#176 Nový příspěvek od zajíc »

Děkuju Vám oběma 8) ,momentálně jsme mezi 40-ti sbory z kraje,dál se uvidí.Neboj Víťo na našem cvičišti by to byla pěkná akce. ;-) Na poslední výroční schůzi jsme přijímali 15 dětí do sboru z toho mám velkou radost. :wink: Kluci co vedou mládež odvádí dobrou práci,klobouk dolů. :ano: Vlasta

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1866
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Hasičina a co k tomu patří

#177 Nový příspěvek od filip »

j.kubec píše:S PS8 jsem si dal rozdělovač před třemy roky. Nasávali jsme jako jediní a šlo to bez problému. Někdy budu muset vyzkoušet jiného veterána. Bohužel fotky nemám a ke stroji se nyní nedostanu. Jedná se o mašinu z r1935 německého původu. Nikde není firma jenom víme že je součástí kočáru Obrázek.
To je ale hezkej kousek. U nás máme fladerku, snad z roku 29, po válce předělanou na stejná čtyři autokola. Motor Selzer. Mrkni se gůgla na ty fladerky ze třicátých let. Připadá mi to hodně podobné.
Obrázek
Obrázek
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hasičina a co k tomu patří

#178 Nový příspěvek od j.kubec »

Díky za tip. Je to hodně podobné těm fladerkám s oválným profilem nádrže jen je jiné čerpadlo. Motor vypadá hodně podobně. Každopádně ten filtr nasávaného vzduchu na karburátoru nám chybí, zmizel v propadlišti dějin. Karburátor je určitě stejný.
Nyní mě čeká na renovaci ps8 a když se mě to povede tak ještě jedna 8 a pak ta naše krasavice :) .

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1866
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Hasičina a co k tomu patří

#179 Nový příspěvek od filip »

My to máme takhle, napojené ještě dolu do vany.ale jestli je to původní nikdo neví. Nevím jestli mám fotky už po opravě, musím pohledat foťák. Byla oprava laku rámu a kol a motoru - prasklý blok v tom nápisu. Dělali to v nějaké specoš firmě, prý asi napočtvrté. Už běhá.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Hasičina a co k tomu patří

#180 Nový příspěvek od j.kubec »

My máme motor dvoutaktní dvouválec. Zlobí tam zapalování. Předloni jsem čistil palivovou soustavu, protože někdo tam nechal speciál. Mosaz se hodně rozežrala benzínem a zanesla vše od nádrže po karburátor. Tu kaši jsem vyčistil lehce opravil poškozený karburátor a po pár pokusech nastartoval. Motor běžel hodně nepravidelně a sem tam vystřelil. Tečou těsnění pod hlavou a kdoví kde ještě ....atd. Bude se muset vše rozebrat, vyčistit, přetěsnit a poté nové laky. Než si na to troufnu chci nasbírat více zkušeností. Proto se nejdříve pustím do PS8, která vlastně neexistuje. V hasičárně likvidovali bordel a byly tam díly na 8 ze kterých v 80 letech plánovaly postavit závodní stroj. Nakonec z toho sešlo a po revoluci to už zůstalo nedokončené. Díly jsem zachránil jednalo se o rám čerpadlo klikovky, hlava, blok, dva písty a nádrž. Chyběla skříň klikovky a pár věcí. Nedávno se mě povedlo sehnat motor a tak se mě snad povede tu mršku v zimě složit a rozchodit. Jenom tam uvažuju nad elektronickým zapalováním od Vape, aby s tím nebyly komplikace.

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“