Rádioamatérstvo

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rádioamatérstvo

#16 Nový příspěvek od jirka_holub »

Ahoj
VR22
frekvence: 77.025 ; 77.050 ; 77.075 ; 77.100

PR22
frekvence: 77.025

Toho casu vse sbalene v krabici ...

Ahoj
Jirka

Uživatelský avatar
lukpfe
Příspěvky: 301
Registrován: ned črc 29, 2007 5:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rádioamatérstvo

#17 Nový příspěvek od lukpfe »

PA píše:nemas nahodou navic ,nebo nemohl bys sehnat alespon 2x 2NKNU24?
Není problém. Dám ti 4, ale budou zralé na výměnu elektrolitu. Nemáš na oplátku možnost sehnat louh draselný? Můžeš si pro ně zajet kdy chceš, bývám doma večer a nebo o víkendu. Nemáš to daleko. Pošlu ti na sz telefon.
Dopøedu to se to jezdí, ale nìkam zacouvat, to už chce holt fištróna!

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádioamatérstvo

#18 Nový příspěvek od jano »

jirka_holub: No ale to nie je doviečo v krabici. Naša sieť 78025 je živá, 2 PR 22 idú super ( 20m :)) , len všetky VR nejdú, ako by mali, a servis nie je najlacnejší, A pritom PR 11(?) ide dobre. Ak By bol nejaký solídny maník na údržbu, (na Slovensku) mám záujem. V Čechách je, len poštovné nie je lacné :'(

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rádioamatérstvo

#19 Nový příspěvek od jirka_holub »

Ahoj
sbalene to je protoze jsem se stehoval, vsak to brzo vybalim a poslechnu si, zda to tu v okoli nekdo provozuje...
Co jsi myslel tim "2 PR 22 idú super ( 20m :)) " ?
Kdybys chtel tak mam na VR i PR vselijake dokumentace a schemata...
Ahoj
Jirka

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádioamatérstvo

#20 Nový příspěvek od jano »

20m je vzdialenosť medzi nima.

Uživatelský avatar
lukpfe
Příspěvky: 301
Registrován: ned črc 29, 2007 5:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rádioamatérstvo

#21 Nový příspěvek od lukpfe »

Jirko, byl by jsi ochotný oskenovat materiály k VR22, PR11,PR21? Docela by se mi to šiklo. Děkuji
Dopøedu to se to jezdí, ale nìkam zacouvat, to už chce holt fištróna!

OM4
Příspěvky: 51
Registrován: čtv říj 30, 2008 8:27 pm

Re: Rádioamatérstvo

#22 Nový příspěvek od OM4 »

kto má problém s VR 20 ,VR 22 ? veď to je nezničiteľný stroj pokiaľ ho nepoužívaš na zaklinovanie kola namiesto ručnej brzdy.ale ak zakľúčuješ bez alebo do zlej antény je problém.ale všetko sa dá opraviť.tej pod kolom už nie.napíš problém.

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rádioamatérstvo

#23 Nový příspěvek od PA »

lukpfe -
tak KOH mam asi 30kg v soudku. ale 15 let starej a zvetralej ,takze vlastne nemam. do r. 1998 sem mel 8 kusu dobrych baterek s naplni NaOH ,pak mi jedna bouchla[jiskreni na kontaktu]. pak mi znamy slibil louh po baterkarich. prinesl ho v original malych balenich v plast. pixlach se sroub. vickem. tak sem provedl komplet vymenu elektrolytu a podle original stare prirucky doplnil navic par ml oleje na hladinu proti pohlcovani CO2[teda ne oleje ale petroleje ,pac psali "vaselinoveho oleje nebo petroleje"]. no a behem dvou dni u vsech baterek nabobtnaly desky a baterky popraskaly. takze jestli to bylo zvetralym KOH ,ktere znamy nabiral ze stareho sudu[jak sem se pozdejc dozvedel] ,nebo primesemi v petroleji ktery je dnes odlisneho slozeni nez kdysi[asi spise tim ,podle me] netusim. tak takhle ja tvorim a nicim :)
jiste je to ,ze ja uz bych tam nalil jen NaOH a nic vic. ten se sezene vsude a za dobrou cenu a v dobrem stavu. udajne to tak pouziva vice lidi ,nevim jake odlisnosti to zpusobi ,ale je to dostupne. LiOH pro zvyseni zivotnosti baterek taky asi nikdo pouzivat nebude. nebo vis ,jakej ma pouziti NaOHu vliv? ani me nenapada ,kde v kraji by mohli pouzivat louhovy baterky. na nadrazi bejval louh i karbid ale...

ten KOH ze sudu sem vytridil a pekny supinky co zustaly pouzivam obcas na cisteni. taky uz to bude samej uhlicitan.
4 baterky ,to by bylo presne pro moje dve R105ky. je to jen pro uplnost "exponatu" a obcasne provetrani ,tak 3x do roka. takze na to vubec nechvatam. nejsem ani motorizovanej ,takze bych musel poprosit kamarada ,abysme tam sjeli. ale to az povoli snih a mrazy. tak mi kdyztak pripadne posli ten telefon. nebo bych si to moh vzit v salmanovicich ,jestli tam pojedes.
jestli chces ,mam schema RF10.


mel sem - RF10 , RF11 ,
mam - formely , R105 , VR22 45MHz
obcas pouzivam - ELIX SY101 [CB provoz ponejvice "za bukem"]
vysilackovy nadsenec nejsem ,v dobe kdy by me to bavilo ,nebyly dostupne ,dnes me to nebere.
[koukal sem ,ze honza horak si delal PA s GU50. takova lampa se nachazi i v horizontu TV Leningrad[momentalne vlastnim]. v zacatcich TV ,kdyz nebyly vykonne lampy do radku ,tak pouzili vysilaci ,jako treba 6L50 v 4001]
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádioamatérstvo

#24 Nový příspěvek od Petr Matula »

chlapy potreboval bych k tomu CB antenu ta moje je nekde probyta da se to opravyt nebo musim koupit novou??

Uživatelský avatar
lukpfe
Příspěvky: 301
Registrován: ned črc 29, 2007 5:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rádioamatérstvo

#25 Nový příspěvek od lukpfe »

PA:
Dělat elektrolyt ze starého hydroxidu je asi zbytečná práce. V NaOH nemám nějak důvěru. Ve fabrice by ho použily, kdyby to bylo stejně dobré jako KOH,a přitom je NaOH všude a za babku, zkrátka, měli k tomu důvod. Mám těch baterek víc, NKN45 a NKDU10 letěly do šmelce. Nějaké bych právě potřeboval zprovoznit, ale nemám KOH za "rozumnou" cenu.

Jakou máš na CB volačku? Možná, že jsme spolu už někdy na CB hovořili. VR22 na sdílených v pásmu 45MHz mám taky, mohli bychom někdy zkusit navázat spojení. Bohužel, domnívám se že platnost Generální licence skončila v r 2006 a nevím, jestli byly sdíláky 34, 45 a 80MHz znovu povoleny.

Schema na RF10 mam, mam i na R105 a R108 a R4. Chybí mi ale právě na PR11, PR21, VR22

GU50 je elektronka přímo pro koncové stupně vysílaček. Původně vyvinutá pro luftwaffe pro letecké vysílače pod označením LS50. Pak to štípli rusové a trochu vylepšili. Je to kvalitní pentoda se ztrátou 50W.
Dopøedu to se to jezdí, ale nìkam zacouvat, to už chce holt fištróna!

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rádioamatérstvo

#26 Nový příspěvek od jirka_holub »


Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rádioamatérstvo

#27 Nový příspěvek od jirka_holub »

lukpfe píše:.......... na sdílených v pásmu 45MHz mám taky, mohli bychom někdy zkusit navázat spojení. Bohužel, domnívám se že platnost Generální licence skončila v r 2006 a nevím, jestli byly sdíláky 34, 45 a 80MHz znovu povoleny.
.............
Ahoj podle info na webu CTU skoncilo k 31.12.2006 jen pasmo 45Mhz. Pasma 34Mhz i 80Mhz frci dal....
viz
http://www.ctu.cz/predpisy-a-opatreni/o ... vneni.html
o kus nize je pak odkaz primo na PDF "Všeobecné oprávnění č. VO-R/16/08.2005-28"
http://www.ctu.cz/1/download/Opatreni%2 ... 005_28.pdf
Ahoj Jirka

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rádioamatérstvo

#28 Nový příspěvek od jirka_holub »

jano píše:20m je vzdialenosť medzi nima.
Tak to mas nejake vadne. Me dve PR22 delaly v pohode spojeni v radech km v horsich podminkach ( Jedna vysilacka v prostredku vesnice ( baraky okolo), druha za vesnici v poli ). Dnes uz ale nemam kloudne baterky do PR22. Je to takovy valecek slozeny z cocek NiCd clanku ... Ahoj Jirka

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádioamatérstvo

#29 Nový příspěvek od jano »

Samozrejme, že to nie je max. dosah, ale sú užívané takto. Problém je z VR 22, lebo telekomunikácie (skenovanie Telekom. úrad v Bratislave) je cca. 50km a licenciu zaplatenú nemám a údajne by z toho mohli byť problémy. Tak v servise, kde napalovali frekvenciu, navrhli, že znížia výkon, aby ma zbytočne neskenovali. No časom to nejak oslablo. Napr. vysielanie ide, ale príjem len z malej vzdialenosti (teda ako keby to prijímalo bez antény). Takže zo 4 VR22 mi idú ako tak dve. Väčšným problémom sú aj káble pre mikrotelefóny - dajú sa kúpiť za rozumnú cenu?

Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádioamatérstvo

#30 Nový příspěvek od HonzaHorka »

tady je jen tak pro zajimavost to moje PA 4xGU50 tet mam v planu postavit meco se ctirmi RE125 kdys teda bude dost casu stavba PA me bavy nemate nekdo nejake skusenosti? s temito elektronkami? rozhodne to bude konstrikcn asy o neco lehci nes GU50 protoze RE125 maji anodu nahore a navyc jaka je to potom krasa kdys v dnesni modrerni dobe clovek pouziva elektronkove zarizeni je nato krasnej pohled jak to sviti
Přílohy
070820_201948.jpg
070820_201555.jpg
070722_231628.jpg
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“