Rádioamatérstvo

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Josef Simunek
Příspěvky: 289
Registrován: ned čer 07, 2009 8:47 am
Bydliště: Kutna Hora

Re: Rádioamatérstvo

#61 Nový příspěvek od Josef Simunek »


Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Rádioamatérstvo

#62 Nový příspěvek od bourač »

Topolná 8) 2kusy. A ty dva kusy u Českého Brodu jdou také. Dlouhý a střední vlny už nikoho neimponujou.
Prý šel chytit signál na dlouhých až v Austrálii :shock: je to možný?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Rádioamatérstvo

#63 Nový příspěvek od duchodce »

Četl jsem ,že když nebyli družice a nemohli mít na lodi převaděč tak dlouhýma vlnama kočírovali ponorky a lodě na druhé straně polokoule. Když jsem byl v Praze na dovolené před 20 lety ,tak když jsem jel přez Šárku směrem k letišti,vesnici si nepamatuji,tak tam byla otočná Yagi antena asi 20m dlouhá na hlídaném pozemku. Podle velikostí prvku to bylo pro něco dlouhovlného..
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4814
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Rádioamatérstvo

#64 Nový příspěvek od imaginaro »

Je to sice vejš(frekv.), ale pár let zpět jsem udělal na 4waty spojení od olomouce na Gibraltar a dvakrát v půli cesty. Lítalo to jak víno, žádné vlny kdy to kolísalo takže signál i rádio stabilní a mám dojem že měli asi 48, já je líp. Jsem rád že mám i QSL ;-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Rádioamatérstvo

#65 Nový příspěvek od Tomas6 »

Topolný je škoda. Je to svým způsobem technický div a hlavně dominanta kraje. Je to vidět z daleka. Jezdím hodně často okolo. Ale je jasný že DV už málokdo ladí. V dnešní době digitální. No výkon to mělo ohromný. Já tomu sice nerozumím, četl jsem už kdysi dávno nějaké články a viděl spustu fotek, impozantní dílo. Co kdesi psali tak to mělo dosáhnout snad až do Japonska.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
LUKINEK
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 01, 2018 11:33 pm
Bydliště: PV

Re: Rádioamatérstvo

#66 Nový příspěvek od LUKINEK »

vysylač v TOpolne mal 2miliony watú povedal kamoš teď pry je to tlumené na 50kw tu nas v dobrochově tež konči vysylac už me nebude blkat do okna v noci

aladin
Příspěvky: 1493
Registrován: pon črc 09, 2007 10:55 am
Bydliště: Pečky

Re: Rádioamatérstvo

#67 Nový příspěvek od aladin »

Český brod se bude likvidovat?

jojo7011
Příspěvky: 1074
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Rádioamatérstvo

#68 Nový příspěvek od jojo7011 »

Zdravym pani. Najde sa tu nejaky skuseny radioamater ktory by mi zodpovedal zopar otazok? Ospravedlnujem sa, ze svoj dotaz pisem sem, ale co som vygooglil radioamaterske fora ci uz v SR alebo v CR tak aktivita je na nich velmi sporadicka. To by mi na moj dotaz odpovedali najskor tak za pol roka. Aj ked kukam, ze tu to tiez uz takmer 2 roky nezije.

Takze k veci. Potrebujem zabezpecit spojenie za ucelom organizacie zavodu mini rally. Zaujimaju ma dva aspekty. Technicky a administrativny ( birokraticky ).

1, Technicky aspekt. Jednalo by sa cca. o 20ks radiostanic ( vysielaciek ). Potrebujem vykryt akcny adius cca. 8 km ( cize na priemer kruhu asi tak 16km ). Jedna sa o nizinu s dlhymi roztahanymi svahovitymi poliami s prevysenim cca. 100m. V jednom mieste je taka kotlina kde by mohol byt teoreticky problem s vykritim signalu, ale to zatial neriesim. Potrebujem zabezpecit spojenie asi pre 20 radiostanic ( 2x riaditelstvo preteku, 2x Sanitka RZP, 2x technicke zabezpecenie a potom po jednej vysielacke na start a na kazde stanoviste pre tratovych komisarov ).
Otazka znie:
- ake vysielacky su vhodne ? ( nieco doporucte )
- existuje nieco take ako retransmiter ( vykryvac ) pre vysielacky ktory by mi zvacsil dosah?

2, Administrativny aspekt. Ake povolenia a opravnenia prip. vynimky potrebujem vybavit a na ktorych uradoch, aby to nebolo povazovane za piratstvo a pod. ? Jednalo by sa o max. 2 dni.

Dopredu dakujem za cenne rady. Som radioanalfabet, takze ak sa pytam banality, tak prosim budte ku mne zhovievavy.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4814
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Rádioamatérstvo

#69 Nový příspěvek od imaginaro »

Pokud se nic nezměnilo, tak pro podnikání nesmíš použít volně použitelné frekvence, tedy CB a sdílené. Na podnikání se asi musíš zaregistrovat a koupit vysílačky pro tzv.profi pâsmo, což jsou frekvence, které například používají taxíky. Nikdy jsem to nepotřeboval, tak víc nevím, ale skus naprat na radiokomunikace.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“