Myslivost

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Myslivost

#1186 Nový příspěvek od imaginaro »

Furt se nic neděje, přemýšlím nad dalším postupem. Může nějaká asociace mysliveckých spolků(nebo pod co to vlastně spadají) na ně udělat bubu, když budu požadovat písemná souhlasná stanoviska všech zainteresovaných kterých se to dotýká? Tedy majitelů okolních pozemků, povodí, atd?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Myslivost

#1187 Nový příspěvek od winch »

Neviem ako u vás, u nás je Poľovnícka komora, ktorá združuje poľovnícke organizácie, no velké právomoci nemá. Skôr by si uspel u štátnej správy- Pozemkový a lesný odbor- poinformovať sa o zákonnosti prikrmovania, príp si pozri Zákon o myslivosti, takéto veci sú tam ošetrné, a ak je niečo v rozpore zo zákonom, treba dať písomný podnet na spomínanú štátnu správu.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Myslivost

#1188 Nový příspěvek od imaginaro »

To zní dobře, prostuduju, díky.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Myslivost

#1189 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak v sobotu ty kačeny co tu mají na černo bez povolení stříleli a stříleli zase proti objektu. Pro důkazní materiál jsem to natáčel z okýnka a cukalo to se mnou jak sviňa, jak ty broky zvonily o střechu. Nechápu čemu se divijou že si na ně lidi stěžujou.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Myslivost

#1190 Nový příspěvek od imaginaro »

Co hrozí myslivcovi když pálí proti objektu? Předpokládám že vzhledem k tomu že se této "kratochvíli" věnují i myslivci, tak nic, zahrajou to pod koberec. :(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Knotek
Příspěvky: 32
Registrován: pon čer 13, 2011 10:48 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Myslivost

#1191 Nový příspěvek od Knotek »

imaginaro píše:Co hrozí myslivcovi když pálí proti objektu? Předpokládám že vzhledem k tomu že se této "kratochvíli" věnují i myslivci, tak nic, zahrajou to pod koberec. :(

https://www.cmmj.cz/Poradny/Pravni-pora ... jektu.aspx

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Myslivost

#1192 Nový příspěvek od imaginaro »

pardon, teď jsem si všiml že jsem to napsal špatně, měl jsem na mysli že se tomu věnují i politici.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Myslivost

#1193 Nový příspěvek od vitex »

Ti střílí od pasu. :smich:

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Myslivost

#1194 Nový příspěvek od Vedra »

Nikdo jiný kromě policie ti nepomůže, pokud jsou to kamarádi tak holt musíš být důsledný, všechno nechat zanést do protokolu nebo oznámit na tísňovou linku kde to bude zaznamenáno.

Příště zároveň z pořizovaním videodokumentace vytoč 158 a oznam, že ti nějací psychopati střílí do baráku, broky z okapů nechat zajistit jako důkazní materiál a do protokolu požadovat ať policie psychopatům zabaví zbraně. Pokud se budou vykroucet tak znova volat 158 že hlídka odmítá konat.

Když se necháš zbulíkovat že se vlastně nic nestalo a nebude žádný záznam tak se samozřejmě nic dít nebude.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Myslivost

#1195 Nový příspěvek od imaginaro »

asi mě pošlete do háje když napíšu že je to týden stary, ale bude policie konat když to bylo před týdnem a já to nahlásím až teď? Nábojnice jsou stále na místě střelby(palpostu) a mám videozáznam na cca 100m vzdálenost, tedy není rozeznatelné kdo z nich tam stál. Byli tam dva. Mimochodem, nehrozí mi nějaký postih když natáčený prostor není můj pozemek?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Myslivost

#1196 Nový příspěvek od Britt »

Provádíš nahrávku bez souhlasu dotyčné osoby a taková nahrávka nemůže být použita jako důkaz, s vyjímkou závažného trestného činu (nebo jak se to zrovna hodí do krámu). Tak zněl zákon za časů, které pamatuji. Spíš si tím zaděláš na problémy.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Myslivost

#1197 Nový příspěvek od DYK »

Máš v rýně broky?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Myslivost

#1198 Nový příspěvek od Irčan »

Nevím eši broky v rýně obstojí jako důkaz protože si je tam mohl nasypat sám.A k videu bych řekl že takový porušení zákona by už mohlo byt braný jako závažný porušení zákona.Ale to záleží na pohledu "nezávislýho" sódca a tým je to asi taky v :zadek: a :wc: zároveň
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Myslivost

#1199 Nový příspěvek od Killer Koly »

v sirsim uhlu pohledu by to slo chapat jako sebeobrana. kdo zpusobem jinak trestnym odvraci nebo zmirnuje nasledky jineho testneho cinu, nedopousti se tr.c.... tak nejak ten zakon je...ale chce to sikovneho pravnika. kazdopadne na nic necekej a volej pcr. uz jsem ti to radil driv a je uplne jedno ze to jsou neci kamaradi. musi probehnout setreni a kdyz si budes stezovat vickrat, oni se rozhoupu.
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Myslivost

#1200 Nový příspěvek od imaginaro »

No on si vickrat stěžoval i táta kterej loni zemřel. Asi dva roky tam neměli kačeny, což pracně vybojoval a jak umřel, po měsíci se na rybníku objevilo asi 30kačenek. Řikal jsem si odněkud asi přilítly(je tu víc rybníků a litat už uměly). Chyba, zkoušeli a přesto že mají od roku 2016 zákaz, nepovoleně je v dubnu vysadili, při čemž js m je nachytal(projel jsem autem kolem s mobilem za sklem). Člo věk se fakt jistí jakkoliv, protože to už bylo tolik konfliktů, že to už není ani možny. Mimochodem, nikdo mě jako nového majitele(dědictví) neinformoval že hon proběhne(zřejmě proto,že by se přiznali že je vysadili), moje auto viděli že tam stojí a stejně dva z nich pálili proti objektu ve kterém jsem JISTĚ byl, nebo co je horší, mohl jsem být i VNĚ OBJEKTU! Tátovi se mimo jiné stalo že višel z našeho pidilesíka vedle objektu a mířil na něho cca 50m myslivec co číhal na černou. Na dotaz u předsedy spolku jak hodlá řešit že ho na to nikdo neupozornil mu odpověděl, že to bude řešit až ho někdo postřelí. A PČR vždycky jen přijede, zapíše legitimace a nic z toho (někteří z nich jsou myslivci!). Při stížnosti na hygienu skrz krmení kačen a roznášení nákazy se hygiena ohlásí několik dní předem a oni to všechno uklidí a nadrzo ještě na kontrolu čekají. Tak kde je spravedlnost? Co institut "podání trestního oznámení na neznámého pachatele pro ohrožování střelnou zbraní? Na videozáznamu je vidět že několikrát pálili na kačenu letící 1-2 metry nad hladinou a dokonce párkrát i na hladině. To je přece (podle jejich terminologie) nemyslivecké, nebo ne? Nehledě na bezpečnost. Já bych i to trestní oznámení podal, ale nejvyšší soud vydal v r.2017 myslím, nějaký nález, na který se budou od té doby všichni obhájci odvolávat(precedens), že když soudce rozhodne že obvinění bylo nepravdivé nebo nedostatečné, atd , bude se obžalovaný mnohem lépe domáhat náhrady pomluvy atd. Prostě aby se mi to nevymstilo. Nevím jestli jako spolek dokonce nemají právníky placeny státem. Oni bezostyšně už půl roku rozhlašují po dědině že se mnou mají ústní dohodu (=>tvrzení proti tvrzení) a že jim nedělám problémy. No jo, já shromažďoval důkazní materiály pro živ.prostř., atd , pač mají zákaz, dokud se s tím rybníkem nestane něco k lepšímu a to se nestalo, tedy zákaz trvá. Já už i přemýšlel že to předám právníkovi i s tátovou dokumentací ať to vypracuje jak má ať se leknou. V roce cca 2012 tu měli na rybníku zhruba 1,3ha přes 700 kačen!!!
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“