Myslivost

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Myslivost

#1171 Nový příspěvek od JARDY »

P*čusi ,mi tu chodí s kukátkem a flintičkou ale nikdy jsem je neslyšel vystřelit.Honí maximálně péro,na klobouku.
Před nějakými 25 lety jsem vysadil nějakých 150 jehličnanů,bez žádných plotů jen tak.Byla to pastvina a v té době se u nás pásly maximálně holky.Nějaký úhyn jsem měl,ale spíš kůrovec a sucho.Posledních deset let
se marně snažím už jen něco dosadit .Srny žerou a sežerou fakt úplně všechno i s plůtkem a kolíkem.Já žádné dotace nedostanu,škody mi nikdo nenahradí,jenom se snažím udržet vodu v krajině.
Sem tam mi vleze do zahrady zajíc,bažanti na jaře rozhrabou brambory ,nějakou vysetou zeleninu,to se všechno dá poopravit,ale stromky zničené od srn,to fakt nevím co mám dělat.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
pepan
Příspěvky: 78
Registrován: stř říj 22, 2008 8:06 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Myslivost

#1172 Nový příspěvek od pepan »

Srny sežerou fakt úplně všechno i s plůtkem a kolíkem. Ještě že srnci se chovají slušně. Bažanti rozhrabou brambory. To jich tam máte tolik? A proč to dělají? Jardy prosím tě uber... Ty bažanty si vyfoť pro vnoučata,za chvíli kvůli chemizaci zemědělství a velkoplošnému hospodaření žádní nebudou.
Jinak nic ve zlém,za ty vysazené stromy všechna čest! Jo a že ti vaší místní myslivci jsou pičusi se projevuje jak?

bigj66
Příspěvky: 185
Registrován: sob zář 16, 2017 2:31 pm
Bydliště: Sendražice

Re: Myslivost

#1173 Nový příspěvek od bigj66 »

@kolbenpres Já si chodím po svém pozemku ,srny tam mám ve vojtěšce stejně,už hodně dlouho u mě nikdo nebyl že může chodit o honu po mích pozemcích .

Uživatelský avatar
pepan
Příspěvky: 78
Registrován: stř říj 22, 2008 8:06 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Myslivost

#1174 Nový příspěvek od pepan »

A ostatní( pejskaři,cyklisti,turisti,koňáci,výletníci,keškaři aj.)se tě chodí ptát?

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Myslivost

#1175 Nový příspěvek od JARDY »

Kdysi čas od času někdo přišel a nechal si podepsat nějaké lejstro,že jako flinta a tak.Dneska asi ví že bych jim to nepodepsal .Před časem mi někdo ukradl kovové trubky i s pletivem od těch stromků,tak jsem dal plastové,ale pro srny žádný problém.Jsem už starý,nemocný a unavený a další stromy sázet nebudu.
Pamatuji,že když mi bylo kolem 17ti,tak myslivci organizovali brigády na sázení lesa.Chodili jsme hlavně očumovat holky a sem tam jim pomohli.Myslivci nám za to půjčili hájenku a udělali zábavu.To dnešní generace náctiletých rozmazlenců nezná,myslivci teprv ne,protože ten les už vytěžili a nový je v nedohlednu.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

bigj66
Příspěvky: 185
Registrován: sob zář 16, 2017 2:31 pm
Bydliště: Sendražice

Re: Myslivost

#1176 Nový příspěvek od bigj66 »

@ pepan ti to neprovozují jako organizace a nejezdí tam autem protože nejsou líní na krok , myslivec je většinou takové prase že tu srnu vyvrhne klidně u cesty kde je provoz.

Uživatelský avatar
pepan
Příspěvky: 78
Registrován: stř říj 22, 2008 8:06 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Myslivost

#1177 Nový příspěvek od pepan »

Takoví dělají ostudu těm slušným. Jinak u nás čtyřkolky kdekoliv a kdykoliv,klidně v zasetém,padne sníh a vyrazí driftovat auty do polí. Lidi využívají pole jako louku bez ohledu co tam roste a byl dokonce případ,kdy si modeláři sekačkami vysekali v jílku přistávací dráhu pro modýlky letadel. Samozřejmě se neobtěžovali požádat majitele. Nebo louka v režimu bio komplet zesraná od psů. Dalo by se pokračovat. Proti tomu jsou myslivci jen slabý odvar.

Málek
Příspěvky: 167
Registrován: čtv bře 01, 2018 2:28 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Myslivost

#1178 Nový příspěvek od Málek »

Přidám vlastní zkušenost:
koho jsem kdy načapal na svým poli, louce, v lese... při nějakým šméé, mazal trapem a bez keců.
Ale s myslivcem se nedohodneš-všude je doma a všechno je jeho!!!
Vedou to (alespoň u nás )bolševický pohrobci a za 30 let se ještě neprobrali z dojmu, že je všechno všech a nejvíc jejich majetkem.
Namátkou-tím, že si kdysi postavili posed v mým lese mají dojem, že tím můj les vydrželi, prostě kreténi ex

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Myslivost

#1179 Nový příspěvek od imaginaro »

Dnes mi někdo kolem rybníka sekl trávu, zesekli trávu kolem myslivecké nalejvárny na protějším břehu a pak ještě to protáhli na každou stranu. Ale tam jsou moje pozemky. Taky se mě nikdo neptal a mám obavy že tam chcou na černo dat zas kačeny! Blby je to že s něma chcu vycházet, pač potřebuju aby mi tu našli a odlovili tu lišku a liščata co jsem viděl. Když je někdo blbec, tak se s ním NIKDY nedomluvíš.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Myslivost

#1180 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak a jsou tam kačeny, určitě na černo bez povolení- co teď s něma?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Myslivost

#1181 Nový příspěvek od Irčan »

Jaký máš k rybníku a přilehlém pozemkům vlastnický právo?
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Myslivost

#1182 Nový příspěvek od imaginaro »

Rybník není můj a mám asi čtvrtinu břehů. Vždycky když tu ty kačeny v minulosti měli, tak bylo všude krmivo, z toho potkani, kravál ve dne/v noci a když stříleli, tak byly broky i v oknech!!!
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Myslivost

#1183 Nový příspěvek od Killer Koly »

na ty broky v oknech zavolej PCR, je to trestny cin. je uplne jedno, jestli zpusobi skodu, je to ohrozeni strelnou zbrani a jsou za to docela palky. z broku sice nezjisti, kdo strilel, ale muzou konkretni hon uplne zakazat a jestli s PCR budes hodne zadobre, tak muzou odebrat zbrane k expertize. a ta muze trvat hoooodne dlouho 8)
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Myslivost

#1184 Nový příspěvek od imaginaro »

Pčr uż nevěřím, spadáme pod oddělení maloměsta cca 8km od nás kde je pár policajtů a všichni jsou mladší než místní myslivci. Navíc se znají a některým místním občanům i dávají echo že bude šťára. Už několikrát se tu střílelo v podnapilosti, měli i prostřílenou střechu na svojí bordelboudě a než přijeli cajti, někdo jim zavolal a ten co bydlí 300m odvezl zbraně. Dali jim dýchnout, ale jelikož tvrdili že už neměli hon, pčr odjela a nic. Myslíte že existuje naděje že mi kapitola prodá pozemek 4000m2?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Myslivost

#1185 Nový příspěvek od imaginaro »

...a už je tam volně pohozeny zrno ... :vztek: Volal jsem vodohospodářům a prej nic povolenyho nemají, tak su zvědavej na další vývoj.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“