Myslivost

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Myslivost

#1201 Nový příspěvek od DYK »

Pokud to zpracuje právník, podá to na státní zastupitelství. Nemusí na policii. Pokud jsi nespokojený s postupem policie a máš pravdu obrať se na GIPS.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Myslivost

#1202 Nový příspěvek od JARDY »

Prý se chystá vyhláška ,že vlastník pozemku může zastřelit žravou havěť.Už budu čuchat lesík z hlíny než to někdy schválí.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Myslivost

#1203 Nový příspěvek od chuck77 »

:. jaxi tady nikdo neuvažuje o tom, že ten používá střelnou zbraň se jaxi taxi řídí i jiným právním předpisem jak je 449/2001 - ZoM………..další věc je také to, že pokud je tam navaleno x-krát hafo kačen tak to může (nikoliv musí) vytvářet možnost postihu orgánem ochrany přírody.....no neber to moc osobně, ale kde si slyšel hloupost o tom, že Tě někdo musí informovat o honu????jo občas to v lepších krajích funguje tak, že uživatel honitby využije místní rozhlas či dnes i webovky a podá info, ale nikde není vymezeno to, že organizátor honu musí informovat...…...to že PČR v plenéru když je občas z Kotěhůlek v rejži nefunguje a dnes už jen nabere a okamžitě postoupí přestupek někam na ouřad ať se s tím peklujou oni je realita dneška v ČR :zapomel: a...osobně mě vždy fascinuje jak se tady hází trestníma oznámení, právníka, soudama….myslíte že tím něčeho někdo někdy dosáhl??? kdo je ten "neznámý pachatel"????? no přece ten, kvůli kterýmu to PČR po průběhu lhůty odloží a to s mega :smich: ……...
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Myslivost

#1204 Nový příspěvek od JARDY »

Jednou za rok mi tu prolezou honibrci lesíneček a louku ,já se jich zeptám kdy už něco střelí,oni vždycky jenom vystřelí jako raketa a nic.Za nima je dobíhají teprve ty jejich psiska.No a srny zase celý rok sežerou na co přijdou.Já osobně žádný kanon nemám ani nechci ale nějakého střelce bych si najal.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Myslivost

#1205 Nový příspěvek od chuck77 »

smutné.....pokud je pro někoho hlavní viník zvěř tak je mi ho líto....co tadle zapojit rozum...myslíš, že ta zvěř je v naprosto oukej klidu a míru a žije si no problemo?? asi těžko......příroda je dnes prostorem pro hafo otrapů na kolech koních bikech quadech s čelovkamaco se prezentují hlavně řevem a bordelem.....pak mi řekni kam se ta zvěř má schovat před toudle lidskou verbeží...jojo žádná zvěř=žádné škody.....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Myslivost

#1206 Nový příspěvek od JARDY »

Tak já neumím vysvětlit,že když zasadím stromek dám k němu kolík a pletivo a nevydrží.Před 25 lety co jsem zasadil bez ochrany většina roste dodnes.Nevím co bych měl ještě udělat aby to bylo správně.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Myslivost

#1207 Nový příspěvek od Veteranista! »

chuck77: 8) 8) 8)
Přesně a většina myslívců chodí do lesa jako do obchodu jen, to už jsme nejednou slyšel "o víkendu musím zajít do lesa, mražák už je skoro prázdný", nebo toho hajzla co jsem vyhnal, když po mě chtěl dva tři pytle sena, že jim do lesa má přijít kontrola, tak aby měli něco do krmelce :zly:
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Myslivost

#1208 Nový příspěvek od JARDY »

Něco tu nesedí,dřív jsem viděl srnu dvakrát za rok.Posledních pár let vidím běžně 10 srn pohromadě a ty fakt toho sežerou jako malý kravín.Zajíců minimálně ale bažantů mraky,rozhrabou co můžou.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Myslivost

#1209 Nový příspěvek od Čárls »

žena dřív dělal myslivost a srn odhadem furt stejně jediný co přibylo rapidně jsou divočáci však taky u nas nebyl hon ani nepamatuji :-/ a divočáky střílejí furt a neubývá jich když sem letos chodil po houbách byla jejich činnost vidět pod bukama a žena že tohle dřív nepamatuje
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Myslivost

#1210 Nový příspěvek od JARDY »

Když koukneš na nějaké hospodaření místních honičů a srovnáš třeba 20 let zpět tak to není stejné ani náhodou.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Myslivost

#1211 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak tak. Před 20ti lety tady večer co večer chodil nějaký myslivec s flintou na rameni do lesa na posed. Občas byla slyšet i rána a pak traktor s divočákem na vlečce. Teď je vidět čtyřkolka jak jede k posedu a pak dlouho nic a pak zas čtyřkolku jak jede zpět. A ještě si stěžuje že prasata nepřijdou. Dřív když jsem chtěl vidět srnu tak jsme s otcem brávali do lesa dalekohled aby se člověk mohl podívat. Teď můj kluk to sleduje z okna pokoje a do lesa dalekohled brávat nemusíme.
Prostě už myslivci nefungují jak mají. Ale jen někde. V sousední dědině za kopcem seji kukuřici, u toho stojí posed a trochu tu černou likvidují. Tady krmelce prázdné tam plné, tam mají myslivci kroužek pro děcka a vedou je k tomu od malička,u nás nic. Mají kroužek s plnou hubou keců v hospodě. A když přijde senoseč tak jediné když některého z toho jejich pytláckého spolku potkám tak jen slyším že jezdím po louce jak hovado a kosím kromě trávy i jejich srnčata. A ideální kdybych jezdil krokem a pořádně se díval jestli tam někde některé náhodou neleží. Ale že by některý z nich zvedl zadek od piva,vzal psa a šel to projít to ne.A na závěr tomu dodá korunu tím že mne v hospodě pomlouvá, že zatímco já si pěkně večeřím skopové klobásky,on chudák musí jen suché brambory s mlékem.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Myslivost

#1212 Nový příspěvek od Britt »

Já nejsem ozbrojený krmič lesní zvěře, ale znám plno kluků v mém věku, kteří se myslivosti věnují. Pár jich chodí se psem, pytel na rameni, ale drtivá většina jich má 4kolky, teréňáky, vlastní vytápěnou kazatelnu... Brigády si raději zaplatí, než aby museli dělat rukama, ale na schůzi chce být každý generálem a určovat pravidla, kdo a kdy může kde střílet. Divočáky nikdo střílet nechce, protože se to prý nevyplatí, ještě tak selata a ty prodávají za pětikilo každému, kdo má zájem. Dost podobné je to v rybařině. Spousta lidí musí vydělat na rybách ty prachy, co museli zaplatit za povolenku. Karavan u řeky, čumí na televizi a nadávají, že neberou.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Myslivost

#1213 Nový příspěvek od chuck77 »

Tárate tady ty svý blbosti už dlouho a nedá mi to.....fakt netušíte co a jak a furt machrujete s trestním oznámením na neznámého pachatele žalobou GIBS a podobnejma bezzubejma institutama...naprosto k ničemu.....hloupostí o bohatých nimrodech slyším dnes a denně kopy, ale je vidět že netušíte jak to je: ano jsou honitby pronajaté zbohatlíky, ale drtivá část jsou honitby, kde jsou uživatelé místní nimrodi v gumofilcákách a vaťákách s jediným ZH přes rameno, co váží, jesli vystřelit nebo nevystřelit páč cena střeliva pro většinu z nich bývá privela….další věc je k smíchu brekot jak nejdou vymáhat škody....řekni před uživatelem "paragraf 55 zákona o myslivosti" a uvidíš jak to účinkuje....další věc a ta je pro mě vždy nejlegračnější: brečí tady ti, co mají honební pozemky, takže jsou tutově členy honebního společenstva a to buď hospodaří ve vlastní režii v daný honitbě nebo ji pronajímá tzv. uživateli - často je to myslivecký spolek- nebo třeba pan podnikatel či firma a není nic snazšího než začít tlačit na honební společenstvo aby s tím něco dělalo - pokud hospodaří ve vlastní režii...je x institutů co jde využít, to že netušíte jak na to ještě neznamená že to nejde.....obecné soudy už dokonce rozhodly v otázce škody na zem.plodinách o tom, že škodu na zem.plodinách hradí konkrétní nimrod, co se dané části honitby prokazatelně věnoval - třeba tam má posed či je často vidět s flintou přes rameno jak šoulá.....zkuste něco nastudovat, než tady plácáte ty svý bludy :pohlavek:
p.s. zkusili byste to říct pár starejm nimrodům do očí jaký jsou lemplové a dělají to blbě????? zkuste to třeba na mysliveckém plese a uvidíte jaký jste v kramflecích pevní "odborníci":smich:
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Myslivost

#1214 Nový příspěvek od Leo »

Kulovnici "vyfoukl" jelen a další perličky
https://www.policie.cz/clanek/kulovnici ... qDJgaG3E2I
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Myslivost

#1215 Nový příspěvek od Codza »

Jako kluka s dědiny, žáka lesnického učiliště a desítky let dřevorubce o myslivosti o "lovcích" něco vím. Zúčastnil jsem se jako honec mnoha honů od druhé půlky sedmdesátých roků do teď. Dobře vím že mezi desítkami tisíc myslivců /cca 80/ jsou lidi na různé úrovni. Vím velmi dobře že mnohý držitel loveckého lístku je v šoku při čtení tohohle článku.
https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazo ... o-zakulisi

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“