Minikára

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Minikára

#16 Nový příspěvek od Atlan »

Ze ti do toho kecam ale na tej fotke sa mi nezda zeby ten cap mal zaklon... nebudu sa ti kolesa vracat do priameho smeru, na planku to mas podchytene... alebo skresluje foto ?

Navyse by som tu rurku strcil to prevrtaneho jokla a tak pekne zavaril nedrzalo by to len na zvare. ale myslim ze u takejto veci to je jedno.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Minikára

#17 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Sorry že jsem ještě nedodal fotky. Mám to všechno na chalupě a když to nafotím, zas tam nechám foťák.
K Tvejm obrázkům - v některým svým příspěvku jsem zmiňoval průměry osiček v kolech. Ty přední kola by měly bejt uložený oboustranně protože tam je osička jen 8 mm. Prostě tu pásovinu co čučí vedle kola protáhni a nad kolem ohni zvenku kola a vrtni díru ať je ta osička chycená i zvenčí. To byly právě ty regule a technický podmínky - oboustranně uložený 8 mm, jednostranně 12 mm průměr osičky. Jednostranný uložení mívalo technickou výhodu protože kára pak byla užší. Šířka kol byla v minimálním rozměru omezená a měřila se na styku kola se silnicí. Když tam navíc čučelo to upevnění zvenčí, bylo to pochopitelně širší, = nevýhoda v slalomech. To samý si ověř i u těch kol vzadu ať se něco nevylomí. Sice na tom budou jezdit děcka ale ty s tím taky budou řádit, o to žádná, že?

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Minikára

#18 Nový příspěvek od czechboss »

Atlan: sklon čepu je minimální cca 8° z těch fotek to opravdu není poznat, jestli se kola budou vracet uvidíme :-/ a rurku jsem zavařil opravdu poctivě to by dřív upadlo kolo :)
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Minikára

#19 Nový příspěvek od czechboss »

Vladimír Šimo: přesně tak jak to říkáš tu vystrčenou pásovinu mám připravenou pro úchyt kola na druhé straně, teď mám za úkol vymyslet systém řízení. Rozhodl jsem se pro systém s lankovým řízení, tento systém je spolehlivý nenáročný a v jednoduchosti síla. Koukal jsem, že toto řízení má spostu minikáristů. To co je na posledních fotkách je pouze sestavené zkoušku abych viděl jak jsem trefil výšku podvozku na přední i zadní nápravě a musím se pochválit, zadek vyšel pouze o 1mm výš 8). Možná se mi zdá, že šikmý sklon svislých čepů je malý, ale už je to tak když tak bych to musel předělat :(
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Minikára

#20 Nový příspěvek od czechboss »

Tak náprava rejduje přikládám fotky ze včerejší akce v garáži pořízené mobilem sice jsou nic moc, ale lepší něco než kopanec do pr... mám i video, ale zatím nevím proč mi nejde uložit na youtube :( .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Minikára

#21 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Minikára

#22 Nový příspěvek od czechboss »

Díky za info, člověče docela zajímavý stránky co se týče minikár 8)
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Minikára

#23 Nový příspěvek od Leo »

Když jsem hledal tento odkaz, tak jsem tam našel stránky nějakého klubu, který ty minikáry zdarma půjčuje na závody. Jsou to tedy starší stroje, ale jak tam psali, ten vývoj už moc daleko pak nešel, a dodnes se jezdí na 30let starých strojích šampionát. Jen tu stránku teď nemůžu najít.
Tu je to - http://www.ewrc.cz/ewrc/show.php?id=13618
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Minikára

#24 Nový příspěvek od czechboss »

Tak konečně se podařilo přikládám video přední nápravy.

Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Minikára

#25 Nový příspěvek od Leo »

Dneska jsem se náhodou u nás zastavil v bazaru a prodávají tam motokáru s motorem z pionýra za dva a půl tisíce. Je to stavěný na menší postavu, ale vypadalo to všechno funkčně.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Minikára

#26 Nový příspěvek od czechboss »

Motor z pionýra znamená malý výkon a neustálé problémy, když bych stavěl motokáru tak se čtyřtaktním motorem typu honda monkey, který se dá se v obsahu 50ccm pořídit za velmi slušné peníze a je to spolehlivý stroj, jelikož tento motor mám na svém "motociklu BETKA", na kterém mám nalítáno přes 25000km a to bez zásahu do motoru, je to makáč.

Ale motokáru stavět nehodlám, jelikož mladšímu synkovi jsou teprve 4 roky, a už vydím jak mu budu vysvětlovat řazení a ještě víc se strachovat aby mě někam nezaletěl. Možná časem ale to je vě hvězdách. :driver:
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Minikára

#27 Nový příspěvek od czechboss »

Včera večer jsem makal do 21:00 a výslekem je, že sedačka je na svém místě a volantová tyč už má své místo taky. Dnes večer nahraju fotky. ;-)
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Minikára

#28 Nový příspěvek od czechboss »

Tu je prezentace dalšího pokroku:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: Minikára

#29 Nový příspěvek od kuta »

co tam bude za motor ? :)

radim.strnad
Příspěvky: 1088
Registrován: úte čer 15, 2010 7:46 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Minikára

#30 Nový příspěvek od radim.strnad »

tohle bude sjezdařský speciál....tudíž bez motoru :)

jsem zvědavý jak bude vypadat volant.... :shock:
To se musí kalit co to dá....

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“