CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#106 Nový příspěvek od Chip&Dale »

Aaaano... taky jsem si to vybavil. Prvni CB jsme postavili nekdy koncem 80. let, to jeste bylo zakazany pro ty, kdo nejeli dvoumetr... pane jo. V Brne nas tehdy bylo 5! Kazdej mel antenu schovanou, aby mu ji na strese nenasli. V Komarove byl odposlech.
Pak prisla leta '90 a kdejakej taxikar zacal delat na pasmu bordel, takze po par letech jsem to vsechno prodal.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#107 Nový příspěvek od Britt »

kenybz píše:taky jsem to chtěl hodit do auta kvůli desítce jenže střecha na autě je 2m vysoká a ještě tam dat ten bič...jedině magnetku ale aby mě zase neulítla :smich:
Ta neuletí. Taky ji mám :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#108 Nový příspěvek od dvk »

Na jednom autě na osobáku mám anténu na střeše tuším 90cm a nikde o ni nechytám. Na druhém autě na dodávce mám tu samou taky na střeše a v nízkém podjezdu občas chytnu o strop, ale nic hrozného. A na třetím autě, tež na osobáku, sem to teď vyřešil tak, že mám anténu tuším 140cm danou na kraji kapoty, držák mám přišroubovaný zespodu k pantu a škvírou mezi kapotou a blatníkem vyvedený ven. To je tak asi nejlepší, anténa má jakštakš protiváhu (i když šilhá), a přitom se dá pohodlně sklápět, když zajíždím do garáže.

Už ani na tom kanále 10 to není co to bývalo, každý si hledí svojeho a málokdo poradí.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#109 Nový příspěvek od Britt »

dvk píše:Na jednom autě na osobáku mám anténu na střeše tuším 90cm a nikde o ni nechytám. Na druhém autě na dodávce mám tu samou taky na střeše a v nízkém podjezdu občas chytnu o strop, ale nic hrozného. A na třetím autě, tež na osobáku, sem to teď vyřešil tak, že mám anténu tuším 140cm danou na kraji kapoty, držák mám přišroubovaný zespodu k pantu a škvírou mezi kapotou a blatníkem vyvedený ven. To je tak asi nejlepší, anténa má jakštakš protiváhu (i když šilhá), a přitom se dá pohodlně sklápět, když zajíždím do garáže.

Už ani na tom kanále 10 to není co to bývalo, každý si hledí svojeho a málokdo poradí.
Ono jak kde. Okolo Prahy to funguje bezvadně. Stačí křiknout výzvu na kopec a dozvíš se i to, co nepotřebuješ a kluci kamioňáci také rádi poradí, řeknou jaká je cesta a kde číhají čerti.LAe už to není jako v 90 letech, kdy jsem jel na přehradu dlouhé Stráně a CBčkáři si mě předávali jako štafetový kolík :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#110 Nový příspěvek od Vlasatej »

Jestli máš kenny nějaké antény navíc, nechceš mi něco pustit? Třeba výměnou za nějaké závitníky, vrtáky, nebo prostě něco do dílny ? Kdyby ji tak napiš PM..

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#111 Nový příspěvek od imaginaro »

já mám stejný názor, člověk není závislej na žádné ústředně ani vysílačích, když sou povodně tak si hned každej vzpomene na CBčko a i policajti a hasiči to monitorujou. Má to svoje kouzlo, ty kdásné dlouhé antény na desetimetrovym kopcu, mě se to líbí. A o tom že se díky tomuhle koníčku člověk dostane na krásná místa naší přírody ani nemluvím. Když člověk vyleze na nějakou otevřenou aspoň pětistovku a je pěkné počasí, je to krása když se člověk ráno probudí sluníčkem, vyleze ven a vidí ten krásný rozhled. DXrušení sice je ale vzhledem k tomu že už je povolené AM i SSB a jede se na 80kanálech(jenFM), jsou i další možnosti. Právě v pásmu B ty DX rušáci téměř nejsou, dá se komunikovat tam. Vytáhněte to, nainstalujte a já se vám z kopce ozvu, mám lokátor JN89RN, naposledy jsem s odřenýma ušima udělal 50spojení za 14 hodin, to je dost málo :-(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#112 Nový příspěvek od imaginaro »

Chip&Dale píše:Aaaano... taky jsem si to vybavil. Prvni CB jsme postavili nekdy koncem 80. let, to jeste bylo zakazany pro ty, kdo nejeli dvoumetr... pane jo. V Brne nas tehdy bylo 5! Kazdej mel antenu schovanou, aby mu ji na strese nenasli. V Komarove byl odposlech.
Pak prisla leta '90 a kdejakej taxikar zacal delat na pasmu bordel, takze po par letech jsem to vsechno prodal.
ses moc rychle vzdal, skus to teď, cena staniček i antén spadla hooooodně dolů, např. osmiradiálová pětiosmina se dá sehnat kolem 500,- korun, to je výzva,ne?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#113 Nový příspěvek od imaginaro »

dvk píše:Na jednom autě na osobáku mám anténu na střeše tuším 90cm a nikde o ni nechytám. Na druhém autě na dodávce mám tu samou taky na střeše a v nízkém podjezdu občas chytnu o strop, ale nic hrozného. A na třetím autě, tež na osobáku, sem to teď vyřešil tak, že mám anténu tuším 140cm danou na kraji kapoty, držák mám přišroubovaný zespodu k pantu a škvírou mezi kapotou a blatníkem vyvedený ven. To je tak asi nejlepší, anténa má jakštakš protiváhu (i když šilhá), a přitom se dá pohodlně sklápět, když zajíždím do garáže.

Už ani na tom kanále 10 to není co to bývalo, každý si hledí svojeho a málokdo poradí.
to je spíš tím že lidi už zapoměli že je to zadarmo a tak už dto spousta lidí ani nemá. je to poznat i na expedicích, morava slábne. Lidi přestávají vysílat a pak když to na chvilku zapnou, diví se že na pásmu nikdo není. Změníme to?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#114 Nový příspěvek od imaginaro »

Britt píše:
dvk píše:Na jednom autě na osobáku mám anténu na střeše tuším 90cm a nikde o ni nechytám. Na druhém autě na dodávce mám tu samou taky na střeše a v nízkém podjezdu občas chytnu o strop, ale nic hrozného. A na třetím autě, tež na osobáku, sem to teď vyřešil tak, že mám anténu tuším 140cm danou na kraji kapoty, držák mám přišroubovaný zespodu k pantu a škvírou mezi kapotou a blatníkem vyvedený ven. To je tak asi nejlepší, anténa má jakštakš protiváhu (i když šilhá), a přitom se dá pohodlně sklápět, když zajíždím do garáže.

Už ani na tom kanále 10 to není co to bývalo, každý si hledí svojeho a málokdo poradí.
Ono jak kde. Okolo Prahy to funguje bezvadně. Stačí křiknout výzvu na kopec a dozvíš se i to, co nepotřebuješ a kluci kamioňáci také rádi poradí, řeknou jaká je cesta a kde číhají čerti.LAe už to není jako v 90 letech, kdy jsem jel na přehradu dlouhé Stráně a CBčkáři si mě předávali jako štafetový kolík :)
kolem prahy to jede, taky aby se tam inženýr vyznal, takže je potřeba se zeptat na cestu. Znáš volačku splašenej karel?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#115 Nový příspěvek od imaginaro »

bulanek88 píše:
imaginaro píše:... teď si stavím takzvanej dávač
Bratránek to řeší noťasem 8)
já s sebou noťas netahám. Jakou nmá volačku? Kdyžtak do SZ
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#116 Nový příspěvek od imaginaro »

Vlasatej píše:aha, nemáš ji v provozu. Já sem si jednu zprovoznil doma na stole, na autobaterii a 5/8 anténu. Myslím si že se to hodí mít doma v záloze, protože s tím člověk není závislej na žádným operátorovi. Další dva kusy mám nachystaný do dvou aut - budu je používat jen na kanále 10 kde si kamioňáci hlásej provoz, radary a policajty.
A vysíláš? V jakym seš lokátoru?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#117 Nový příspěvek od Vlasatej »

imaginaro píše:A vysíláš? V jakym seš lokátoru?
Já spíš poslouchám , když mám čas mám puštěnou 10ku k práci, sem kousek od I/43 takže slyším kamiony, nebo poslouchám na 32 v 19:30 kolečko kluků z Boskovic a okolí. Sem lokátor JN89GN, asi tě neuslyším je mezi náma vrchovina.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#118 Nový příspěvek od imaginaro »

Vlasatej píše:
imaginaro píše:A vysíláš? V jakym seš lokátoru?
Já spíš poslouchám , když mám čas mám puštěnou 10ku k práci, sem kousek od I/43 takže slyším kamiony, nebo poslouchám na 32 v 19:30 kolečko kluků z Boskovic a okolí. Sem lokátor JN89GN, asi tě neuslyším je mezi náma vrchovina.
no to se asi opravdu neuslyšíme, ale třeba až budu někdy na kopcu. Jo a pozdravuj sykyho a sykorku od dlouhovlasého kamaráda z lokátoru JN89RN, oni budou určitě vědět ;-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#119 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak to tu trošku oživím - chystám se vyrobit si směrovku HB9CW, má někdo nějaké postřehy?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#120 Nový příspěvek od imaginaro »

tak se mi podařil udělat zatím můj nejdelší DX, bylo to s českou expedicí a byli na Gibraltaru = cca 2360km
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“