CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#76 Nový příspěvek od DYK »

Kdo má možnost, doporučuju vyzkoušet SSB 8) Je to dost jiný způsob komunikace a to jak LSB tak USB. LSB + USB = SSB Na vysvětlenou. Měl jsem x stanic President a jednoho Alana, které toto uměli. Jednak je k dispozici 120 kanálů, plynule laditelný výkon od 0.5W do 10W a na FM se lze dostat i do mezikanálů. Když to pak vyzáří domovní pětiosmina s dvanácti protiváhama nemá to chybu. Sto kiláků vzdušnou čarou do auta.Tam i zpět, což je pro spojení dost podstatné. Všichni presidenti měli solidně citlivý přijímač, jen Alan na tom byl o dost hůř. Dnes je ale toto všechno pasé a vlastně zkázáno. Jen 40 kanálů a jen v FM.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#77 Nový příspěvek od imaginaro »

DYK píše:Kdo má možnost, doporučuju vyzkoušet SSB 8) Je to dost jiný způsob komunikace a to jak LSB tak USB. LSB + USB = SSB Na vysvětlenou. Měl jsem x stanic President a jednoho Alana, které toto uměli. Jednak je k dispozici 120 kanálů, plynule laditelný výkon od 0.5W do 10W a na FM se lze dostat i do mezikanálů. Když to pak vyzáří domovní pětiosmina s dvanácti protiváhama nemá to chybu. Sto kiláků vzdušnou čarou do auta.Tam i zpět, což je pro spojení dost podstatné. Všichni presidenti měli solidně citlivý přijímač, jen Alan na tom byl o dost hůř. Dnes je ale toto všechno pasé a vlastně zkázáno. Jen 40 kanálů a jen v FM.
No pro upresneni : jen 40 kanalu uz davno neni pravda, tusim asi od roku 2002 je povolenych 80 a co se tyce SSB, na slovensku pry je povolene a u nas pry uz se pripravuje legislativa.Mas jeste ty Presidenty? Shanim President Grant Clasic nemas ho nahodou?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#78 Nový příspěvek od DYK »

No vidíš, dokonce je těch kanálů už víc. To se teda musím omluvit za chybu. Zrovna Presidenta Granta jsem měl, pak to byl Jack a jackson a asi vím, proč zrovna Granta scháníš, ale dnes už nemám snad ani 50 ohm koax. Ze CB fakt nemám už nic. Laboroval jsem chvíli ještě s PMR a směrovkou s rotátorem, ale posledních 5 let nevlastním nic. Tím, jak se postupně zvětšoval počet účastníků, na obou pásmech, narůstal i počet "záškodníků", klížařů ap, tak jsem s tím sekl. To raděj strávím volný čas zde.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#79 Nový příspěvek od imaginaro »

DYK píše:No vidíš, dokonce je těch kanálů už víc. To se teda musím omluvit za chybu. Zrovna Presidenta Granta jsem měl, pak to byl Jack a jackson a asi vím, proč zrovna Granta scháníš, ale dnes už nemám snad ani 50 ohm koax. Ze CB fakt nemám už nic. Laboroval jsem chvíli ještě s PMR a směrovkou s rotátorem, ale posledních 5 let nevlastním nic. Tím, jak se postupně zvětšoval počet účastníků, na obou pásmech, narůstal i počet "záškodníků", klížařů ap, tak jsem s tím sekl. To raděj strávím volný čas zde.
Granta jsem nikdy nemel, ale shanim ho protoze chci jeste jednu stanicku a tahle uz ma i SSB. Mam od roku 96 President Herbert (old) a mam s nim jen ty nejlepsi skusenosti, proto chci i dal tuhle znacku.Ja ty procesorovky vubec nemusim a ten Grant je fakt kocour.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#80 Nový příspěvek od imaginaro »

DYK píše:No vidíš, dokonce je těch kanálů už víc. To se teda musím omluvit za chybu. Zrovna Presidenta Granta jsem měl, pak to byl Jack a jackson a asi vím, proč zrovna Granta scháníš, ale dnes už nemám snad ani 50 ohm koax. Ze CB fakt nemám už nic. Laboroval jsem chvíli ještě s PMR a směrovkou s rotátorem, ale posledních 5 let nevlastním nic. Tím, jak se postupně zvětšoval počet účastníků, na obou pásmech, narůstal i počet "záškodníků", klížařů ap, tak jsem s tím sekl. To raděj strávím volný čas zde.
Jinak co se tyce tech gumaku, obe pasma uz jsou temer prazdny, takze to muzes zase rozjetDa se sehnat zdroj, obyc. stanicka a pulka dohromady za 1000,- coz neni tolik.Dnes uz zbylo na pasmu opravdu jen to zdravy jadro a i z neho zustala jen cast.Jen se zarad mezi nas :friends:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#81 Nový příspěvek od DYK »

Děkuju za pozvání, ale to se už asi nestane.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#82 Nový příspěvek od imaginaro »

DYK píše:Děkuju za pozvání, ale to se už asi nestane.
Jak bys to zase okusil, hned by te to zase chytlo.V sobotu jsme s chlapama kecali asi 4 hodiny a probrali jsme toho spoustu, od vtipu pres tradice az po nejdelsi tema- vyroba klobas a jinych pochutin kolem zabijacky :-) To posledni tema trvalo dve a pul hodiny :smich:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#83 Nový příspěvek od Lišák1 »

imaginaro píše:
Lišák1 píše:To já zas přemístil vysílačku do jiného auta, příjem perfekt a vysílání ani ťuk, úplný mrtvo. V druhým autě jela bez problému a tady nic. To sem zvědaf, kde je chyba.
nemáš zmáčkly PA? Pokud stanička ukazuje že vysílá,tak asi anténa.
PA nemám zaplý, jak je zapnu, tak to svítí na obrazovce. Anténu jsem měřil, ukazuje kolem 1,5, ale ven nejde nic.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#84 Nový příspěvek od imaginaro »

Lišák1 píše:
imaginaro píše:
Lišák1 píše:To já zas přemístil vysílačku do jiného auta, příjem perfekt a vysílání ani ťuk, úplný mrtvo. V druhým autě jela bez problému a tady nic. To sem zvědaf, kde je chyba.
nemáš zmáčkly PA? Pokud stanička ukazuje že vysílá,tak asi anténa.
PA nemám zaplý, jak je zapnu, tak to svítí na obrazovce. Anténu jsem měřil, ukazuje kolem 1,5, ale ven nejde nic.
A jakou stanici jsi meril PSV te anteny? Tou stanici co nevisila? Ja nejsem antenar, ale jestli spravne chapu to co jsem vsude vycetl, tak pokud ti do anteny nejde zadny vykon, tak PSV ani zmerit nejde (nema se co odrazet).Takzr pokud to meris tou samou stanici, tak neco urcite vysila.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#85 Nový příspěvek od Lišák1 »

Už je to v pořádku, člověk někdy blbne a nemyslí, ani nemůžu napsat, co tomu bylo, to byste se mně nasmáli.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#86 Nový příspěvek od imaginaro »

Lišák1 píše:Už je to v pořádku, člověk někdy blbne a nemyslí, ani nemůžu napsat, co tomu bylo, to byste se mně nasmáli.
no to by me teda zajimalo, ze ty sis spatne prepl PSV metr?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#87 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak už se nam oteplilo a tak se to na pasmu o vykendech vice hemzi. Já minulou sobotu udělal na svou dělanou štvrtku čtyři expedičky a všechny kolem 80km a s reportem 34 - 57 Pár trubek a myslím že se povedla, na jedné expedičce jsem měl dokonce o dvě esa víc než kamoš co je o 30m výš, má osmiradiálku sirtel a je 1km ode mne.Tak se priznejte, lozite po kopcách s expedičkama, nebo se na ně radši brejkujete z teploučka domova? :help:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#88 Nový příspěvek od imaginaro »

že by žádný lovec expediček? :zapomel:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#89 Nový příspěvek od imaginaro »

imaginaro píše:že by žádný lovec expediček? :zapomel:
dělám si skládací stožárek na portejbly, není tu někdo prokektant nebo tak něco? Zajímá mě kolik snese 1"(tl.2mm) trubka při 6m na výšku při namáhání do boku.Pokud by to někdo uměl přepočítat na metry za sekundu, moc mu děkuju :friends:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#90 Nový příspěvek od imaginaro »

zdarec síbíčkáři. Tento tyden v sobotu probehne jako kazdorocne akce EBH, nebolo eter bez hranic. Pokud si dobre vzpominam je to neco jako stafeta, akorat na pasmu. Krom toho bude na kopcich hodne expedic, namatkou- jedna na lyse hore, druha na suchym vrchu u faltuse, dalsi v severnich cechach a kopci vysokym asi 1300mnm a dalsi.Celkem jsem jich napocital kolem patnacti. Pokud nebude bourla nebo zamraceno, dopoledne pojedu na trucktrial v mohelnici a odpoledne vyrazim na kopec u Mor.Berouna. A jak jste na tom vy, taky se nejak zapojite? Treba se na pasmu uslysime ;-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“