CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#121 Nový příspěvek od Sniper »

Tak po téměř 20-ti letech opět na střeše a opět stejné podmínky při montáži jako tehdy, déšť, vítr, teplota +1,5°C :smich:

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#122 Nový příspěvek od imaginaro »

áááááá, vidím žes oživil moje vlákno ;-)
Jaks mi psal že se ti poslední dva prvky zářiče hýbou, tak by mělo být všechno pevně sešroubovany, jinak se ti tam bude dělat špatnej spoj, rozlaďovat anténa a co je nejhorší, bude se ti vymaškávat ten hliník(dural) a ku.vit se!
Jinak, na tom posledním prvku zářiče skus najít červenou čárku(než ti dojde PSV metr), tam byla předladěná z fabriky. U mě to bylo o cca 3mm výš než jsem ju naladil u mě.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#123 Nový příspěvek od imaginaro »

tak jsem našel zdroj a uz to mam zaply. Nicmene zmerene PSV je na celym Ccku 2 , tak budu muset obhlidnout antenu. Mimochodem, pokud chytáte faltuse na suchácu, tak mozna bude zase kazdou hodinu prat krasne svatky, tak jako v roce 2012 ;-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#124 Nový příspěvek od imaginaro »

Přeji všem kamerádům a jejich rodinám a blízkým krásné vánoce plné zdraví, radosti, štěstí a dárků. To vše vám přeji ze strdce i s rodinou. :ejchuchu:

Jinak kdo máte CBčko a slyšívali jste "opakovač" na 23kanálu, zapněte si ho, on vám každou celou hodinu popřeje krásné vánoce a nový rok :help:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#125 Nový příspěvek od imaginaro »

Ahoj kamarádi, trošku popostrčím tohle vlákno. ;-)
Pro informaci těch kdo vysílali v 90.tých letech a už CBčko skončilo na půdě, doba kdy nešlo najít volnej kanál už je dávno pryč a vzhledem k tomu že se všechno zdražuje a i rušení opadlo, je CBčko ideální spojení na vzdálenost 10-30km, ovšem při dobrém umístění klidně i 100km.
Jinak jestli by jste našli SB Seznam volaček olomouckého kanálu asi z roku 1994 až 1998 (byl to takový černobílý sešitek formátu A5) , nabízím za něho 200kč. Bezesrandy.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#126 Nový příspěvek od imaginaro »

tak kolik z vás kamarádů ještě provozuje tento koníček? Má někdo z vás výše zmíněný seznam volaček doma?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Honzas1028
Příspěvky: 32
Registrován: pát bře 05, 2010 9:09 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#127 Nový příspěvek od Honzas1028 »

Tak vám všem závidím prožitek CB z 90.let. K CB jsem se dostal až nyní. Zatím jen shromažďuji informace a hromadím materiál. Doma je již několik staniček, 1/2 anténa, magnetka na auto atp. Doufám že k této bohulibé činnosti zlomím ještě další dobrodince v okolí. Bohužel moje domácí QTH je na vysílání dost špatné (pod kopcem, bez širšího výhledu). Tak mě to snad neodradí.
Rád bych CB propašoval rodičům na chalupu pro jednodušší komunikaci s přáteli v okolí. Držte ni palce a za případné rady předem díky. 73 Honza Karlín (Honzas1028)

Dablik
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 09, 2014 2:56 pm
Bydliště: pardubice

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#128 Nový příspěvek od Dablik »

Won jeste nekdo tady pouziva cb?bylo obdobi kdy clovek si nemohl ani pokecat na pasmu kolik cb-ckaru bylo pak nastalo ruseni a prisla era mobilu a nikdo uz ani na pasmu nepokecal krom ranniho budicku a kamionakum na 10kanale.
zacinal sem pred 21roky s 5,8 sirtelkou a cb stanickou pan minitop fm,casem presla do osobaku a domu se poridila alamatka 296,
ted v aute pouzivam crt one a magnetku.doma sem momentalne bez anteny v dusledku stari a vetru se rozpadla.
jinak na 10 kanale volacka pred 20roky kral syru, ted bagetacek nebo milos pardubice

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#129 Nový příspěvek od imaginaro »

Honzas 1028 - no myslim že když jsi kolem prahy, tak si ještě zavysilaš i dnes, tam to ještě dost frči, protože kamioňáci v té praze furt něco hledají. Tady na moravě je to horší, v průměru máme mezi sebou minimálně 30km a to jsou stanice ktery to zapínají jen na ranní "kolečko". :-(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#130 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak co, kolik z vás oživilo staničku v době koronavirové za účelem se více družit, když už to nejde osobně? Já ještě ne, ale uvažuju o tom.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#131 Nový příspěvek od jenicek »

hm, leží v regále a už asi i tak zůstane....
to si du radši pokecat do lesa se stromama, ty občas aspoň zašustěj nebo spadne šiška :D
V dnešní mobilový době to už je něco, jako vysílat na dlouhovlnný frekvenci Kriegsmarine a čekat, že se Ti ozve ponorka z Baltu. :vysmech:

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#132 Nový příspěvek od imaginaro »

To jo, ale bez vysílače a ústředny v praze by ses mobilem dovolal max. do vedlejší vesnice. CBčkem se už v době kdy na dědinách byly jen 4 pevny linky a možná jeden měl internet za 2kč/min. , dělaly spojení na vzdálenost přes 100km. Pro mě jako dorost kterej mâ jen kolo to bylo úžasny. Chcu to zapnout a poslechnout, jestli lidi kecají, když už nemůžou do hospody.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#133 Nový příspěvek od Leo »

Kamarád byl taky hodně nadšený síbíčkář. Pocházel z Veselí nad Moravou, tak tam tyto lidi organizoval, dělali srazy. Za povodní navigoval řidiče kamionů, rychle vyřizoval zprávy. Jak mi říkal, s nástupem mobilů a elektroniky toto hnutí u nich klesalo, až zmizelo. Rád navigoval řidiče, pomáhal jim, pokecal si s nimi. A večer to u vysílaček jen žilo, bavilo se dost lidí. Pak s tím pomalu skončil i on. Dneska už tu není, ale rád o tom vyprávěl.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#134 Nový příspěvek od imaginaro »

No, taky už jsem několik kamarâdů CBčkářů ztratil, odešli nahoru. Naštěstí už byli vyššího věku, ale i tak ..., rád vzpomínâm na devadesáty léta, kdy byly i seznamy, kdo co umí a kde ho seženeš, takže kdyžs měl třeba pokaženy auto ford, zalistovals, vypípal na příslušnym kanálu selektivku, on se ti ozval a všechno ti poradil. Tehdy měli lidi k sobě blíž. Já začínal s ručkou s teleskopickou anténou, vzpomínám jak jsem na půdě přibyl na trám dva hřebíky těsně u sebe, anténu za kuličku na konci zaháknul a seděl jsem na židli ve vaťáku u takto pověšené ručky a poslouchal jak si lidi kolem dokola přejí krásnè vánoce. To byli časy. :'(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: CB pásmo, aliaz "SÍBÍČKO"

#135 Nový příspěvek od Sniper »

Jo na 90ky vzpomínám taky moc rád, to byla doba :friends:
A srazy a expedice a první internet...
A teď je net všude a na pásmu klid.
Co jsem změnil QTH, mám 5/8 rozlozenou, ale uvažuji, že ji jednou vytáhnu a naladím.
Když už nic, tak jen pro to vánoční přání ze Suchého vrchu :)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“