Hasičská stříkačka DS 16

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Pavel
Příspěvky: 8270
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Rozebraná hasičská stříkačka

#31 Nový příspěvek od Pavel »

jeto jedno zprvnich provedeni 16

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2961
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Rozebraná hasičská stříkačka

#32 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

staník píše:To je škody :shock: Jestli ji nebudete dávat dohromady tak ji zavčas prodejte aby někomu pomohla.
v2000m píše:Torzo podvozku k této mašině mám, tak kdyby měl někdo zajem ji zachránit, tak se nějak dohodnem...
staník: o zavčasném prodeji asi nelze hovořit, válí se to v garáži přes dvacet let.

v2000m: co je to torzo podvozku? Rám bez kol, náprava s kolama bez rámu nebo něco jinýho?

Pro všechny: co s tím? Obrnit se heslem že peníze to nežere a nechat jak to je? Nebo prodat, i když vskutku netuším, co si za to říct? A když prodej tak po kouskách nebo najednou? Abych to dával nějak dohromady nemám ani čas, ani chuť, ani um, ani vybyvení, prostě nic. Tudíž - když si to nechám, zůstane stav takový, jaký je - bude překážet v garáži. To mi ani moc nevadí, chodím do ní tak 5x do roka.
Ono by asi bylo nejlepší to přenechat potřebným, co ji třeba dávaj dokupy ale zase je na pořadu otázka peněz protože pomoci někomu bych chtěl ale charitu provozovat nehodlám. Ach jo.

Mirek

Uživatelský avatar
timexy
Příspěvky: 1841
Registrován: čtv srp 25, 2011 3:41 pm
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozebraná hasičská stříkačka

#33 Nový příspěvek od timexy »

Ty jo to je otázka, je to škoda dávat prič jestli to máš celý po kupě.
Kdyby si to chtěl prodávat, tak bych měl jako první o to zájem.
Sice už mám doma dvě stříkačky, které budu dávat dohromady, ale ještě jedna by se mi tam vešla.
Až nebudeš mít co dělat, tak udělej GO a určitě se bude hodit.


:) :)

vicena
Příspěvky: 46
Registrován: úte črc 10, 2007 9:16 pm
Bydliště: Slavičín

Re: Rozebraná hasičská stříkačka

#34 Nový příspěvek od vicena »

Ano je to 16-ka.
Jedna z nejlepších mašin, která by hravě dala na frak dnešním PPS-12.
Má totiž nejenom vyšší výkon, ale hlavně je osazena rotační vývěvou, která je narozdíl od plynové - u PPS-12 schopná pracovat při běhu čerpadla.
Její nevýhodou je aretace na podvozku, a tím poněkud kostrbaté nasazení v terénu.
Rozhodně nevyhazovat!!!!!
Hasičské sbory se v průběhu let vzmáhají, a začínají s jistou dávkou oprávněné pýchy ze zbrojnic vytahovat historické kousky, které se stávají ozdobou všech slavností.
Rozhodně by nebylo od věci umístit inzerát na nějaký portál hasičů, nejlépe dobrovolných a úspěch se dostaví.
V našem XV. okrsku jedna taková je a je to skutečně krasavec.
Vicena.

zetornd
Příspěvky: 695
Registrován: úte lis 25, 2008 10:14 pm

Re: Rozebraná hasičská stříkačka

#35 Nový příspěvek od zetornd »

Čas od času se vyskytne DS 16 na prodej. Startovací cena kompletní mašiny cca 10.000,- Kč, stav - provozuschopnost je vždy velký otazník.

Ahoj.

HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Rozebraná hasičská stříkačka

#36 Nový příspěvek od HonzaT. »

no dyby se někomu někde válel na tu 16 karburátor,tak bych byl vděčnej,my ji máme taky,ale karbec je dosti nemocnej......a je to pravda,ta 16 se s PPS 12 ve výtlaku nedá srovnat,při dopravě a předávce vody do kopce je schopná přetáčet PPS 12 jak nic 8)

fikejz
Příspěvky: 6082
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Rozebraná hasičská stříkačka

#37 Nový příspěvek od fikejz »

Ještě bych měl pro tebe jedno řešení, jak se toho "zbavit" a udělat něco užitečnýho. V sousední vsi mají dobrovolný hasiči svoje muzeum starý hasičský techniky. Vždycky když něco dostanou, dají to postupně do kupy a šup s tím na výstavku. Samozřejmostí je, že uvádějí dárce, v případě zapůjčení vlastníka techniky. Takže pokud bys měl o podobné řešení zájem není problém poslat ti kontakt a třeba se snima dohodneš.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
michalkri
Příspěvky: 678
Registrován: úte lis 04, 2008 10:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozebraná hasičská stříkačka

#38 Nový příspěvek od michalkri »

Zdar, jak to vypadá s tou stříkačkou. Řekl jsem o ní našemu starostovi SDH / renovujeme starý stříkačky / máme PS 2 PS 8 PS 12, a že by jí, kdyby byla k mání, náš sbor koupil / za rozumnej peníz / přece jsme jen dobrovolný.

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozebraná hasičská stříkačka

#39 Nový příspěvek od Petr Matula »

vicena: u nas je taky jedna.

Uživatelský avatar
michalkri
Příspěvky: 678
Registrován: úte lis 04, 2008 10:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozebraná hasičská stříkačka

#40 Nový příspěvek od michalkri »

A je na prodej?

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozebraná hasičská stříkačka

#41 Nový příspěvek od Petr Matula »

urcite neni. Je nani potreba jen pretesnit motor protoze s neho tece voda.

vicena
Příspěvky: 46
Registrován: úte črc 10, 2007 9:16 pm
Bydliště: Slavičín

Re: Rozebraná hasičská stříkačka

#42 Nový příspěvek od vicena »

to Petr Matula:
No však já jsem myslel tu Vašu.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2961
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Rozebraná hasičská stříkačka

#43 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Odpovědi všem - dával jsem to do putyky kvůli tomu, že nevím, jak se stříkačkou naložit. K prodeji to původně ani určený nebylo. Pochopitelně někdo může namítnout, co teda chci. Takže prvotně jsem chtěl vůbec zjistit, co to je za typ atd. Teď už to vím. Že se sešlo i pár zájemců o koupi mně jen utvrdilo v názoru, že bezcenný to není ale žádnej klenot taky ne. Až bude venku auto z garáže tak ty díly roztahám po podlaze a ještě jednou pořádně nafotím. Nemám podvozek ale nějaký torzo by možná bylo k mání od človíčka tady z fora. Takže asi tak to je.
Mirek

zetornd
Příspěvky: 695
Registrován: úte lis 25, 2008 10:14 pm

Re: Rozebraná hasičská stříkačka

#44 Nový příspěvek od zetornd »

Co ještě za zajímavé věci skrývá Tvoje garáž? V době nedávné to byla sekačka origo Stratílek , nyní věci z DS 16, co bude následovat ???

Ahoj

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2961
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Rozebraná hasičská stříkačka

#45 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Stratílek je o kilometr jižně dál a na půdě.

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“