Moje letadlo větroň VT116 Orlík OK-5501

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Moje letadlo větroň VT116 Orlík OK-5501

#16 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ahoj, úplnou náhodou som tu narazil na toto vlákno a keď som to zbadal, skoro mi oči vypadli a omladol som asi o 25 rokov. Lebo ten tvoj Orlík pochádza pôvodne z nášho Aeroklubu Trnava. Pamätám si ho ešte keď lietal, no potom keď mu skončila životnosť, tak nejkým prapodivuhodným spôsobom od nás odišiel a od vtedy o ňom nikto nechyroval. Tak dnes keď som bol na letisku sme so staršími pánmi, čo na ňom ešte lietali spomínali. Ak ho budeš renovovať, daj vedieť ako sa ti darí. Máš k nemu aj nejakú pôvodnú letovú dokumentáciu? Lebo neviem či vtedy odišlo len "drevo", alebo aj knihy. Možno keď sa posnažím, nájdem aj nejaké dobové fotky. Akurát ten štartový znak "X" na ňom nie je pôvodný, lebo X-ko mal jeho "brat", tuším OK-3432

JARO
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Moje letadlo větroň VT116 Orlík OK-5501

#17 Nový příspěvek od Jaro25 »

Dobové foto:
Orlík 1.jpg
Orlík 3.jpg
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
fencl.tom
Příspěvky: 441
Registrován: pon led 25, 2010 6:55 am

Re: Moje letadlo větroň VT116 Orlík OK-5501

#18 Nový příspěvek od fencl.tom »

ahoj.mnohokrat dekuji.Na oprave pracuji. shanim napriklad prekryt kabiny -ten mam praskly a palubni desku-jen ten dil v kterem drzi budiky,a zaves vlecneho lana.Mel tento Orlik jeste za pusobeni u vas nekdy modrou vyskovku?

klepi
Příspěvky: 193
Registrován: stř bře 07, 2012 4:14 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Moje letadlo větroň VT116 Orlík OK-5501

#19 Nový příspěvek od klepi »

Zdravím, jak pokračuje renovace?

Uživatelský avatar
fencl.tom
Příspěvky: 441
Registrován: pon led 25, 2010 6:55 am

Re: Moje letadlo větroň VT116 Orlík OK-5501

#20 Nový příspěvek od fencl.tom »

Oprava a vylepeni torznich skrini. Shanim predni zaves do trupu-ten nekdo vyndal.Probiha kompletace kabiny-budiky,vysilacka. Nova lana k vyskovce a smerovce.

Orličan
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56 pm
Bydliště: Rychnov

Re: Moje letadlo větroň VT116 Orlík OK-5501

#21 Nový příspěvek od Orličan »

Zdravím,dnes jsem viděl fotky Vašeho Orlíka.Moc se mi líbily.Rád bych si taky nějakého podobného na GO pořídil.Před pár lety jsem musel ukončit svoji činost v AK z fin.dův.,ale na plachtařinu stále rád vzpomínám :) Proto bych Vàs tedy rád poprosil o néjaké bližší info .ohledně takovéto GO.Za jakoukoli dobrou radu předem moc děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“