Traktory na klíček

Moderátoři: rezis, Leo

Měly jste v děctví plechový traktor na klíček??

Ano
66
73%
Ne
11
12%
Měly ho kamarádi
4
4%
Chtěl jsem ho ale nikdy nedostal
9
10%
 
Celkem hlasů: 90

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dachlmen
Příspěvky: 15
Registrován: sob lis 01, 2008 7:21 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Traktory na klíček

#1 Nový příspěvek od Dachlmen »

Toto téma je věnováno plechovým traktorům na klíček se kterýmy jste si možná jako malý hrávaly nebo si s nimy hrají vaše děti.....pokud máte fotky vašich miláčků, dobové fotky, atd. neváhejte je sem přidat...... :) 8)
Kdo je línej jezdí tramvají, kdo je pracovitej jezdí na dachlu!! Kdo má dachla pochopí......

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktory na klíček

#2 Nový příspěvek od olin »

Nikdy jsem ho nemělo, i když jsem po něm moc toužil.
Zato jsem ale dostal takovej velkej na tři buřty pod kapotou z DDR. To ale fakt byla mašina! rychlost se ovládala potenciometrem, řídil se volantem, kvalty : dopředu, dozadu a neutrál, kterej se dával, když jsem chtěl sklápět valník. Fakt super stroj!
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Traktory na klíček

#3 Nový příspěvek od Veteranista! »

Dachlmen, asi ze skromnosti, neprozradil co má doma a jaký web provozuje:

http://www.zetor-toys.wbs.cz

Obrázek

Obrázek

Mimochodem Dachlmen je skutečně skvělí člověk, jsem rád, že ho znám.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktory na klíček

#4 Nový příspěvek od adam »

To jsou traktory od nás 8) .Taky mám doma 3 ty zetory 25,lanze buldoka,john deera a hanomaga.Ted se vyrábí asi dalších 10 john deery,fendi,porsche dyesel a další, ale z nich už nic nemám.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktory na klíček

#5 Nový příspěvek od Janci »

Mám doma jeden :)
Zetor 4011

Uživatelský avatar
Dachlmen
Příspěvky: 15
Registrován: sob lis 01, 2008 7:21 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktory na klíček

#6 Nový příspěvek od Dachlmen »

JJ, firma Kovap rozšířila svojí výrobu i o další značky traktorů, každým rokem přibývají jeden nebo dva letos mají nového Lanze a JD. Díky :) Veteránisto, taky sem rád že jsem tě poznal.
Přílohy
Tady malá ochutnávka aby Veteránista neřek že jsem skromný, tenhle týden přibydou další 4 traktory a jeden set, všechno nafotím a dám na web.
Tady malá ochutnávka aby Veteránista neřek že jsem skromný, tenhle týden přibydou další 4 traktory a jeden set, všechno nafotím a dám na web.
Kdo je línej jezdí tramvají, kdo je pracovitej jezdí na dachlu!! Kdo má dachla pochopí......

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktory na klíček

#7 Nový příspěvek od adam »

Kovap dělá i jiný věci než tyhle traktory
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
Dachlmen
Příspěvky: 15
Registrován: sob lis 01, 2008 7:21 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktory na klíček

#8 Nový příspěvek od Dachlmen »

JJ, kromě traktorů a příslušenství dělá i různé náklaďáky, autíčka na klíček, berušky na klíček, jeřáby a potom taky plechové tabule. http://www.kovap.cz
Kdo je línej jezdí tramvají, kdo je pracovitej jezdí na dachlu!! Kdo má dachla pochopí......

Novotny Pavel
Příspěvky: 84
Registrován: úte zář 25, 2007 6:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktory na klíček

#9 Nový příspěvek od Novotny Pavel »

olin: Ten mám taky je žluto červenej ale válník už někdy dávno zkolaboval

Uživatelský avatar
Dachlmen
Příspěvky: 15
Registrován: sob lis 01, 2008 7:21 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktory na klíček

#10 Nový příspěvek od Dachlmen »

Tento plastový traktor byl také dosti oblíbený, neni problém ho sehnat spíš je problém ho sehnat ve funkčním stavu. U nás se v tuto dobu vyráběly Crystaly na bowden a potom bez pohonu, také s valníky, traktory se vyráběly v mnoha barevných provedení, nejznámější je asi červeno-modré provedení, potom také žluté, jenom modré a zelené ale ty už je problém sehnat.
Kdo je línej jezdí tramvají, kdo je pracovitej jezdí na dachlu!! Kdo má dachla pochopí......

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktory na klíček

#11 Nový příspěvek od Janci »

:)
Přílohy
DSC01513.JPG
Zetor 4011

Uživatelský avatar
Dachlmen
Příspěvky: 15
Registrován: sob lis 01, 2008 7:21 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktory na klíček

#12 Nový příspěvek od Dachlmen »

Pěkné, jen tak dál!
Kdo je línej jezdí tramvají, kdo je pracovitej jezdí na dachlu!! Kdo má dachla pochopí......

Uživatelský avatar
Kutil3
Příspěvky: 286
Registrován: úte říj 21, 2008 7:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktory na klíček

#13 Nový příspěvek od Kutil3 »

Ano ano kovový fešák na klíček, ale písek mu moc nesvědčil :smich: a pamatuji si že kamarád měl také tento DDR velký traktor se sklápěcím vozem.. já měl pouze Crystala ale ten toho tolik nevyjel :vztek: tak pak tetička přivezla takový pásák na baterky měl na sobě nápis Fiat a já jej měl s čelním nakladačem něco jako klapačka a kamárad s radlicí jako dozer mělo to dva kvalty vpřed a zpátečku... barva červeno žlutá a bílé kola :) ten pohon pásů nebyl až tak optimální :tyty: ale stejně DDRáci měli hračky 8) mou nejoblíbenější byl od nich tank T 55 také na baterku a strunou ovládaný 8) už mám jen spodek a na něm nástavba z Merkura :'( :( pak jsem měl ještě Tatru 813 a autobus ŠMku tetička z Prahy byla na mě vždy hodná :ano: joo a taky jsem viděl v mládí kovový pásák na baterku dávala se plochá přímo pod kapotu a tuším že tam byl i nějaký pohyb pístů motoru ví někdo o čem píšu? :zapomel:
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem...

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktory na klíček

#14 Nový příspěvek od adam »

Ten krystal se vyráběl taky u nás :smich:
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
Dachlmen
Příspěvky: 15
Registrován: sob lis 01, 2008 7:21 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktory na klíček

#15 Nový příspěvek od Dachlmen »

Ano, ten červený pásák fiat byl dosti oblíbenou hračkou a ještě dnes jich je hodně, výrodbce byl ITES, ten pásák co se do něho vkládala plochá baterka opravdu existoval, na stranách měl tři písty které se pohybovaly, pásáků bylo vyráběno hodně a v různých barvách, jednak v česku ale také v rusku (pásáky vhodné na písek, některé měly radlicy vepředu, některé rameno vzádu a tak) v německu vyráběly velmi oblíbené žluté pásáky co měly plastový motor s opravdovýmy písty, klikou a pohyblivou vrtulý na chladič který byl podstvícen různýmy barevnýmy žárovkamy, já jsem si s ním dost vyhrál ačkoly jsem už vyrostl. Dále velmy oblíbenou hračkou byla již zmiňovaná Tatra 815 na setrvačník nebo na bowden, ty nejsou problém sehnat ale pokud ji budete chtít kompletní s krabičkou a podvalníkem ve funkčním stavu připravte si cca 6000,-. Možná vám pomůže tato stránka kde je většina hraček na fotkách.
Kdo je línej jezdí tramvají, kdo je pracovitej jezdí na dachlu!! Kdo má dachla pochopí......

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“