Detektoring

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektoring

#61 Nový příspěvek od Jakub »

Ahoj, dívám se po nějakém základním detektoru, ale mám pro něj dost neobvyklé využití: Hledání geodetických hraničních značek v lese na označení parcel. Pozink trubka, cca 20-30 cm, nahoře klobouček s číslem, asi Al, kolem toho takový červený plastový rukáv. Značky zapadené jehličím, v náletu, pod vyvráceným pařezem nebo zajeté traktorem. Takže pojedu hlavně v režimu all metal na železo a ocením spíš vyšší dosah na větší kus Fe a spíš menší cívku aspoň trochu odolnou, kvůli stromečkům, trávě. Můžu slevit z ergonomie, hmotnosti, nečekají mě hodiny s detíkem a hektary.
Taky se občas hodí najít trubku vodovodu, měděné el. vedení v zemi, ale předpokládám, že na to je úplně jiná mašina a nutno připojit k vedení vysílač. Bez toho se ale obejdu.
Cenovou představu mám kolem 5 tis, třeba mě to chytne a můžu hledat i jiné poklady s diskriminací železa, ale primárně jde o hraniční Fe trubky. (nebo poztrácené šroubky a součástky v trávě :smich: )

Mohl by této představě o činnosti a ceně detíku odpovídat nějaký model anebo jsem se úplně zbláznil? 8)
Tesoro, Minelab, Teknetics, Bounty hunter, Garett?
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektoring

#62 Nový příspěvek od Jakub »

Tak ten Garrett bývá hodnocen spíš jako dražší hračka (ACE 150, ACE 250), když už, tak 200i má prý lepší algoritmy. Ostatní značky ještě prohlídnu. Nikdo nemáte zkušenost v téhle cenové relaci?
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“