Zbraně a střelivo

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zbraně a střelivo

#61 Nový příspěvek od milstav1 »

Jo to je krása to se nedivím že jeto SRCOVKA 8)

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Zbraně a střelivo

#62 Nový příspěvek od zelenac »

Ma aj sestricky :)
Snímka113.jpg

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zbraně a střelivo

#63 Nový příspěvek od milstav1 »

Tak to je paráda skutečně srcová zaležitost chodíš aj někde na střelnci ? já sem spíše jenom zalaskovanej do vojenskych zbraní

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Zbraně a střelivo

#64 Nový příspěvek od zelenac »

Hej,semtam vyda aj na strelnicu,ale casu je malo.Tak na moje lasky vecsinou sada prach :'(

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zbraně a střelivo

#65 Nový příspěvek od milstav1 »

Tak to sme nato uplně stejně pokud se dostanu na střelnici tak par ran a pak doma v trezoru traví zbytek času ale je nádherné to vytahnout z trezoru a pořádně očistit a namazat kor teď v zimě 8)

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Zbraně a střelivo

#66 Nový příspěvek od zelenac »

Hej a ked si ju tak pred manzelinou pekne privinies a povies,ahoj ,laska moja :D ...

sadlos
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 29, 2013 3:14 pm
Bydliště: Praha

Re: Zbraně a střelivo

#67 Nový příspěvek od sadlos »

gastly píše:150 x 12/76, ?g , jaký broky, a na co,nebo do čeho. Zatím každé kdo si u mě koupil 76ky komory měl dotaz A 70 MOŽU STŘÍLET NORMÁLNĚ ŽÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ.????? Protože pokud hodíš 150x mag. tak si u ortopeda obědnej nový rameno a taky plotýnky do páteře. Pepa.
krásně řečeno... Plotýnka je hlavně v prdeli v mžiku a člověk s tím hapruje klidně zbytek života... Mě to dávala ortopedie dohromady pěkně dlouho...
Naposledy upravil(a) romus145 dne čtv bře 21, 2013 3:06 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: E: z důvodu spamu

Uživatelský avatar
fencl.tom
Příspěvky: 441
Registrován: pon led 25, 2010 6:55 am

Re: Zbraně a střelivo

#68 Nový příspěvek od fencl.tom »

No mam doma taky par spuntovek...
Mauser M98 asi tri kusy ruzne provedeni
Kulovnice 7.62 x 39
Ptacnice 410
Walter P38 puvodni potvora co prosla valkou
Brokovnice lankasterka 16,-dvojka
No a nejaky vraky,zlacena dvojka a trojak

Uživatelský avatar
Ali.Bubu
Příspěvky: 570
Registrován: čtv črc 01, 2010 5:25 pm
Bydliště: Kousek od Kladna

Zbraně a střelivo

#69 Nový příspěvek od Ali.Bubu »

Zdravim v tomhle tématu.

Pánové, dokázal by jste mě někdo poradit, z čeho to je nebo jestli se to ještě k něčemu hodí....

http://alibubu.rajce.idnes.cz/hlaven
Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.
Život je souhrn průserů nepravidelně po sobě jdoucích !
Pozdrav každého, když stoupáš vzhůru.Nevíš koho potkáš, až budeš padat dolů....

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Zbraně a střelivo

#70 Nový příspěvek od winch »

Je to z poľskej malokalibrovky, je to už v dosť nepoužitelnom stave, možno to nejakú cenu má, ale záleží kolko kusov sa dochovalo.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Zbraně a střelivo

#71 Nový příspěvek od winch »

Niečo som ku tomu našiel, je to preklad, ale môj svišť má podobnú gramatiku, tak mi to nerobí problém čítať :zapomel: :)

Popis: Velmi vzácný polský pre-druhá světová válka wz. 1930 Jediný výstřel sportovní pušky pušky zobrazuje následující označení na sudu! "PWU Fabryka Karabinow Warszawa" (na levé straně), a ". KBKS Wz.A Patent No.72A Kal 22 Short" (na pravé straně) . Na levé straně přijímače kruhu zobrazí sériové číslo. "Kbk.S" je polský jazyk, zkratka, která znamená, "karabinek Sportowy" (sportovní karabina). V souladu se "wz" (wzor) se promítají do "modelu", nebo "vzor" odpovídající pořadová čísla (dále jen odpovídající pořadová čísla jsou vyražena na přijímači a přišroubujte pouze orientační;. Ostatních částí pušky nemají sériová čísla, která je korekci tohoto modelu). Sériová čísla jsou z výroby originál, a oni nebyli restamped. Puška má originální modré povrchu na kovu. Sportovní styl mušky s ochranným krytem. Sportovní styl, nastavitelné hledí cejchované 25-50 m. Puška byla vyráběna bez prstu drážky v forestock. Tvrzené pryžovou botkou s diamantem rybinou a dopisy, "FK" (Fabryka Karabinow w Warszawie). Ocelové lučík. Dvě otočná sportovní styl praku. Správné šroub s rovnou klikou. Šroubu, se hledí, bezpečnostní mechanismus, stejně jako kulové sám patentován v Polsku. Puška je vrtané a poklepal na optickém oboru (na levé straně přijímače, viz obrázky). Na levé straně zásob ukazuje několik otvorů pro šrouby kamufláž s nějakým dřeva výplňového materiálu (těsně pod přijímače). Celková délka je 42 palců. Hlaveň délka je 24,25 palce. Tato puška pochází z mé osobní sbírky polských zbraní. STAV:. Výborný 98% z původní modré provedení je stále na kov. Povrchová úprava se nosí především na ostrých hran ocelových dílů. Šroubu a rotující část hledí jsou provedeny v bílé, jak by měly být. Velmi pěkný, pevná pažba s drobnými manipulačních značek. Dřevo je v původním provedení. Žádné praskliny ve dřevě. Tvrzené pryžovou botkou je krásně zachovalé, bez prasklin jakéhokoliv druhu (prosím, viz obrázky). Vynikající díra se silným a lesklé loupení. Silný účinek. Mechanicky puška je ve výborném stavu, stejně. Všechny vnitřní díly zbraně jsou ve výborném stavu, bez viditelného opotřebení. Všechny značky a čísla na kov jasně viditelné. Žádná dovozní označení. Velmi vzácné polské kbks wz.1930 sportovní pušky!
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
Ali.Bubu
Příspěvky: 570
Registrován: čtv črc 01, 2010 5:25 pm
Bydliště: Kousek od Kladna

Re: Zbraně a střelivo

#72 Nový příspěvek od Ali.Bubu »

Díky za informaci a za pomoc.
Existuje nějaké "zbraňofórum" nebo něco podobného, kde by se to dalo nabídnout?

Moje znalosti ohledně zbraní končej u praku a u dětské, asi 60cm dlouhé, vzduchovky.
Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.
Život je souhrn průserů nepravidelně po sobě jdoucích !
Pozdrav každého, když stoupáš vzhůru.Nevíš koho potkáš, až budeš padat dolů....

Uživatelský avatar
miloslal
Příspěvky: 202
Registrován: stř úno 16, 2011 6:24 pm
Bydliště: Jicinsko

Re: Zbraně a střelivo

#73 Nový příspěvek od miloslal »

Zdar, zkus mrknout na http://www.strelectvi.cz/forum/ je toho tam hromada. Milos.

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 653
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně a střelivo

#74 Nový příspěvek od kronholec.sk »

Našiel som túto tému až teraz, tak prispejem aj ja:
v máji som kúpil SABATTI ROVER 870 - polymérovú pažbu v kalibry 9,3x62 - optika HAWKW 3-12x56
maximálna spokojnosť, lacnejšia a napriek tomu lepšia zbraň ako CZ!!!

Uživatelský avatar
kovboj2000
Příspěvky: 136
Registrován: sob lis 26, 2011 2:21 pm
Bydliště: Levice, Slovensko

Re: Zbraně a střelivo

#75 Nový příspěvek od kovboj2000 »

Máte niekto vedomosti o nástroji, alebo o spôsobe, ktorým sa dá spraviť závitová drážka do hladkej hlavne kalibru .22 ? Chcel by som ale kto odpovie aby odpoveď bola technická k veci, a nie právnická alebo moralistická . . .

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“