RC Vrtulnik

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#91 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Tak pak jo, pokud nehodlas jit nikam dal, pak tyhle vrtulniky asi splni ucel, pro predstavu to blade nano

http://www.modelarina.cz/akrobaticky-rc ... -8478.html

cena je bez vysilace, ten origo moc nedoporucuji, lepsi je programovatelny vysilac, mam v planu si tenhle vrtulnicek poridit, je to dobra vec na trenink ruznych akorobatickych obratu, umi vse co velky model a da se s nim letat v pohode v obyvaku, samozrejme cena je trochu jinde

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#92 Nový příspěvek od Terablick »

Tak pokud hodláš skončit u vrtulníku za litra, tak to je jiná :). Já mám jen vysílač za 9 :-/ A vrtulník jsem měl kdysi vyhlídnutej za 12 bez motoru, serv, gyra atd... Nakonec z toho sešlo a nikdy jsem se už k vrtulníku nedostal :( Dodnes mě to mrzí. Mám jen letadla (motorový i větroně, největší má 2,4m rozpětí), a auto na podvozku TB10 (4x4, kapalinové tlumiče, ložiska atd) v ceně tehdy 6500,- Kč. Modely mě baví víc stavět než řídit, a dělám to pěkně po staru - překližka a balza :). Žádný polystyrenový křídla, hotový díly nebo celý modely... Pěkně plánek, prkýnka a lišty :). Proto mě možná neláká takováhle hračka :). Chtěl bych zkusit postavit něco jako VTOL, ale co nejvíc si na tom udělat sám :). Ale to je spíš sen než že bych už začal... Nějak je moc toho co bych chtěl a málo času i peněž :(
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#93 Nový příspěvek od Terablick »

Jura 136XXL píše:Prave ze pokud je to s kolektivem tak jo, chova se to jak velky vrtulnik, akorat je to strasne lehky, poradi si i s vetrem leta to velmi svizne, naopak na letani doma je treba uz trochu to mit v ruce, ze zacatku je potreba vetsi prostor a naucit s eporadne viset ve vsech smerech, je to jako vzit si sklo, na nej dat kulicku a udrzet ji presne v prostredku tak aby se ani nehla....tak se visi s vrtulnikem, ne ze u trikanalu pustis knipl a ono to zastavi... :smich:

kdyz se nauci s takhle malym tak pak bez problemu zvladne velky RC model...jen reaguje pomaleji, je treba pocitat s vyssi hmotnosti, mit vetsi respekt....je to krasny konicek 8)
Kvalitní gyro by mělo právě umět viset úplně samo, ale neni levný... Samozřejmě korekce větru atd je další věc... Jestli chceš model na "hraní", nebudeš do gyra investovat, nebo jen do nějakýho základu... :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#94 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Gyro jako takove, pouze stabilizuje ocas, nema nic spolecneho s visenim vrtulniku, pouziva se u padlovych vrtulniku, pak jsou bezpadlove vrtulniky tam je triossa stabilizace, neboli triosse gyro a to uz keca i do rizeni cykliky a stabilizuje vrtulnik elektronicky, vrtulnik pak uz nema padlo, padlova mechanika je vlastne mechanicke gyro, u tech elektronickych stabilizacnich jednotek pak zalezi na nastaveni, programuje se to vetsinou pres pocitac, ja zadny takovy vrtulnik nemam, vlastne mam blade mcpx, ale to je mrnous, vetsi mam vse padlovky, ale zadny jednorotorovy sestikanalovy vrtulnik nebude viset sam, to by tam muselo byt kdo vi co aby to samo viselo, i kdyz taky jsou asi takove systemy, ale me by to pak nebavilo, hlavne to musi umet uviset pilot a ne nejaka krabicka :)

kdyz sme u tech staveb tak ja se ted taky pustil...stavim svuj model vrtulniku, velikost 450(prumer hlavniho rotoru 720mm), vse budu delat na cnc frezce, samozrejme nevyrobim uplne vse, neco koupim, ale budu se snazit co nejvic :)

jinak jestli to jeste nekoho zaujalo, tady trochu vetsi stroj ktery sem mel moznost si vyzkouset

http://www.youtube.com/watch?v=lXn7IWN1DaI

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#95 Nový příspěvek od Atlan »

Tak som po 2-3 rokoch vytiahol lietadlo i ked pocasie neprialo ale nedalo mi, uz je objednana nova bateria :D Tak uvidime kedy sa k tomu dostanem zase :)

http://youtu.be/PdqjTFG0Op4
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#96 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Opet se me vyplnilo to ceho sem se bal, rikam si venku se letat neda tak oprasim malicky vrtas na doma, sestikanal MCPX, vyletal sem asi sest baterek viselo to dost neklidne a na lyzinach bylo krane videt jak to vibruje, ale letalo to jiank dobre, nedalo mi to sundal sem listy a zjistil ze spojovaci hridelka gripu je ohnuta, byla asi ohnuta uz dlouho, patrne z nejakeho drivejsiho padu, dlouho sem s nim neletal tak si to nepamatuju, ale pad sem nemel dlouho, tak sem ji vymenil a po prvni minute, chvalim si jak to krasne drzi, bez vibraci, tak samozrejme, nechtene sem tuknul o zed a uz byl na zemi :smich: :smich: :smich: :zly: :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: :pistol: , uz sem teda znova listy nesundaval abyhc to zkontroloval, jestli se znova neohnula ta nova, ale vibrace tam nejsou a visi to dobre, tak asi ok...ale nastve to, takovou dobu bez padu a kdyz se rozhodnu neco vymenit, tak hned krap a bylo to :vztek: a to mam jeste novou kabinku a ocas...ale kaslu na to, necham ji radsi schovanou :smich:

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 990
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RC Vrtulnik

#97 Nový příspěvek od olin »

Tak jsem si objednal maličkej 4CH V911, na takový to domácí a sem tam venkovní polétání. Je to takovej extrémě odolnej drobek, ale i tak jsem přiobjednal dílů, která obsahuje krom pcb a motoru téměř celou heli.
Takže můžu celý jaro trénovat a na léto si už koupím tu V912, která je na doma se svými 52cm přeci jen trochu velká.
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

FrantaL
Příspěvky: 97
Registrován: pát lis 29, 2013 4:02 pm
Bydliště: Blanensko

Re: RC Vrtulnik

#98 Nový příspěvek od FrantaL »

Máte někdo vrtulníky s kamerou?? Jak natáčejí? Jsou kvalitní? :) Díky za odpovědi :pc:

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: RC Vrtulnik

#99 Nový příspěvek od Chip&Dale »

Ziram... ja, odkojenec na Helixu... kam se to modelarstvi za ta leta dostalo? Jen ted nevim, jestli je to dobre, nebo spatne. :(

Jako kluk jsem hltal Modelare, chodil do pionyraku delat rakety, pak vetrone, pak k tomu motor, pak prvni RC Modela T6AM27...nejaky ty fofrovky do vody, na auticka jsem nemel vybaveni... no, samozrejme jen balsa, pokud se dala sehnat, babmus a preklizka. Pak jsem to cele narval do beden od PG-75 s tim, ze jednou se k tomu vratim, az bude cas.

A koukam, ze je to dneska nekde uplne jinde. Asi by mne nebavilo koupit si hotovej kram.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: RC Vrtulnik

#100 Nový příspěvek od DYK »

Jde o to, co chceš víc, jestli konstruovat nebo provozovat - létat, plavat či jezdit. Dnes jen těžko doma docílíš konkurence schopný model. To v případě, že se sním bude i soutěžit, no a u aut ani nemluvím. Za mě byl hit dvoustupňová převodovka, dnes tří je normál.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: RC Vrtulnik

#101 Nový příspěvek od Chip&Dale »

No jasne... ja se soutezim vzdy vyhejbal, protoze ve finale to vzdy bylo o prachach. Ne, ze bych byl dneska uplny chudak, ale "kupovat" si vysledek... ja vim, ja vim, neni to tak uplne, zatim tam jeste nejakej ten lidskej faktor zutal, ale proste ja mam modelarinu jako relax, odreagovani a radost. Zavody dronu jsou za dverma.

Ja to mam 50:50. Jak stavba, tak provozovani. Proste radost, kdyz funguje to, co clovek postavil. Tim nikoho neodsuzuju, jen je mi smutno, ze za prachy je dneska uplne vsechno. Nebylo v poradku, ze kdo nenakradl balsu v lodenici, tak se k ni nedostal, ale na druhou stranu uz se mi zda, ze je to dneska druhej extrem. Narvat treba ctvrt melounu do turbinaka, je sileny. Ale kdyz to nekomu udela radost... :hm:
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: RC Vrtulnik

#102 Nový příspěvek od DYK »

Zatím pořád převažuje že je to o rukách. Můžeš mít co chceš, ale pokud máš nasraný v rukách nemáš výsledky. No a mít model auta a nesoutěžit je k ničemu. Dobrej pilot vypráší gramloňa s tříletým autem a motorem jako nic. Navíc po sezoně musí vítěz nabídnout motor ke koupi, bude-li ho někdo chtít. Na druhé straně bych při vrtulníku uvítal klid a pohodu. V žádném případě nějak soutěžit. To je ale dáno tím, že já pro letecké modely nemám moc cit a buňky, zato auta to mě bralo jako prase. Zastavila mne až suma.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#103 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

FrantaL píše:Máte někdo vrtulníky s kamerou?? Jak natáčejí? Jsou kvalitní? :) Díky za odpovědi :pc:
Je to rozklepany vlivem vibraci rotoru, na nataceni jsou nejlepsi coptery, ale ja natacim z letadla, mam letadlo s tlacnym motorem za kridlem, na vrtulnik uz kameru vubec nedavam protoze z toho nikdy nic neni, odkud jsi z blanenska? :)

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#104 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

ta modelarina je opravdu nekde jinde, me bavi vic ta strojarina, nez lepeni balsy, tak sem se pustil do stavby vrtulniku, no uvidime :)

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 990
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RC Vrtulnik

#105 Nový příspěvek od olin »

A dá se to, co se v těhle dobách děje nazvat vůbec modelařinou? Podle mě je modelařina, když si někdo model postaví od základu sám. To že si někdo koupí hotovej model a maximálně ho osadí servama a narve do něj baterku přeci už s modelařinou nemá nic společného. Takovej člověk, kterej nevezme do ruky lepidlo, skalpel, barvu a podobně, ale chlubí se cizím peřím v podobě hotovýho modelu, se přeci nedá nazvat modelářem!!!
To že si koupím hračku na blbnutí se přeci nedá nazvat modelařinou.
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“