RC Vrtulnik

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#106 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

No, ja mam par letadel, zadny sem nestavel, jen vybalil...takze asi nejsem modelar, vrtulniky taky, neco jsem koupil, neco jsem skladal(z kupovanych dilu), ale letam s modely, nemyslim si ze jsou to hracky, vrtulnik o prumeru rotoru 970mm urcite ne, treba v dobe kdy se lepily letadla tak vrtulniky vlastne jeste ani nebyly, je to takove asi psis o nazoru, nekdo bere jako modelare toho co stavi, nekdo toho co leta...oboji ma asi neco do sebe :) ale ted premyslim kdyz nejsem modelar co vlastne sem :-/ ..nazval bych se treba provozovatel hracek pro deti od triceti let :smich: nekdo je samozrejme ucenlivejsi, pripadne financne zajistenejsi a muze si takovou vecicku poridit uz drive :)

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 990
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RC Vrtulnik

#107 Nový příspěvek od olin »

Promiň, nechtěl jsem se dotknout tebe ani nikoho jinýho. Jen mi to prostě přijde divný nazvat modelářem někoho, kdo přijde k hotovýmu. Možná je to i tím, že jsem jako Husákovo dítě byl zvyklej, že když jsem v dobách minulých přišel do modelářský prodejny, tak jsem na hotovej model na rozdíl od součastnosti nenarazil. Dřív se v modeláři s výjimkou vláčků dalo nakoupit pouze materiál, drobné součástky a nebo stavebnice, které taky vetšinou byly poměrně náročné na stavbu. To ale bylo v dobách, kdy modelařina byla opravdu pouze o dlouhejch hodinách strávených nad stavbou a u funkčních modelů bylo provozování jen třešničkou na dortu.
Přijde mi i docela divný si třeba koupit model, nad kterým někdo strávil x hodin při jeho stavbě. Zrovna v pátek jsem se na prodejně pokochal pohledem na toto: http://www.rcmodels.cz/bazar-komisni-pr ... hark-2-5m/ , ale vytáhnout to někam na vodu by mě v tomhle případě zdaleka netěšilo tak, jako něco (zdaleka ne tak pěknýho), co bych si postavil sám. Taky mít takovej model, tak bych se ani neopovážil nazvat modelářem, pokud bych ho aspoň z části nestavěl sám.
U vrtulníků to ale holt pro jejich náročnost nejde, aby si je někdo sám vyrobil doma na koleně. Takže i to lítání vlastně svým způsobem modelařina bude, protože jak jinak to nazvat (pokud se nejedná o 3, nebo 4CH hračky ze supermarketu a člověk to vážně bere jako hobby).
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#108 Nový příspěvek od Mikro »

Pár lidí co staví ještě je :red: Obávám, že další generace bude znát balzu už jen z wikipedie.
Přitom to jsou úplně jiné emoce rozbít něco nad čím člověk strávil x hodin času než rozbít koupený model :smich:

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#109 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Ne nemusis se omlouvat nikoho si se nedotknul, mas pravdu, dnes uz to o stavbe moc neni a za modelare se povazuje jak ten co stavi, lepi, stravi hodiny a hodiny prace, coz je spravne ale i ten co vybali letadlo z krabice, coz je...nechci rici nespravne ale spise diskutabilni, proste vse jde dopredu, kdo vi jako to bude vypadat za dvacet let..ja bych sam sebe nazval neco jako provozovatel RC modelu :)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#110 Nový příspěvek od Terablick »

Mikro píše:Pár lidí co staví ještě je :red: Obávám, že další generace bude znát balzu už jen z wikipedie.
Přitom to jsou úplně jiné emoce rozbít něco nad čím člověk strávil x hodin času než rozbít koupený model :smich:
Přesně jak píšeš. Bohužel dneska je doba spotřební... Já osobně neuznávám za modeláře někoho kdo si koupí hotovou věc a jen jí používá. Jsem zastáncem balzy, překližky, lepidla... :). Taky tu mám rozestavěné hned 2 modely, ale čas nějak furt neni :vztek: Mimochodem moc peknej model 8)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#111 Nový příspěvek od Terablick »

Jura 136XXL píše:Ne nemusis se omlouvat nikoho si se nedotknul, mas pravdu, dnes uz to o stavbe moc neni a za modelare se povazuje jak ten co stavi, lepi, stravi hodiny a hodiny prace, coz je spravne ale i ten co vybali letadlo z krabice, coz je...nechci rici nespravne ale spise diskutabilni, proste vse jde dopredu, kdo vi jako to bude vypadat za dvacet let..ja bych sam sebe nazval neco jako provozovatel RC modelu :)
Určitě jsem se v předešlé reakci nechtěl dotknout třeba tebe, nebo dalších "vrtulníkářů", protože ono vrtulník je trochu něco jiného, a z balzy ho fakt nepostavíš :). Vrtulník postavit doma skoro nejde. Najde se možná pár lidí na světě co si dokážou vyrobit (i kdyby podle předlohy) všechnu tu mechaniku sami, ale kdo by se s tim dělal, když koupíš hotové díly. A ani kabinu si většina lidí doma taky neudělá (i když asi by to šlo - třeba z laminátu nebo carbonu + lexanový "skla"), ale jak říkám, vrtulník asi nemá smysl stavět z "prkýnek" (z polotovarů). Maximálně ze stavebnice nebo z hotových dílů mechaniky (cykliky) atd. A lítat s tim je taky dost jinde než s letadlem :) Takže u vrtulníku jde právě spíš o tu pilotáž :) Stejně tak auta si asi málo kdo staví od základu. Ale to prostě asi jinak ani nejde. Ale u letadel je to prostě jiný - tam se má stavět z prkýnek :) Osobně nejsem ani pro polystyrenový křídla atd. Laminátovej trup na větroně je na hraně, ale budiž, ale křídla se musí vyrábět po staru (i když samozřejmě nažehlovací potah je OK) :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#112 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Nedotkl si se nikoho, me urcite ne, proste me by to lepeni letadel asi ani nebavilo, vrtulnik ted stavim, nebudu delat uplne vsechny dily, ale komplet ram bude vse moje konstrukce, delam to na cnc frezce :)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#113 Nový příspěvek od Terablick »

Jo tak když je taková možnost, to se to vyrábí :) A cykliku si budeš taky dělat?
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#114 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

desku cykliky ne, tu sem koupil, na prvni prototyp budu mit kupovanou komplet mechaniku jak hlavniho tak vyrovnavaciho rotoru, abych vychytal teziste a tak, ale rad bych se pustil i do dalsich veci, ale i tak, jan ram a kazdy komponent v nem, na vse nekolik programu vse rozvrhnout aby to vse sedelo, zatim mi to staci bohate

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#115 Nový příspěvek od Terablick »

To věřim :). Právě proto asi neni moc lidí co by šli touhle cestou. A bez cnc by to bylo ještě horší :). Leda nějakej důchodce že by si koupil kvalitní modelářskej soustruh a trávil důchod výrobou modýlku :). Po dílech by to mohl tak za 2-3 roky mít pokupě :D Proto píšu, že vrtulníky jsou něco úplně jinýho než letadla :). U letadla je největší zábava a umění to vyrobit z těch prkýnek a lišt :). Koupit si něco hotovýho z polystyrenu a jen lítat by mě nebavilo :) Jako dítě(až cca do střední školy) jsem chodil do kroužku a dokonce jsem chvilku soutěžil s házedlama a pak s modelama větroňů kategorie A3 a A2. Postavit a vyvážit vlastníma rukama bezmotorovej neřízenej model co se udrží ve vzduchu 2-3 hodiny a uletí třeba 10km (v kruzích), to je sakra jinej pocit než koupit hotový RC letadýlko z polystyrenu :) Dneska už je asi jen málo dětí co by je to bavilo, nebo co to vůbec umí... Škoda. Já se každopádně budu snažit aby si to moje děti alespoň zkusili :) Je to stejné jako tady s těma našima domadělama. Koupit si za 30 starou Kubotu je fajn, a můžeš i na silnici, ale postavit si něco sám, to je přece o něčem jiném :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#116 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

vsak to je presne ono, proc stavim svuj vtulnik...ty kupovany maji neco do sebe, ale svoje konstrukce je o necem jinem, i tu cnc frezku sem delal sam, sice neni jeste hotova ale delat uz se da :)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#117 Nový příspěvek od Terablick »

Jo tak to pak jooo. Pán si jen tak ve volným čase postaví cnc frézku :D Tak to je pak model vrtulníku brnkačka (skoro) :D
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#118 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

ono to neni zas tak neco extra, je tu o tom tema cnc koutek, ale snad i tim vrtulnikovym projektem vychytam nejake mouchy na stroji :) , volneho casu zrovna moc nemam, kdyz su doma tak trikrat do roka :smich:

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#119 Nový příspěvek od Terablick »

Jo jo jo... 3x do roka doma a stihne postavit cnc :D No držím ti palce :) Založ pak téma v sekci stavíme :D Ale na vrtulníky tam nemáme sekci :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#120 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Je to tak, pred kazdym, projektem pul roku teoreticka priprava a pak se maka ve dne v noci :)

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“