RC Vrtulnik

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 991
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RC Vrtulnik

#121 Nový příspěvek od olin »

Tak dneska mi dorazil 4CH V911 (naprosto totožný s Colibri V4.5 PRO, nebo srovnatelný s E-flite Blade Nano CP X). Jsem si říkal, že to bude to samý, jako s tou symou, jen že umí navíc i do stran. Hned první vzlet (spíše pád :smich: ) mě ale přesvědčil o opaku. Když jsem tu čet o tom, jak se tu psalo o náročnosti udržení ve visu, tak jsem si v duchu říkal, že stačí držet vejšku a na místě se vrťas musí udržet sám..... ha ha ha..... Už začínám chápat, o čem se tu bavíte. Zkoušel jsem se prolítnout po dvoře a najednou zafoukal vítr a vrtulník vlítnul do stodoly, prskavci rovnou mezi nádrž a převodovku. Takže se mi při asi tak třetí baterce podařilo zlomit vahadlo. Ještě, že jsem si k vrťasu objednal i set ND (celej vrtulník bez PCB a motorů). Teď si du ještě objednat do zásoby pár těch balancérů.
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#122 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Je to ono?

http://www.rcking.eu/en/rc-helicopters- ... h-rtf.html

pokud ano, stale jeste nevis o cem je rizeni vrtulniku :smich:

colibri tady, ten je stejny jako tvuj

http://www.modelarina.cz/rc-vrtulnik-ea ... 25570.html

oba vrtulniky jsou ctyrkanalove, jednorotorove, a stoupani ci klesani se ridi zmenou otacek hlavniho rotoru, uhel nabehu hlavnich listu rotoru je pevny, deska cykliky je ovladana jen dvema servy

ale blade nano cpx(nazev cpx tedy Colective Pitch)

http://www.modelarina.cz/akrobaticky-rc ... -8479.html

Je sestikanalovy vrtulnik, ktery ma uz stale otacky hlavniho rotoru(nastavene ve vysilaci)a pohyb nahoru a dolu se ridi zmenou uhlu nabehu rotorovych listu, tedy stejne jako u skutecneho vrtulniku desku cykliky ovladaji tri serva namisto dvou, deska cykliky se pohybuje jak do stran tak nahoru a dolu a tim meni uhel nabehu listu

vrtulnik jako V911 a colibrik pri spravnem serizeni, visi skoro sam bez velkych zasahu a korekci pri visu, to co mas je vlastne naprosta pohoda oproti letani s sestikanalem jako je nano cpx :D

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 991
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RC Vrtulnik

#123 Nový příspěvek od olin »

Tak to jsem trochu (víc) přestřelil, já myslel, že nano cpx je taky 4CH..... :smich:
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#124 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Poridil sem si tohle

http://www.modelarina.cz/rc-quadrocopte ... 11453.html

je to parada, myslim ze by se s tim dalo i zaletet do bubnu pracky tam se otocit a vyletet ven :D

v rezimu safe je to krasne stabilni, visi to samo, skoro jako dvourotor a pritom velmi rychle a dokaze to velmi dobre manevrovat, v rezimu agility to ani ja neuvisim a to letam sestikanaly 8) , pry to udela i premet, ale to si necham na pak :)

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#125 Nový příspěvek od Jura 136XXL »


Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#126 Nový příspěvek od Terablick »

Tak nevim jestli to udělal schválně, nebo jestli je někdo fakt tak blbej... Ale v takových podmínkách a tímhle stylem by to přece zkoušel jen debil :D
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#127 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Vrtulnik tehle velikosti takovemu cloveku, ktery viditelne nemel nic naletano, patrne ani nezkousel simulator, proste vubec nepatri do ruky, muze byt rad ze ho to nezabilo, navic na miste ktere je asi bez komentare

no a ted neco z meho soudku :zly: :hm: :vztek:

EDIT, nejde mi vlozit fotka rozbiteho vrtulniku, dosazeno maximalni velikosti prihlo a fotka ma asi 62kb :-/

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#128 Nový příspěvek od Terablick »

To neni o velikosti fotky, ale o místu na foru :) Použij návod v mém podpisu, nebo jeden z návodů v tématu tady na foru :)

S tím videem je to přesně jak píšeš. Mohlo to zabít jeho nebo někoho dalšího, a o místě nemá smysl se bavit :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#129 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Aha, uz rozumim, dal sem to na rajce teda, naspadl sem vic jak dva roky s nicim a ted za posledni mesic vrtulnik dvakrat rozbitej(nastesti jen 450)jedno letadlo na strome a druhy v rece :smich: ale na podruhy sem spadl protoze sem zkousel tic toc, takze to bylo dos pravdepodobny, ale zamrzi no, normalne se to zarazilo ocasem do zeme a trcelo to ze zeme :D pretrzenej uplne novej remen a cela vrtulka na odpis, nechapu jak mohl prezit ten zadni svisly stabilizator :-/ , na hlavnim rotoru taky dost, hlavni hridel ohnuta, spojovacka gripu, v jednom servu vylamane prevody, nastesti rotorova hlava jako takova OK, daval sem ju totiz tak z90ti procnet celou novou pri tom prvnim padu, takze to melo jen asi tri lety


http://taklberycz.rajce.idnes.cz/Twister_3D#Twister.jpg

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#130 Nový příspěvek od Terablick »

No tak to zamrzí no... :(
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#131 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Ono mrzi kazdej pad, ale proste to k tomu patri, kdyz chce clovek zkusit neco noveho ani to jinak nejde, i pres to ze to na simu umim tak v realu to vetsinou zareaguje malicko jinak a stejne to skonci na zemi :smich: od toho mam dve 450tky, s velikosti 500 jsem si troufnul zatim jen na zada a to sem rok cvicil na tehle mensich a levnejsich na opravy, nez sem se pak odhodlal s petistovkou, tam uz by ta rana stala podstatne vice

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 991
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RC Vrtulnik

#132 Nový příspěvek od olin »

To já s tou mojí 4CH hračkou (V911) můžu flákat, jak chci a pořád drží. Jediný, co kupuju furt dokola, tak je flybar, kterej je bohužel docela křehkej. Ten většinou zlomím doma, třeba když do něj manželka vzteky praští za letu :D , nebo když se mi nepovede podlet židle a podobně. V originálu ale stojí cca 20,- a pokud už nemám v zásobě, nebo nechci čekat, až dorazí od soudruhů z Číny, tak zaskočím do modeláře a koupím za stovku flybar z kolibriho, kterej vydrží mnohem déle.
Větší problém ale mívám s tím ho najít venku, když mi ulítne. Máme relativně malej dvůr, ze všech stran docela obestavěnej. Občas se stane že ve výšce nad deset metrů chytne vítr a už se mi ho nepovede přivolat zpět. Taky nejde přivolat zpět, když začne docházet baterka. Někdy před měsícem mi ho v maximální výšce, co helinka svede (chtěl jsem si s kamerkou udělat pár záběrů naší vesnice) čapnul nárazovej vítr a odnes ho tak daleko, až jsem ho ztratil z dohledu. Nakonec jsem ho našel uprostřed pole s obilím vysokým do půli stehen takových 200 až 250 m od místa, kde jsem vzlítnul (vedle té nádrže u mostu na 0.44min: https://www.youtube.com/watch?v=Kjk7_rMCKCo . Dneska mi ulít jen takových 100m ale přez barák jsem neviděl kam dopad. Aby ho vítr neodnes dál, tak jsem ho nechal spadnout tak ze 40ti m. Problém byl, že spadnul na tvrdej podklad a vypadla baterka, takže jsem měl co dělat ho najít, protože nešel najít po zvuku, jako vždy. Jinak se mu krom hlavního motoru vyklouzlýho z uchycení nic nestalo. Nasadil jsem motor a baterku a lítal dál. Navíc jsem měl z pr.... kliku, že jsem ho nenechal spadnout o vteřinu později, protože takhle spadnul těsně vedle kamení lemujícího rybníček a neutopil jsem ho. Další problém je akvárko s rybičkama. Mám 4 vrtulníčky a 3 z nich už jsem aspoň jednou utopil v akvárku :D .
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#133 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Ty maly vrtulnicky jsou v pohode, ma to vsechno malou setrvacnost, nic moc se nepolame a dily jsou levne, ja mam tridu 500 a tam uz se to pohybuje, rekneme, drobna nehoda 1000kc, bezna rana..rekneme 3000kc a poradna rana tak 5000Kc a vejs a to nemluvim o tridach 600, 700 tam je to tak 10k a vejs :) na tohle proste musi clovek mit :) ja na to nemam :smich: proto taky s petistovkou litam jak litam a zatim za dva roky ani jeden pad, 450 uz je levnejsi tak obcas blbnu a taky obcas spadnu

kdyz uz sem pisu, akorat sem se vratil z velke modelarske akce, ve vzduchu napriklad red arrows, spousta jinych velkych modelu, 3d letani s vrtulniky, turbinove modely, stihacky, lode, auticka, moc sem nefotil a netocil, ale jestli je zajem neco prihodim :)

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 991
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: RC Vrtulnik

#134 Nový příspěvek od olin »

To já si právě nemůžu takový mašiny dovolit. Takže začátky s těmahle prckama a teď si chci objednat většího čtyřkanála a k němu za pár stovek BNF qadrokoptéru. 6CH počítám nějakýho menšího možná tak za rok, za dva.
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Jura 136XXL
Příspěvky: 818
Registrován: čtv srp 16, 2007 10:25 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Vrtulnik

#135 Nový příspěvek od Jura 136XXL »

Jestli chces quad tak ja mam Blade mqx, je to do mistnosti, nerozbitny a stoji teda asi 2000kc, perfektne stabilni, da se s tim litat na prostoru metr krat metr, treba proletet dirou v madlu od kresla neni problem 8) ji a jeste ten bnf, doufam ze vis co to znamena, musis mit svuj vysilac, ale ne jakykoliv, nestaci jen 2.4Ghz, pokud mas treba veci co prodava eflite..viz treba ty blade, tak na to musis mit vysilac spektrum s modulaci DSM2 nebo DSMX, pokud mas vysilac od nejake hracky s 2.4Ghz tak to s nicim nesparujes

Jo a dneska sem udelal s petistovkou prvni loping 8) abych se ujistil ze to umim, tak se mi povedl petkrat, z toho jednou to malicko uteklo, ale zachranil sem, ale teda...cvakala mi...vite co :smich:

A pokud chces jit do sestikanalu, tak se na ctyr uz vykasli a jdi rovnou do sesti, ctyrkanal ti da spatne navyky a o to bude litani s sestikanalem horsi...ja vim ze se to spatne vysvetluje :smich: ja sem na tom by totiz uplne stejne, jenze ono nakonec ten nejlevnejsi vrtulnik je vlastne nejdrazzi reseni :D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Koníčci, sběratelství a další zájmy“