Plastove palety - pokládka cesty, dvora

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15810
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plastove palety - pokládka cesty, dvora

#16 Nový příspěvek od oco13 »

Ak je tá paleta zasypaná hlinou tak na ňu slnko nesvieti a prečo by som mal mať polovicu dvoru zámkovku , keď ja chcem trávnik??? Nie každý je fanúšik betonových plôch. Ja dám tieto - material je HDPE a ten sa nerozpadne ani na slnku Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20861
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plastove palety - pokládka cesty, dvora

#17 Nový příspěvek od ota »

No to jo to bude ranec když budeš chtět mít navěky. Dělal jsem jen kousek tady kolem baráku plácky. A kutal jsem to růčo. Padlo tam spoustu šutrů. Já měl tenkrát ale hodně výhodu. Vedle ve vsi byla třídička na brambory a zrovna tenkrát byly brambory na poli kde byly malí křemeny. Ale jako tenisáky asi tak velký. A špatně to šlo na kombajnu přetřídit a pak na té stabilní třídičce byl valník a tam ty šutry padaly. Tak mi dovezli dom a já to místo makadamu dával. Možná 40 cm vrstvu. Pak žabáka a hybaj. Sedlo to snad 10 cm. Na to jsem už musel koupit štěrk a pak na to ještě další jemnější. Zase žabák a dosejpání štěrku. Dotoho jemnýho štěrku jsem to pak dával. Ale osel starej jsem chtěl ušetřit a koupil jsem si ze Sedlic tenkrát 2 jakost. No jo stála polovic. Ale ta práce s tím hrozná. Každá kostka jiná. Rozdíly i 3 cm v síle! Některou jsem musel podsypat a některou ubrat. Máznul jsem se snad 3 gumovou palicí do pazoury! Pak se mi asi 2,5 m2 nedostalo, tak jsem zajel do stavebnin a koupil 1 jakost a ty jsem tam měl za pár minut nasázený. Ale stejně kdybych přez to jezdil s něčím hodně těžkým každou chvíli sedalo by to asi. I když to mám obehnaný obrubníkama. Ale zase voda se tam nedrží. Sjede asi spárama dolů nebo steče bokem a jak zasvítí sluníčko, je to suchý. A na uklid paráda. Jemné koště a je čisto. 8)

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Plastove palety - pokládka cesty, dvora

#18 Nový příspěvek od peyrak »

stejně pod ty palety budeš muset udělat kufr, stejně to budeš muset zaštěrkovat a pak Ti tu trávu usmahne slunko, když to zahlínuješ stejně tam budeš mít bahenní koleje, ...

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Plastove palety - pokládka cesty, dvora

#19 Nový příspěvek od Matúš »

S tou cenou to nie je až také dramatické. U nás ti poliak dovezie kamión makadamu 22 t za nejakých 170€ myslím. Najdrahšie je na tom tá zámkovka, ale tú som kupoval v PL na jedných stavebninách v Jablonke. Cena ako v Chyž Bete, ale na množstvo nejakých 120 m2 mi dal zľavu 2€ na meter a dovoz zadarmo, čiže už len na tom som ušetril na nejakých možno 30 t štrku. Práca iba báger pár desiatok eur, inak všetko sami s otcom.
Ota ako vravíš, druhú triedu sa neoplatí kupovať. My sme mali prvú a to tam šlo jedna radosť. Stiahli sme si štrk doskou na úsek napríklad 5 m a ja som sadil jednu za druhou, otec pílil okolo krajov a tak. Keď bola nejaká dlhšia plocha, kde nebolo treba píliť, tak sme kládli obaja naraz jeden vedľa druhého a metre odsýpali jedna radosť.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15810
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plastove palety - pokládka cesty, dvora

#20 Nový příspěvek od oco13 »

Skúsim či si ma tu ešte niekto všimne. :typek:
Plastové zatrávňovacie rohože - má niekto skúsenosť?? Ide mi o to , že pri niektorých píšu že sa to môže zatlačiť do existujúceho trávnika . Tak či to niekto skúšal. Dvor určite rozkopávať nebudem to , nie je na to čas a prostriedky. :-/

J.A.Y.
Příspěvky: 1986
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastove palety - pokládka cesty, dvora

#21 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Precti si par prispevku nahoru. Aby po tom slo jezdit autem, musi bejt vybranej kufr a na tom vrstvy sterku od vetsich frakci po malicky. Na chozeni by to mozna stacilo jen zatlacit, ale kdyz bude mekko, mohly by se dal propadat.

Oto kulaty oblazky nejsou do kufru to pravy, klouzou se po sobe a muzou casem pretejkat a vlnit povrch. Spravne se ma davat ostrej sterk...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15810
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plastove palety - pokládka cesty, dvora

#22 Nový příspěvek od oco13 »

:pistol: :pistol: No nič roztiahnem tam makadam .

silvia95
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 17, 2008 10:02 pm

Re: Plastove palety - pokládka cesty, dvora

#23 Nový příspěvek od silvia95 »

Zdravim

premyslam dat zatravnovacie tvarnice plastove bez strkoveho podlozia pod parkovacie statie aut a prijazd, traktorom tam prechadzam len pri zvoze obilia rocne 2 -3 krat, alebo zatravnovacii koberec.
Mate skusenosti dakujem za rady,

prajeme vám veselé vianoce a šťastný nový rok

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9530
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastove palety - pokládka cesty, dvora

#24 Nový příspěvek od Atlan »

Ked tam nebudes jazdit ked je mokro tak si daj. Inak to musi mat zaklad z kamenou inac budes pretlacat blato.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Plastove palety - pokládka cesty, dvora

#25 Nový příspěvek od chuck77 »

Hm navalit si k baráku něco, co je vyrobený z odpadu k ničemu a za to platit...tomu já říkám super produkt 8) ...bravo výrobce 8)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15810
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plastove palety - pokládka cesty, dvora

#26 Nový příspěvek od oco13 »

Chuck a čo nám ty odporučíš na vytvorenie pojazdového trávnika? :typek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20861
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plastove palety - pokládka cesty, dvora

#27 Nový příspěvek od ota »

Oco kdysi jsem měl tady u mě na dvoře po dešťích bláťivé koupele. Od spoda nahoru jsem skoro nevyjel. Traktůrkem samotným jedině s předkem. Pak tady dělali kanalizaci a že musejí jít tarasem u mě u zahrady. Tak že to Ukrajinci rozeberou a kameny dají nastranu. Odhrnul jsem ze dvora tu hlínu a kámoš mi dovezl liazku prosejvky. Ale z Vlastějovic, tam v ní není hlina ale jen kamennej prach. To jsem rozhrnul a do toho pěkně ručně poskládal ty plocháče z tarasu. Nedotáhnul jsem celej dvůr asi polovinu. Došla prosejvka. Po pár letech to perfektně sedlo, zatáhlo se. Mezi kamenama roste tráva. Sekám ji sekačkou. Teď není problém přejet autem, traktorem s vlečkou, ještěrkou kdykoli. Kameny drží a nevadí ani když je namoklo. Každé jaro si říkám tak a letos dorovnám ten zbytek dvora. Kameny mám, prosejvku by kámoš přivezl, jen ten čas nemám. Ale chci nejdřív udělat výkopy, kanalizaci, svody dešťovky a položit rozvody elektriky, abych to už nemesel pak bagrovat.
Takže srovnat plocháče a je to navždy. 8) Ty plastový rošty zatravňovací bez pořádného základu vyrovnaného od makadamu po drobnou drť, budou sedat a zalejzat do hliny. Kor když bude mokro. Nebo by mohly i praskat, jak se přez ně přejede zatlačí hlinu a pak pod tím bude volné místo a přejeťím traktorem se to poláme. Takhle jsme to měli ve firmě s betonovejma zatravňovákama. Položili je do hlíny a díry zasypali stěrkem. Pak se na tom parkovali auta. Po třech letech byly zalezlí zatravňováky v zemi, tam co se stalo autama. Pak se tam otočil s liazkou a polovinu zatravňováků rozlámal jak perník.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15810
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plastove palety - pokládka cesty, dvora

#28 Nový příspěvek od oco13 »

Oto to bolo mierené na nášho starého známeho Chucka :typek: Ja nebudem dávať zatrávňováky žiadne ale rovno naveziem makadam.
Vlastne pod všetko musíš dávať makadam, tak ja dám makadam pod makadam.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Plastove palety - pokládka cesty, dvora

#29 Nový příspěvek od chuck77 »

zámkovka od fy. Best - zatravňovací, má extra velké spáry v kterých se chytne tráva 8) . co dalšího by si chtěl vědět :D ???
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15810
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plastove palety - pokládka cesty, dvora

#30 Nový příspěvek od oco13 »

Či ju máš aj ty a ako dlho ?

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“