Bojler - závady a poruchy

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tekiti
Příspěvky: 449
Registrován: úte črc 10, 2007 8:32 am
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

bojler

#1 Nový příspěvek od Tekiti »

Zdravim , potřebuji poradit s bojlerem. jedná se o cca 28 let starý bojler 160L Tatramat. Vim ze uz by zasluhoval vymenu, ale nejak bych potreboval aby este chvili sel. Aspon do konce leta nez se zacne topit. O co jde- predevcirem jsem zjistil ze nejni tepla voda. Jdu k bojleru a zjistim ze je spadlý jistič. Jsem si jistý tím,že problém neni v přívodním kabelu. Topná spirála je tam též v pořádku, ta to neshazuje. Pak jsou tam dva termostaty-podle mě je tam jeden jako nějaká tepelná pojistka kdyby odešel druhý termostat - ten druhý je s otočným ,,regulátorem´´ a reguluje se tím teplota vody.Ten pro regulaci teploty spíná pouze fázi a ten pojistný fázi i pracovní nulu. Termostat regulační je též v pořádku-takže problém může být už jen v pojistném. Teď mi jde o jednu věc, ten termostat regulační je zepsoda zasunut v bojleru,ale není v kontaktu s vodou-je tam zasunut typuju v nějaké ,,kapse´´ a dotažený z boku malými sřoubky aby nevypadavl a ten pojistný jsem čekal řešený obdobně , ovšem mimo to že nešel povolit-totalně zarezlý ,uplne se rozsypal jsem zjistil že přes něj kape voda. ta natekla do jeho kontaků a to byl podle mě důvod zkratu. A to je to co mě zajíma- má být ten pojistný termostat také od vody izolovaný, ale prorezla ta ta dutina v které je zasunut a zakratka je bojler KO, nebo ten pojistný termostat má být v kontaknu s vodou ,ale přestal těsnit a proto do něja natekla voda??? z těch zbytků co z něj zbyly, se nedá poznat ani ň. Na zbytku keramiky z toho pojistného je napsano STROJSMALT TYP T1-10. Vim že je to asi dost blbej dotaz , ale kdyby někdo měl zkušenost a uměl odpovědět, byl bych vděčný. JDe mi o to jestli se vubec pokoušet o opravu a shánět nový pojistný termostat,nebo se rovnou domluvit s instalaterem a objednat novy. dííííky :)
I pád na držku je pohyb vpřed :)
Výkresy na štěpkovač ke stažení zde http://www.ulozto.cz/5386381/vykresy-na-poslani-rar

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu s bojlerem

#2 Nový příspěvek od kenybz »

hoď to do šrotu ...
máš prorezlů jímku toho pojistného termosatu a prosakuje ti to tak jaks to popsal.
ty tatramaty hnily vsecky. taky stary bojler ma straty jak sviňa vyměnite a enom na ušetřene elektrice to maš za par roku zpět.
doporučoval bych dražický bojler je sice dražší ale má keramické těleso v jímce velice malé ztráty a podstatně větší životnost jak tatramat.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu s bojlerem

#3 Nový příspěvek od kenybz »

když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Tekiti
Příspěvky: 449
Registrován: úte črc 10, 2007 8:32 am
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu s bojlerem

#4 Nový příspěvek od Tekiti »

Díky za info:) Mas recht, bohužel pro mě:) Dnes jsem ho odpojil a odstavil a o vikendu sundam a podivam se na to co s tim ,ale podle ceny na tom odkazu nevim ci ho radeji rovnou nevymenim a nepujdu radeji delat nejaky uzitecnejsi veci. Diky moc za radu 8)
I pád na držku je pohyb vpřed :)
Výkresy na štěpkovač ke stažení zde http://www.ulozto.cz/5386381/vykresy-na-poslani-rar

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Prosím o radu s bojlerem

#5 Nový příspěvek od CB750 »

Mal som 125l Tatramat z 3mi 2Kw špirálami, na jar som ho vymenil za Dražický 160l 8)
To čo popisuješ je u Tatramatov bežné, ak ti ide o dojazd tak ten havarijný (bez kolečka) termostat jednoducho odstav, ale skontroluj si funkčnosť poistného ventilu (pre istotu)
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Prosím o radu s bojlerem

#6 Nový příspěvek od ota »

No s tím bojlerem, Dražice jsem měl dva klasický a vodešly za chvilku. 125 litrů. Po nějakejch šesti letech řekly pá, pá. Jeden prorezl nahoře pod tím ,,kloboukem" a druhej na boku.
Další byl Dražickej malej do kuchyně 20litrů tuším. Za tři roky začel kapat, jako necky! Nelenil jsem vyfotil ho a poslal fotky do dražic. napsal k němu povídání. Byl asi dva měsíce po záruce. Zachovali se jako rovina a poslali novej. Flák jsem ho na zeď a je tam už druhej rok. Ale povídali z té firmy že abych si nědělal iluze, že to víc jak 3 - 5 let nevydrží! :shock: A ten velekej tak kolem 10 roků a pak pá, pá
Nahoře v podkroví mám nerezovej. Po roce odešlo těleso, koupil jsem nové a když jsem ho přendaval, bojler byl jak novej. Akorát to těleso propouštělo kolem těch trubiček a schořelo. Namastil jsem ho silikonem a vrazil tam a jede jako zamlada. Nerez je nerez!
Fotka toho malího, jak začal tejct. Dražice už dávno nejsou to co bejvaly!
Přílohy
P4190032.jpg
P4190029.jpg

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu s bojlerem

#7 Nový příspěvek od kenybz »

Nobohužel všecko je spotřební...
polde té fotky to vypadá žes tam měl z výroby odlouplý smalt když to tak vyhnili v jednom malém bodě.
V dnešních bojleroch je kvůli korozi anodová tyč no to asi každý ví ta vydrží 1-3 roky než se rospustí ale eště jsem neviděl, že by ju někdo měnil.
Nerez je samozřejmě nejlepší 8)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Klarka
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 29, 2011 9:17 am
Bydliště: Kolín

Re: Prosím o radu s bojlerem

#8 Nový příspěvek od Klarka »

nerezovej je nejlepší

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Prosím o radu s bojlerem

#9 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,no jo ogaři nerezoví,nerez,je nerez,šak,dělajte jak rozumíte alě za ty prachy si kůpím každého štvrť života jeden obyčéjný bojľér a to co zbude gdyž zkapalním,tož si ešče tak zmorduju játra,že ty poslědní tři nebudu už ani potřebovať. :smich:
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Prosím o radu s bojlerem

#10 Nový příspěvek od pepa.traktor »

no no pánové s tím nerezem bych moc nerozplíval duši ,až si koupíte nerezovej od Hlavačka Čech tak vás to přejde -nerezový válec na něm železné dno a co se asi stalo :-/ no shnil jak 2letá hruška ,jo je pravda že servisáci ho na po 3 vyměnili a těch kilometrů a dnů bez teplé vody no hrůza a pro vostudu jejich firmy,jezdili renaultem rapidem a v něm 6 ks bojlerů a dělali výměnu sami z fabriky a to už o sobě vypovídá samo že tam nebylo vše vpohodě a na prodejce a servisního technika ze soběslavi kterej přijel zjistit závadu -řekl a napsal zprávu že bude výměna za novej tak ty machři z fabriky přijeli a vyměnili těleso a kolem 2 hodin a teklo to znovu -víc už nemusím psát ani nedojeli domů a už sme je bombardovali telefonem a říkali jestli jim jestli nechcete mít 10 let problémy tak od nich určitě bojler nekupujte -ještě si tam daj samolepku přes půl metru aby to měl člověk na očích v koupelně když si jde umýt ruce a ona studená voda a na zemi mokro .tak to jsou moje životní postřehy z vámi vysněných nerezových bojlerů :obchod:
a samlepka se dobře prodává a pak nadává :ano:
kdysy starej boller dosloužil a tak se naskytla možnost vyměnit tu smaltovanou vložku a znovu oštouchat vatou a stálo to kolem 600kč a do roka byl v pí..
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Prosím o radu s bojlerem

#11 Nový příspěvek od sita »

Ja mam nerezovej , typ miroterm, taky od Hlavacky a Cecha, r.v.2001 a dodnes nekapne... Navic ten typ Miroterm znamena, ze se TUV se ohriva prutokove, skrz smycku, takze se da tepla voda pit... Ale moc dobre vim, ze na HaC se hodne nadava, kvalita sla dolu prej cca od 2003, v roce 2006 zkrachovali,... Ty jejich bojlery byly vymysleny dobre, ale technologicky to nezvladali...

Tady je mimochodem foto miroterm bojleru jednoho nespokojenyho zakaznika HaC: Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Prosím o radu s bojlerem

#12 Nový příspěvek od ota »

No ta cenovka za ten nerezák byla tak do 2000 Kč větší než klasickej smaltovanej. Už jsem měl doma tři bojlery a to tady moc dlouho nebydlíme! :D Tenhle nerezák, když vydrží co ten smaltovenej, tak by to bylo dobrý. Vždycky vodešel když byl nejvíc potřeba, tak to bývá. Jeden byl Tatramat a ty dva druhý Dražice. Kámoš si koupil Dražice a neštěstí. Přijel servisák a koukal do bojleru a pořát, že to skurvili sami. Ohřívali v něm moc vody, velekj průtok! Opravil ho a tělísko schořelo, než dojel domů. Druhej den jel znova. Potom zase začal týct. Zase přijel a už byl naštvanej, že si pořát vymejšleji. Nakonec celej bojler reklamoval. Dali mu jinej a jinýho chlápka co to zapojil. On bydlí v bytovce, proto servis. Do dnes mu maká jako novej. Trefil dobrej. Fakt taky záleží co trefíš, jak se ráno vzbudíš. Táta měl bojler kombinovanej snad 30 let. Když jsme ho sundavali ze zdi ( protejkaly ty dvě media mezi sebou ) vážil snad tunu, byl plnej bahna. Ten vydržel svět! Koupil novej a ten vydržel 8 roků a byl vtahu. Dával jinej. Má ho tak tři roky a strachuje se, kdy mu začne tejct. :(

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Bojler - závady a poruchy

#13 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

El. bojler začal málo ohřívat vodu. Ne že by neohříval úplně a tekla jen studená ale za posledních tak 14 dní se teplota začala snižovat a teď už je jen vlažná. Na co se mám připravit?

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: bojler

#14 Nový příspěvek od vašík »

odešla topná spirála :'(

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7888
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: bojler

#15 Nový příspěvek od Chose11 »

cca 14 dní to samé u babičky, sundal jsem spodní dekl a na spiláře byl nasazený plastový konektor totálně vyhřátý, vyhodil jsem jej, vzal dva kousky vodiče, konektory, zaizoloval smršťovačkou a hřeje jak pes. Boiler starý cca dva roky a tohle bylo beztak to kurvítko co se dnes montuje.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“