Bojler - závady a poruchy

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: bojler

#31 Nový příspěvek od peyrak »

měďenku to neudělá, k tomu by to potřebovalo vzduch, dřív se voda v mědi dělala, já když koupil barák tak byla přípojka z mědi, v zemi i ve zdi, nic té trubce nebylo, měnil jsem to až 2014 za plast, protože nám tu dělali v ulici nový vodovod, na tu vodu z PE trubky jsme si museli zvyknout, připadalo nám to že to má pachuť

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1134
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: bojler

#32 Nový příspěvek od saano »

A v pálenici máte aké trubky hm ??
A akē teploty sa dosahujú tam hm??

Teplotu mám nastavanú na 55 stupňov takže k veľkým výkyvom tam vôbec nedochádza , po osprchovaní to klesne na 45 stupňov. Raz mesačne nastavená dezinfekcia na 70 stupňov.

Funguje to už viac než mesiac a neviem že by sme mali nejeké zdravotné problémi.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: bojler

#33 Nový příspěvek od Atlan »

Ked ju nebudes pit.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1134
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: bojler

#34 Nový příspěvek od saano »

Neber to v zlom ale čo keby si mi sem rovno nspísal prečo by som ju nemal pit?
Keby si si radšej naštudoval najskôr potrebné veci , lepšie by si urobil.
Rozdávať rozumi čo si kto myslí a že takto som to počul dokáže každý.

Ja to nemyslím v zlom ale niekedy je lepšie si preveriť fakty než napísať ,,blbosť'' .

Na internete je všetko , samozrejme ani tam nieje isté že je to pravda.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: bojler

#35 Nový příspěvek od mape »

peyrak: Dřív se dělalo leccos...... Používal se azbest a nikomu to údajně nic nedělalo. Med se používala na vodu ale jak jsem řekl měla úpravu..... Byli rozlišené trubky pro vodu a pro topení.......
Ona čistá voda by asi byla v pohodě ale dneska je to samej minerál a úpravny do toho taky cpou kdeco....med má dobrou reakci s kdečím.... I korozní článek umi udělat... Takže ti ten bojler když tak jen shnije.... .
I voda v bazénu pokud ji napustis že studny tak se upravuje na minerály a obsah mědi .....
Někde je voda bez problémů ..... Ale obecně se to nedoporučuje zvláště když dochází ke kolísání teplot....
Já obecně víc vědět nepotřebuju protože to prostě na pitnou vodu nikdo nechce.... O ceně ani nemluvím.....
Ale sloučeniny mědi rozhodně nejsou pro tělo nic dobrýho....
Dej si do petky s vodou kus měděný trubky na celý den aby si simuloval ten bojler a uvidíš...... Jinak ať si dá každej co chce kam chce..... Tohle je můj názor....
Více nějaký chemik.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: bojler

#36 Nový příspěvek od Atlan »

Dufa mze mas osetrene napojenie na kovove potrubia https://medenerozvody.cz/sites/default/ ... 18_web.pdf

Český státní zdavotní ústav vydal v roku 2013 informáciu a typy pre vlastníkov bytov a domov k vnútorným rozvodom pitnej vody http://www.szu.cz/uploads/documents/chz ... U_2013.pdf , kde odporúča vykonávať opatrenia pre používanie vody na ľudskú spotrebu z vodovodu s medenými potrubiami, aby sa predchádzalo zdravotným ťažkostiam resp. aby používanie vody z medených potrubí bolo bezpečné. Tie opatrenia sú na strane 24 v tabuľke 3. a spočívajú v odpustení vody z potrubia. Zároveň sa pripúšťa, že v prípade stagnácie vody najmä v nových potrubiach z čistej medi koncentrácia medi môže po viactýždňovej stagnácií prekročiť medzné hodnoty 2 mg/l. čo má za následok nielen stratu akosti vody ale aj zdravotné ťažkosti v dôsledku nadbytočnej medi.
Z tohoto vyplýva, že s nezávadnosťou medených potrubí na vodu je zabezpečená len ak sa vykonávajú ochranné opatrenia.

Cize preto som vravel ze ked ju nebudes pit. a nevie mzeby niekto pil vodu z bojlera. Oremtoho ten 1m rurky snad daky otravn nebude
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Joe66
Příspěvky: 1532
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: bojler

#37 Nový příspěvek od Joe66 »

Neviem ale par akumulacnych nadob som uz videl rozobratych a v nich medeny had na teplu vodu ,ze keby ta med bola tak nebezpecna tak by tam tu med nedavali ci ? :)

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: bojler

#38 Nový příspěvek od JardaCNC »

Ja tedy nevim, ale muj instalater vzdy rikal ze na piti a vareni se ma brat studena voda. Trochu odpustit a nabrat studene. Tepla uz je spis jen uzitkova. Bojler je vlastne nadoba v niz se tem breberuskam a virum apod. libi - maji tam teploucko.
Nepit - sprchovat. Pak by kousek med. trubky nemel byt problem.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: bojler

#39 Nový příspěvek od ota »

Nevím, jak je to u ,,běžné měděné" trubky. Ale dělal jsem si nedávno rozvod topení v dílně. Dělal jsem to lisovanou metodou. Ne pájenou. A co mi dovezl kámoš měděné trubky tak je na nich napsáno: vhodné na rozvod pro pitnou vodu. A co mi dovezl ty lisovací fitynky, na tom igeliťáku to bylo taky. Ono tedy co mi říkal, tak jsou to trubky vhodné jak na topení, pitnou vodu tak i na plyn. Akorát ty fitynky na plyn mají jinej ten O kroužek než ty na vodu a topení.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15823
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

problém s bojlerom - poradí niekto?

#40 Nový příspěvek od oco13 »

Už dva dni mám doma hubovú polievku , lebo nám slabo ohrieva bojler.V skratke popis problému.
V marci som menil bojler a namontoval som stojatý 120l Dražice obojživelník. Zapojené je len kúrenie cez hada cez plynový kotol. Čidlo mám opreté o nádobu asi 10 cm pod vrchom. Na kotli nastavenú teplotu 65 stupňov. Problém je že bojler nezohreje vodu ani na jedno sprchovanie. Môže byť "zavzdušnený"??? nejako ma nič iného nenapadá , kotol pri ohreve TUV má 85 stupňov a poruchu žiadnu nehlási.
Teraz som bol zapnúť aj elektrický ohrev ,ale to nie je riešenie lebo elektrika je drahá a obojživelníka som kupoval práve kvoli ohrevu plynom.
Až doteraz bolo všetko ok a žiadne zmeny v systeme som nezbadal. :-/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4820
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: problém s bojlerom - poradí niekto?

#41 Nový příspěvek od imaginaro »

oco13 píše:...Čidlo mám opreté o nádobu asi 10 cm pod vrchom....
Jaky čidlo, to co ti spíná ten plynovej kotel že má dohřát? Takže máš podle mě jen 10cm vody nahřáto na cca65° a zbytek vody třeba na 20°. Dej si to čidlo co n jníž abys měl nahřátých clých 120l. Na kotel na tuhy dej třeba termostat že pokud z něho jde víc jak 40°, tak rozpojí "drát" mezi čidlem na bojleru a plyňákem. Kdyžtak mne opravte.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Bojler - závady a poruchy

#42 Nový příspěvek od Britt »

Čidlo musí být umístěné dole. Já ho dal společně s čidlem pro elektrický ohřev do stejné šachty a funguje mi to bezvadně. Stačí odebrat trochu teplé vody a sepne se oběhové čerpadlo.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1134
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Bojler - závady a poruchy

#43 Nový příspěvek od saano »

Chlapi to čo mu radíte je síce pravda ale, , otázka stále zostáva.
Prečo mu to doteraz išlo a zrazu nejde?

Po necelom roku sa snáď bojler nemôže len tak pokaziť?. Jedie že by mal rovnaký problém ako ja. Ale aj tak po roku asi nie. :-/
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15823
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Bojler - závady a poruchy

#44 Nový příspěvek od oco13 »

Doplním na upresnenie. Bojler šachtu na čidlo nemá , neviem ako to odmeriava elektrika. Čidlo som dal hore ,pretože tam je aj ten orientačný teplomer. Doteraz som bol presvedčený že prívod studenej je dolu a odber teplej hore (lebo teplá stúpa hore)
Kotol na tuhé palivo do tohto okruhu vôbec nevstupuje. Plynový (protherm) má trojcestný ventil a keď dostane požiadavku na teplú vodu, prepne z kúrenia na okruh ohrevu a tlačí do neho max. čo dokáže (85 stupňov).
Včera večer som zapol aj elektriku a v bojleri bola 60st. voda. Merané externým treplomerom na najbližšej točke. Aké množstvo to ale netuším. :-/ Ešte fotky
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Bojler - závady a poruchy

#45 Nový příspěvek od Britt »

Má šachtu, když sundáš to spodní víko, uvidíš, že jsou tam takové "trubky" cca 10mm v průměru. V jedné je tepelná pojistka a v druhé čidlo termostatu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“