izolace do podlahy

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

izolace do podlahy

#1 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Prosím o názor - má cenu dávat do podlahy tep. izolaci 3-4 cm? Teda netuším, jestli polystyren tyhle tloušťky vůbec dělaj (myslím ten tvrzenej). Vejškově by mi tam vycházelo 11 cm betonu. Zatím tam mám jen podkladní bez hydroizolace...

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: izolace do podlahy

#2 Nový příspěvek od Chose11 »

a kde ten beton bude, v garáži, v obytném prostoru?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: izolace do podlahy

#3 Nový příspěvek od ceratio1 »

extrudovaný polystyren dělají myslím od 2 cm, a vždycky to má smysl i ty 2 cm... ale jestli to máš obytné místnosti tak bych tam dal4-5cm podlahového polyše a 5-6cm betonu

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: izolace do podlahy

#4 Nový příspěvek od Chose11 »

můžu se připojit, má cenu dávat polystyrén do dílny-garáže, topit tam budu kotlem a radiátorem
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: izolace do podlahy

#5 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

je to v budoucí obytný chodbě co je skrz celej barák. 260x860cm plocha. Může se ten polystyren plácnout hned na hydroizolaci?

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: izolace do podlahy

#6 Nový příspěvek od Chose11 »

my jsme dávali na ipu vždy igelit a pak polystyrén, nevím proč, prostě to tak zedník řekl
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: izolace do podlahy

#7 Nový příspěvek od saano »

Tvrdeny polys. Robia od 2-20 cm aspoň take rozmery predavame.
Zmysel to určite ma , čím viac tým lepšie.
Mám v dome pivnicu , v podlahe tvrdený polys. hrubka 2 cm , na tom poter hrubka 6cm. Boky ( základy ) polys. hrúbka 3cm. Vykurovanie žiadne . Pri vonkajších teplotách -15 stupňov dva týždne vkuse teplota v pivnici +17 stupňov.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: izolace do podlahy

#8 Nový příspěvek od ceratio1 »

je to v budoucí obytný chodbě co je skrz celej barák. 260x860cm plocha. Může se ten polystyren plácnout hned na hydroizolaci? no když olepuješ základ a sokl na baráku extruďákem tak ho taky lepíš přímo na ipu... já jsem polystyren pokládal na hoblem urovnaný suchý jemný písek, abych vyeliminoval výškové rozdíly, které vznikají při přeložení ipy aby se polyš moc nehoupal

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 903
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: izolace do podlahy

#9 Nový příspěvek od amatér »

Záleží na tom, z čeho je hydroizolace. Pokud je to asfalt, nebo polyethylen, tak polystyren rovnou. jestli je tam PVC, tak se musí dát separační textilie min. 200g/m2.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: izolace do podlahy

#10 Nový příspěvek od bourač »

polystyren do podlahy určitě ano, i do garáže. Že jsou ztráty stropem a stěnami ví každý, že jsou i podlahou je holý fakt. Taky je to ušetřená práce - vyplnit prostor betonem nebo polystyrenem?
Místa kde je svařená IPA - příslušnou část polistyrenu obrousit šmirglpapírem - při pokládce, jde to velmi snadno.
A polystyren z boku zabezpečit velmi pečlivě proti myším!
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: izolace do podlahy

#11 Nový příspěvek od Chose11 »

Potom když by byl polystyren i v garáži, nebude vrchní beton jakoby plavat, nebo praskat? Chci si vykopat i kanál na opravy, tak tam asi taky zateplit?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: izolace do podlahy

#12 Nový příspěvek od bourač »

beton na polystyrenu nijak neplave, normálně to drží. Polystyren když je síla roznesená na celou plochu tak má nosnost jako býk. Teda jak který, polystyrenu je víc druhů, některý je navěky, některý se sám za rok rozpadne.

Měl jsem hromady polystyrenu z demolic, když jsem potřeboval rychle pod auto a neměl nic po ruce udělal jsem si nájezdy z polystyrenu (tl.20mm) vydržely asi 5 použití :)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: izolace do podlahy

#13 Nový příspěvek od Killer Koly »

Chose11: prave kvuli praskani se delaji dilatacni spary. sikovny betonar vi, kde je ma udelat
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

ogie
Příspěvky: 441
Registrován: ned srp 29, 2010 6:57 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: izolace do podlahy

#14 Nový příspěvek od ogie »

Používal jsem polystyrén s grafitem, do obytných prostor 100 do garáže 150 , styrotrade dělá desky od šířky 10 mm , pokud není beton extrémně namáhaný (průmyslové haly) tak by mělo stačit 50 mm + výška hadice pokud je podlahovka. Dával jsem 2x 60 mm spodní desky přibrušoval podle svárů na lepence a nerovností, kde se mi to nezdálo tak jsem to usadil do cementové kaše, aby seděla po celé ploše. Nezapomeň na dilatační pásky okolo stěn.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: izolace do podlahy

#15 Nový příspěvek od stanik84 »

Taky jsem dával do podlahy 10 cm tvrzeného. Použil jsem 5 cm. Vrchní vrstvu přes spoje té spodní. Na to igelit a beton. Nechtěl jsem, aby voda z betonu šla dolů. Na teplotě podlahy je to znát.

Do dílny jsem nic nedával. Vim, že se ďla na velký zatížení, ale topim tam kamnama a chodím v botech...

Koukal jsem na nějaký dokument a v USA to dávají i pod dálnice. Tam, kde je bažina to roznese hmotnost.

Tady o tom taky něco píšou http://imaterialy.dumabyt.cz/rubriky/te ... 01363.html

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“