izolace do podlahy

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: izolace do podlahy

#61 Nový příspěvek od imaginaro »

To je cinizmus :smich:

Nicméně, zvyklali mne další názory a články v tom zda anhydrit či betonpotěr. Byl jsem rozhodnut že beton, ale vzhledem k tomu že má prý menší pevnost v ohybu, doporučuje se místo 6cm (anhydrit) vrstvu alespoň 8cm a na rozdíl od anhydritu musí být na beton karisíť použita vždy! To bych si zase zmenšil izolace v podlahách a navíc ten beton je dražší :shock: . A přemýšlím zda dát systémovou desku z EPS100(jednoduchost), nebo to přisponkovat. Pod systémovou desku bych dal tu sříbrnou izační foliu s namalovaným rastrem. Prosím o věcné odpovědi a ne typu něco o mé inteligenci. Vždycky jsem tohle fórum považoval za nejlepší, tak to nekazte. Potřeboval bych to už dnes rozlousknout abych to mohl objednat, cca za 14dní mi to přijedou zalít.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Irčan
Příspěvky: 2445
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: izolace do podlahy

#62 Nový příspěvek od Irčan »

Nevím co anhydrit ale beton by nemněl přjít kontaktně na polystyren protože ho pré může rozežírat.Na polystyrénu by pod betónem měla byt nejaká izolace,stačí kvalitní igelit.Říkali zedníci.
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: izolace do podlahy

#63 Nový příspěvek od imaginaro »

jj, o tom už jsem slyšel, díky za připomínku.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: izolace do podlahy

#64 Nový příspěvek od honzasl »

Systémové desky to trochu prodraží, ale pak je asi lehčí pokládání.

Já mám na EPS položenou folii (igelit) s namalovaným rastrem a přichyceno příchytkami. Příchytky se přichytávají pomocí nástroje, taková puška, co se naláduje příchytkami a už se jede. Strkat příchytky ručně je pěkná dřina, vůbec na to ani nemyslete. Topenáři to dělali ve dvou, jeden rozkuloval, druhý sponkoval.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: izolace do podlahy

#65 Nový příspěvek od ladiki »

1. folie pod "hada" se dává kvůli neproniknutí betonu či anhydridu do zateplení-jediné co žere izolaci jsou max mravenci ;-)
2. kari síť se nedává, při použití strojních betonů se jako výztuž užívají polymerová/skleněná vlákna do betonu což zajišťuje vlastní armování...
3. pro pevnost celé podlahové desky je důležité kvalitní položení izolantu bez dutin a zajištění "nepodtečení" betonu či anhydridu viz.bod 1
4. důležité jsou dilatace po obvodu a mezi místnostmi

Imaginaro: nevím jaké práce budeš provádět sám a co bude provádět topenář, ale jsou fakta a zednické mýty....a na netu v odborných článcích spousta informací. Podlahovku jsem se zabýval u svého domu 7 let zpět. Napamatuji si už vše. Např. ještě je dobré, pokud budeš mít spojku na hadici "hada" umístit ji ke stěně v případě, že by jako spoj časem selhala atd atd atd...

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: izolace do podlahy

#66 Nový příspěvek od imaginaro »

Nene, žádny spoje v podlaze nechci, radši někde udělám řidší závit, nebo koupím delší trubku.
Systémovka to sice prodraží, ale nespíš si to budu dělat sám a proto o tom uvažuju. Dám místo 4x4cm polyše jen 3x4cm a systémovku 5cm a je to. Pod systémovku folii a kolem stěn dilatačku 1cm s igelitem na systemovku po obvodě.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: izolace do podlahy

#67 Nový příspěvek od ladiki »

v tom případě sosej informace.....např. tady něco...ale je toho spousta...

https://vytapeni.tzb-info.cz/podlahove- ... ovou-desku

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: izolace do podlahy

#68 Nový příspěvek od ladiki »

nechci Tě strašit, ale pokud uděláš špatně ty dilatace s igelitem pod systémovkou....přijedou fachmani s anhydridem, hrknou tam matroš a až Ti to vyplave, tak Ti popřejí hodně štěstí a jedou vandr...

https://www.svepomoci.cz/stavba-domu/do ... ritem.html
https://www.anhydrit-podlahy.cz/podlaho ... move-desky

ogie
Příspěvky: 441
Registrován: ned srp 29, 2010 6:57 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: izolace do podlahy

#69 Nový příspěvek od ogie »

postupně jsme svépomocí dělali podlahové topení na třech barákách (2x cca 220 m podlahové plochy jednou asi 150 ) v rámci rodiny. Na dvou gletovaný strojní beton , na jednom anhydrit ... vždy podlahový polystyren 100 v jednom případě v garáži (s betonem a pouze osobní auto) 150 , nikdy kari síť , podlahové trubky max. rozestup 150 koupelny 100 délky hadů max. 100 m , sponky jsme dávali vždy ručně (jde to krásně , doporučuji zahnuté skoby drží lépe),mnohonásobně lepší práce je s trubkami PEX/AL/PEX, folie proti zatečení koupená v zahrádkáři co měli s trochu poctivou gramáží. Nikdy nic nevyplavalo, všechno funguje perfektně , baráky topí , na podlahách žádné vady. U mě na baráku jsem se sekl a místama mám i 8cm betonu , když začnu topit je to na dlažbě znát asi za 2-3 hodiny, mel jsem z toho strach protože mě mnozí praktici strašili, že to budu natápět celý den, ale je to v pohodě... Barák dvě patra 220m2 podlah, komplet topení za 33860,- asi před pěti lety.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: izolace do podlahy

#70 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak dnes se mi podařil husarskej kousek. Většina stavebnin má u té systémovky styrotrade víc jak deset dní dodávku a cca2000,- za dovoz(i víc,podle objemu!!!) protože to vozí výrobce sám. Vyjednal jsem si že si zajedu do jejich meziskladu sám a pokud to vyjde s dodávkou(je volná zítra), tak to budu mít doma už zítra a za cca 600,- doprava.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: izolace do podlahy

#71 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak mi to klaplo, včera jsem to dovezl. Su lepší jak pošta, jeden den objednany a druhej doveženy :vysmech: :D
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8571
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: izolace do podlahy

#72 Nový příspěvek od bourač »

držím palce, přišel jsem tě jen morálně podpořit. Můžeš se těšit na luxus a pohodu.
Mám nad trubkami 3cm. Žádný karisítě. Největší místnost 50m². Topí to úžasně.
A již dlouho.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: izolace do podlahy

#73 Nový příspěvek od imaginaro »

Jj, už se moc těším, máme teď toho bydlení v jednom pokoji už plny zuby. Teď dělám i novou elektriku, ať už je vše na hotovo. Váhám na chodbě - impuzní relé, PIR čidla ve světlech, nebo klasika přepínače? Zatím vítězí impulzní relé - kolik má stendby odběr?
Omlouvám se za offtopic
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: izolace do podlahy

#74 Nový příspěvek od Atlan »

Podla toho ake kupis, vecsinou 0.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: izolace do podlahy

#75 Nový příspěvek od Veteranista! »

Řeším teď podlahy v koupelnách.
Mám anhydritovou podlahu s podlahovkou, vybroušená, napenetruji to.
Samozřejmě nahoře bude keramická dlažba.
Mezitím bude ještě el. topná rohož.
Nemohu se rozhodnout zda tam dát nebo ne tekutou lepenku(nebo něco té vlastnosti, za tip budu rád) a pokud ano, dát:
1) lepenka-rohož-dlažba
2)rohož-lepenka-dlažba

Já bych tam tu lepenku raději dal(už jen pro pocit), ale nevím jak s tím složením, díky za každou radu.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“