izolace do podlahy

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: izolace do podlahy

#31 Nový příspěvek od stanik84 »

elbarto: opevnění města taky zajímá. Když jsem byl na Dobrošově, tak nám říkali, že to postavili za něco kolem 370 dní (nechci kecat) a to měli na celou stavbu dvě sbíjećky. Sice to není komplet dokončené, ale všechna čest. Bylo to vymyšlené moc dobře.

Právě proto věřím spíš těm starým technologiím. Generace před náma uměli.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

změna, už né izolace do podlahy

#32 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Protože se tady diskuze ubírala směrem od polystyrenu do podlahy po bunkry z předválečných let, zkouším změnit název tématu, jestli to jde, netuším.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: izolace do podlahy

#33 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

takže nejde nebo nevím jak. Přesto se zeptám na názory. Prosím, nemotejte do toho betonáž bunkrů.
Teď mi vejškově vychází to, že uvažovaná prkenná podlaha by byla nejlepší položit přímo na lepenku na podkladním betonu. Byl by v tom nějaký problém? Podkladní beton mám 8-10cm, na něm lepenku a pak by mi nejlíp vyhovovalo položení "polštářů" z 5cm tlustých fošen a na ně palubová podlaha z prken na sraz.
Budem se bavit o mým stavění nebo o přísadách do betonů?

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: izolace do podlahy

#34 Nový příspěvek od peyrak »

předpokládám, že lepenkou myslíš asfaltovku, asi bych ji nechtěl mít jen pod prknama, ale co nejhloub v té skladbě podlahy, dokážou totiž nastat situace (teplo) kdy začne být cítit tím svým charakteristickým zápachem a to bych v obytné místnosti opravdu nesnesl

navíc jam moc ten povrch té lepenky máš rovný a jak na něj ty polštáře chceš usadit?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: izolace do podlahy

#35 Nový příspěvek od ota »

Ještě k té lepence na podkladním betonu. Když jsem stavěl nebo spíš přestavoval rodiný domek, vykutal jsem všechny dřevěné podlahy dopryč. Byly dělané tak, že byla ušlapoaná hlína a navážka a na tom polštáře a prkna. Odspodu to bylo sem tam schnilé někde nasračky.
Vše jsem vykutal pryč a vyrovnal a udělal podkladní beton. Na to pak navařil ipu. To tam bylo po celou stavbu a nakonec se dělaly vrchní betony. Ale sem tam se i stalo, že se na té ipě oběvila vlhkost. Přišel jsem do baráku a podlaha ipa byla jak orošená. Nevím, jestli to bylo nějak tlakem vzduchu a chladu podkladního betonu. Ale bylo to docela často a to jsem třeba uvnitř nic s maltou, vodou nedělal. Třeba sekal a tahal elektřinu a bylo na ipě vlhko. Měl jsem třeba vyndaný okna aby to luftovalo. A byla podlaha stejnoměrně opocená.
Proto bych do té skladby jak píšeš asi nešel. Mohlo by se stávat, že by pod prkenou podlahou na lepence, ipě mohlo bát vlhko. Třeba se tam vytvářel u mě nějaký rosný bod či co. U mě pak po provedení vrchního betonu pohodě nikde nic sucho na povrchu.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: izolace do podlahy

#36 Nový příspěvek od oco13 »

Izolacia je dobrá , ale to o tom opevnení bolo ovela zaujímavejšie :-/

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: izolace do podlahy

#37 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Vladimíre. Pokud dáš pouze 3 - 4 cm silný polystyrén a ta podlaha je pouze na základové desce, tak se ti na ní bude srážet vzdušná vlhkost, tak jak to tady píše Ota. Ta podlaha bude podstatně chladnější než ten okolní vzduch, protože ten polystyren je slabý a nebude mít potřebnou tepelnou izolaci od země a tak se bude chovat jako skleněná okenní tabule. To dřevo Ti potom začne hnít, nebo chytne houbu.
Dřevo by mělo ležet na porézním materiálu, a ne na lepence.
Pokud ale máš podlahu v patře, tak tam můžeš dát ty dřevěné polštáře přímo na beton, nebo na miralon.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: izolace do podlahy

#38 Nový příspěvek od elbarto »

Souhlasim s nazorem na tema bunkru, tohle je proste marny. Na netu jsou desitky vzorovych skladeb a lide donekonecna budou spekupovat jak osidit vlastni barak a udelat si maximalni pakarnu. Podobne napady (asfalova smrduta lepenka pod prkna) snad uz ani nelze komentovat. Vysku skladby je nutne resit vcas, kdyt tam stavebnik naflaka betony a nasledne zjisti "ze se nevejde" je uz pozde.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: izolace do podlahy

#39 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

To pocení lepenky zvrchu by mě nikdy nenapadlo, to tam asi kondenzovala vzdušná vlhkost.
Že by mohla lepenka bejt cítit jsem tušil, teď to mám utvrzený. Zařídím se jinak. Na vejšku mám místa dost. Ta prkenná podlaha je uvažovaná jinde než ta s polystyrenem.
Pro nejmenovaný rejpaly - předělávám hodně starej kamennej barák kde dorovnávat podlahy (a jejich izolaci) a izolace zdí do jedný roviny prostě nešlo. A abych si naplácal podkladní betony jak diletant bez jakýhokoli přemejšlení a pak řešil vejšky a měl z toho bolavou hlavu, to ne. Bez znalostí souvislostí je názor na světě. Jinak děkuju za poznatky a zkušenosti.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: izolace do podlahy

#40 Nový příspěvek od RoKur »

Pokud neuděláš dobrou tepelnou izolaci na podkladním betoně, tak se ti budou rosit všechny nesavé materiály.
U savých materiálu, jako je např. beton, nebo zdivo to sice vypadá, že je vše v pořádku, ale je to jenom proto, že ta vlhkost vstoupí do toho materiálu a časem, pokud není zajištěno dobré větrání se objeví plíseň.
To samé je i u obvodových zdí. Pokud je někde tepelný most, tak se tam objeví plíseň, protože v tom místě kondenzuje vzdušná vlhkost.
Dříve byly v obytných místnostech kamna, která při hoření zajistila dobré odvětrání a vysoušení místnosti. Dnes při použití radiátorů to odvětrání již nestačí. A potom při mrazech nepomůže ani metrová zeď.
Proto, pokud nelze zajistit tepelnou izolaci, tak se musí snížit vzdušná vlhkost v místnosti.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: izolace do podlahy

#41 Nový příspěvek od elbarto »

Zdar Draku. Rejpani ma jasny ucel zamyslet se a stale si opakovat: "delam to pro sebe,pro sebe, pro sebe, chci to delat poctive. Kazda ojebavka na toto tema se vrati :-( Zrovna podlahy rubeme a zadne vymluvy na vysku. Tez kamen a cihla. V tomto pripade byla pri predchozi rekonstrukci pouzita folie pod horni beton. Pod ni vlko, ktere neproslo podlahou, ale lezlo do zdi. presne pripad, kdy to nekdo udelal jen napul. Proste 30-40cm pryc a vsechno pekne znova od zacatku. Studena a vlhka podlaha je jeden z nejvetsich prusvihu a opravit uz to nejde nikdy.

Obrázek

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: izolace do podlahy

#42 Nový příspěvek od imaginaro »

zdravím, právě realizuju totéž: mám jen dotaz - jak správně odvětrat podlahu? Budu mít pod celou podlahou iglů system, alwe zajímá mne jak moc palčivý je problem z kondenzací vodních par z venkovního zduchu - horkej vzduch se nasaje z venku pod podlahu a tam se vysráží voda protože je tam zima. Je na to nějaký fígl jak to co nejlíp vyřešit/eliminovat? Díky moc, zítra kladu trubky a iglů system.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: izolace do podlahy

#43 Nový příspěvek od DonKarlos »

Tak to já mám zase opačný extrém :) Odspoda: beton, ipa, 2x 50mm EPS 150, 1x 60mm EPS 150, 30mm systémové desky podl. vytápění, anhydrit :D. Původně jsem chtěl betonové podlahy. Celková výška podlahy od zakl. desky je 25cm. Jak roky rekonstrukce běžely, tak jsem došel k anhydridu a podl. topení. Trošku jsem to nezvládl :zapomel: Ale na škodu to snad nebude :)

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: izolace do podlahy

#44 Nový příspěvek od andre.marek »

Na škodu to určitě není... Já mám 2x 100mm EPS 150 a na tom ještě místy 20mm EPS 100, protože jsem měl v plánu anhydrit ve výšce minim. 7cm a člověk co mi ten anhydrit dělal mi to rozmluvil, že mám dát max. 6, tak jsem to ještě tam kde byla nižší výška nastavoval.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: izolace do podlahy

#45 Nový příspěvek od imaginaro »

Já budu mít skladbu: 10cm makadam/8cm iglů system/8-10cm zákl.beton/2x4cm EPS100/"igelit"/systémovka nebo sponky+podlahovka/6cm beton.potěr(nebo anhydrit pokud mě přesvědčí, kvůli možné vlhkosti mi ho tu nedoporučujete). Zajímá mne jak eliminovat kondenzaci skrz teplotní rozdíl. Když se dává pod podlahu jen "rošt" z drenážních trubek kterej má výdechy skrz fasádu ven, tak se tam myslím taky nedělají žádny opatření, nebo se pletu?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“