Alternativní zdroje energie

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Alternativní zdroje energie

#391 Nový příspěvek od bourač »

děkuji za report ohledně PWM, nevěděl jsem o jiném využití než pro tvorbu správného "proudu" pro sváření.
Osobně však na tyto hitech technologie nebudu spoléhat, pokud chci zabezpečit teplo pro svoje potomky tak to řeším tak že je vezmu do lesa kde mi s nadšením na čerstvém vzduchu pomůžou s výrobou paliva. Tím potom vytopím prostory na +30°C a když je to moc vyřeším ihned dveřmi.
Příslušníci kmene maj teplo i při blekautu a neustále čerstvý nevydýchaný vzduch. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

pql
Příspěvky: 467
Registrován: pon črc 09, 2007 4:09 pm
Bydliště: u Sobotky

Re: Alternativní zdroje energie

#392 Nový příspěvek od pql »

taková regulace výkonu je v tomhle:

https://alba-horovice.cz/?i=1053/elektricka-pec

respektive byla v tom původním provedení z 80. let. je tam tepelná spirála 6x2 kw, a mraky obvodů, které jsou nad moje elktro schopnosti a tedy jsem to úplně nepochopil, myslím že tam jsou nějaké triaky. Každá spirála je řízena samostatně. Výsledek je ten, že termostat nefunguje na regulaci on/off jako v normální troubě, ale přijde mi ubírá plynule na výkonu spirály. Bzučí to chvílema jako tramvaj.

Mě to ve dvou patrech funguje a v jednom sem to nahradil klasickými termostaty.

Čili zkusil bych pátrat tím směrem.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Alternativní zdroje energie

#393 Nový příspěvek od chobotek »

Jak zas není PWM jako PWM? Je jenom jedna a integrační konstantou (setrvačností) obvodu (spotřebiče) je určena vhodná frekvence (perioda). Někdy může perioda dosahovat řádu hodin, někdy nanosekund.

To tyristorové (triakové) řízení tepelných spotřebičů může být jak fázové, kdy se posunuje začátek sepnutí prvku v rámci půlvlny síťového proudu a vypíná se vždy při průchodu proudu nulou, nebo je ho možné pro omezení rušení stavět jako cyklově řízený spínač, kdy spínací prvek zapíná i vypíná při průchodu nulou a je sepnut po dobu několika celých period.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Alternativní zdroje energie

#394 Nový příspěvek od duchodce »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... .seznam.cz
Takže atom ne ,plyn trochu.Zeman měl pravdu plyn 2030 prakticky končí a atom můžete ale jen pokud se v něm nebude nebude používat jaderné palivo. Takže EU vydala rozkaz /spíš němečtí miliardáři/... vy nám zbytek levné energie do burzy ,my vám trochu draze vrátíme a budete držet hubu . Soudruzi RVHP byli amatéři.Před těmihle sodruhokapitalistiprosebe nás zachrání pouze pořádný zimní blackout v zemích u novodobých diktátorů...Zajímalo by mě jak je to s cenami energií v Anglii když tam nemohou chapadla pijavice EU.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Alternativní zdroje energie

#395 Nový příspěvek od RoKur »

Boris nařídil do roku 2035 přejít na kotle na spalování vodíku.
V listopadu došlo na čerpacích stanicích palivo a cena vyletěla nahoru.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Alternativní zdroje energie

#396 Nový příspěvek od dvk »

Jsou to hajzli ... :( To, že němci strčili hlavu do řiti a navzájem si ji tlačí hlouběji má bohužel tu nevýhodu, že nás skrz EU stáhnou ssebou.

Jinak: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 3&t=116100
:D

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Alternativní zdroje energie

#397 Nový příspěvek od Dáva »

Dělám v dřevoplynové elektrárně a kogeneračka na to frčí vcelku ochotně

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Alternativní zdroje energie

#398 Nový příspěvek od Britt »

Viděl jsem na skládce v Radimi, jak využívají plyny, které se uvolňují ze skládky, na výrobu elektřiny.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Alternativní zdroje energie

#399 Nový příspěvek od fikejz »

Ta dřevoplynová kogenerace je velice zajímavá věc!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Alternativní zdroje energie

#400 Nový příspěvek od ota »

Kluci kogenerace teď zažívá bum. Nestačíme dělat na to ty kontejnery. Každý týden jedou třeba dva. Dost frčeji ty max. Hodně se dělají velký a to jde do ciziny. Ale teď jich i hodně zůstává tady u nás. Myslím, že to ještě naroste, jestli na to dají nějaké dotace. Před tak 4 lety se dělal 1 kontejner za měsíc. Teď i 10 měsíčně. Záleží na velikosti. Takže to asi táhne.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Alternativní zdroje energie

#401 Nový příspěvek od Dáva »

ota píše: sob led 08, 2022 10:15 am Kluci kogenerace teď zažívá bum. Nestačíme dělat na to ty kontejnery. Každý týden jedou třeba dva. Dost frčeji ty max. Hodně se dělají velký a to jde do ciziny. Ale teď jich i hodně zůstává tady u nás. Myslím, že to ještě naroste, jestli na to dají nějaké dotace. Před tak 4 lety se dělal 1 kontejner za měsíc. Teď i 10 měsíčně. Záleží na velikosti. Takže to asi táhne.
Jestli drevoplynové tak čím to krmí? Dřevěnými peletami nebo štěpkou?

bratrH
Příspěvky: 890
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Alternativní zdroje energie

#402 Nový příspěvek od bratrH »

Britt píše: sob led 08, 2022 5:59 am Viděl jsem na skládce v Radimi, jak využívají plyny, které se uvolňují ze skládky, na výrobu elektřiny.
Na ČOV v jičíně metan pohání šestiválcový motor MAN a ten je spřažen s Generátorem o výkonu 350 KW a stačí jim to na provoz celé čističky...

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Alternativní zdroje energie

#403 Nový příspěvek od Britt »

Tady taky pokryjí svou spotřebu a ještě dodávájí do sítě.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Alternativní zdroje energie

#404 Nový příspěvek od duchodce »

Britt píše: sob led 08, 2022 5:59 am Viděl jsem na skládce v Radimi, jak využívají plyny, které se uvolňují ze skládky, na výrobu elektřiny.
To je v Soběrazi ,patří to pod Zemědělské sdružení ,před lety jsem tam byl. Je to normální bioplynka z odpadů kolem zem. výroby.Je tam tuším 6 V. motor o výkonu který vyrábí el. energii, výkon již nevím a odpadním teplem topí dílny . Podrobnosti nepamatuji, ono tam moc lidí nepouští, má to na triku jeden zaměstnanec ,jinak to hodně hlídá počítač. Jen mě utkvěla jedna věc ,jedna zapalovací svíčka asi kolem 10 000 Kč ,možná si to blbě pamatuji...ale jinak ten povinný servis kolem to byly pálky ....ale celkem to je už snad plusové jinak by to asi neprovozovali.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Alternativní zdroje energie

#405 Nový příspěvek od ota »

Oni to krmí vším, co hnije. Mi děláme akorát skelet. Zařízení si dávají oni, zákazníci pro které to vyrábíme. Některé mají v sobě i velké odhlučnovací zařízení, to když to stojí v zástavdě. Ten konťák od nás má na střeše a kolem sebe ještě hromady herberku k tomu zařízení. Většinou se dělá konťák přímo na akci se specifickejma upravama. Hlavně ČOV, nebo záložní zdroje, třeba v té Kanadě je to napojené na plyn a tahne to nějakou vesnici elektrikou a vytápí to baráky. Je to dobrý, přiveze to na místo kamion, kamion přiveze věci které se pak namontují. Konťák má už příruby, rychlospojky a jen se to napojí k přívodu a může to makat. Když ta akce skončí, odpojí se to, rozebere to co je kolem, naloží na kamion a odveze. Třeba tak to mají velké stavební firmy. Na velkou stavbu v konci světa tohle postaví a staví se. Předají stavbu, naloží to na kamion a jedou s tím jinam. Produkuje to elektřinu a třeba vytápí ty buňky co tam mají pro pracovníky.
Ale většina je stacionárních akcí. Bioplynky, sídliště, náhradní zdroje. Třeba v Sidny máme několik záložních zdrojů na letišti. Kdyby spadla elektrika ihned to samo naběhne a jede to dokud to zase není stabilní v síti. Ale to jsou záložní. Většina je těch kogeneračních co spotřebovávají ten odpadní plyn.
Ještě k motorům, co tak nějak vím, jedna firma tam dává bývalé Liazy. Jmenují se už jinak. Ale motor je původem Liaz. Koupili tu motorárnu kdysi a motory používají dál.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“