Alternativní zdroje energie

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Alternativní zdroje energie

#1606 Nový příspěvek od fikejz »

To je pěkná debilita, že za pálení na místě je na rozdíl od těžby dotace 50,-/m3. Takové eko friendly! Spousta vyčůránků by to asi vyřešila "pálením na místě" (toho co se nepovede odvézt bez evidence / dohledu) a ještě by mohli tvrdit, že se chovají přátelsky k přírodě.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Alternativní zdroje energie

#1607 Nový příspěvek od honzauta »

Obrázek


A hurá na to

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Alternativní zdroje energie

#1608 Nový příspěvek od ota »

Včera jsem si očumoval tohle. Zajímavej strojek. A vedle je ještě větší. Ten byl pod plachtou a sám bych ho pak nezaplachtoval. Tak jen tohodle prcka. Zajímavé soustrojí. Cento T 160.

Obrázek

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Alternativní zdroje energie

#1609 Nový příspěvek od bourač »

to je nějaká kogenerace ne? Nedávno jsem měl podobnou ke sešrotování. Ten výměník co je uplně dole jsem dotáhl domů. Vyměnil bych ho za něco užitečnýho.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

other-side II
Příspěvky: 1248
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Alternativní zdroje energie

#1610 Nový příspěvek od other-side II »

na skok

je to eco friendly, jediný pozitivní na pálení je ten popel, nicméně nepálil bych to já, ale místní akční lesácká skupina, resp asi bych to taky mohl pálit, ale já to z principu nedělám, takže se jdu nabalit nářadím a hurá na to, vyzkoušíme, uvidíme

v mé plzeŇské lokalitě je vedle ve vsi na pilce palivové dřevo 1200kč/prms štípaný smrk/borovice

pilkařovi včera přijel štípací poloautomat Lumag s benz motorem, s čubou, na nápravě, mám choutky koupit sklopku a rozvážet, ale tím si moc nevydělám

jinak lesácký naviják ano, asi nejlepší varianta, akorát nevím jak k tomu přidělat dálkový ovladač, což asi nepůjde

jediný, co se mi zatím hodně líbilo, je trychtýř, tím se provlíkne konec lana, upoutá na kmen a trychtýř razí cestu, nešprajcuje se to o pařezy

práci zdar, do důchodu se vůbec netěším, já bych mohl pracovat furt, doma mě za to milujou
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12963
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#1611 Nový příspěvek od Čárls »

Já bych sice souztružničil ale fabruika na pokraji krachu další strojtex to zabalil Lesy soukromý Tak se flákám doma a sem rád že jsem šel do duchodu
Začíná to vše bejt jeden veklkej pruser aspoň tady. No což až mě bude 64 tak se třeba někam upíchnu nyní nemůžu jen na dohodu a 10 litrů měsíčně hrubýho a to ještě ne všech 12 měsíců
Neřeším to už aby bylo jaro a šlo se cournout na delší vycházky do lesa teda do toho co z něj zbylo :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Alternativní zdroje energie

#1612 Nový příspěvek od fikejz »

Chápu, že chce obec na prodeji dřeva vydělat, ale že za jeho spálení na místě nabídne peníze, když ani pro ten pozemek to moc přínosné není :-/ Ono totiž dříví vyrostlé na dobře vyhnojeném pozemku je o poznání méně kvalitní než to z pozemku na živiny chudším.
Asi je mi už moc let, nebo jsem ve škole nedával dost pozor, když si dnes myslím, že spálením na místě by se jen zbůhdarma uvolnilo CO₂ a přitom by jeho uvolňování jinde mohlo přinést užitek ... A my přeci jsme v tom boji proti oteplování planety, které způsobuje jeho zbytečné uvolňování :-/
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Alternativní zdroje energie

#1613 Nový příspěvek od Sadra17 »

no jenže pro další výsadbu potřebuješ mít "čistý" místo už takhle stačí že tam zůstanou pařezy a k tomu ještě kopice větví :-/
malej traktorista v malým traktoru

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Alternativní zdroje energie

#1614 Nový příspěvek od fikejz »

Větve se můžou štěpkovat a někde je ukládají do řad podél kraje lesa, někde je pálí. Ale že by někde pálili celé stromy? :-/
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

other-side II
Příspěvky: 1248
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Alternativní zdroje energie

#1615 Nový příspěvek od other-side II »

"moje" plzenská obec je relativně rozumná, starostovi jsem dal před lety knihu "Tajný život stromů" - tu velkou, s obrázkama, tak tu probíhají, byť malinké, ale změny k lepšímu, co se týče způsobu hospodaření a výsadeb, ALE! je to území, kde jsou jen smrky, nebo borovice, tak 50 na 50, jinak nic, všechny bučiny/dubiny jsou tak max 10let staré, ne více

je tu plno roklí, strží, nepřístupných, masakr, prostě díky předchozí srážkové bohaté době vyrostly smrky a borovice na místech, kde by jinak nic moc nerostlo

ten plácek, kde já teďka vytahuju kůrovce je malinkej a nepřístupnej, tak 45stupnu sklon

obec při prodeji vydělá prd, když já z toho vycucnu třeba 30m3 = 1200 Kč a to možná pokreje lesačce čas se tím papírově vůbec zabývat

obec tam chce sázet, což já považuju za nesmysl, musím zjistit co chtějí sázet, proto chtějí mít plac čistý, a jak řikala lesačka, pokud to spálí, dostanou dotaci 50kč/m3 a netuším od koho ji dostanou, asi tam budou i nějaké dotace na zalesnění nepřístupných míst

nicméně vytahal a odvezl jsem tak 6m3 ve dvojkách, dělám si tam aj 4ky, na dětský prolejzačky, tahat to jde, takže dobrý, efektivita práce nic moc, takže si to dříví nechám pro nás
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Alternativní zdroje energie

#1616 Nový příspěvek od honzauta »

Kdysi za mlada jsem dostal od hajnýho souše na podobným místě, ale daly se jenom tahat do kopce. V té době jsem byl rád, že mám motorovku. Tak jsem si to nakrátil na 3 a 4 a pěkně na zádech po čtyřech odnesl do kopce. Byl z toho pěkný srub/sauna.

Ve tvým případě bych na hlavní lano dal 4 kluzáky, uvázal najednou 5 stromů a pěkně stáhl dolů, tam odvětvil a rozmanipuloval. Vzpomínám na našeho hajného ( mého tátu), jak pilaře nutil řezat u země, aby nebyly velký pařezy, aby se dalo v lese něco dělat. Teď když vidím, jak se nikomu nechce v lese ohýbat a metrové pařezy nejsou vyjímkou, tak jen kroutím hlavou....

other-side II
Příspěvky: 1248
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Alternativní zdroje energie

#1617 Nový příspěvek od other-side II »

no já některý 4ky taky raději vzal do teplejch, je to fakt lehký

chystám se tvořit dětský hrad, dvě věže, lávka a kosmetika kolem

zbytek do kamen

s těma pařezama to tak je a jak to řezali aby to padlo, tak půlka toho ještě drží k pařezu, cenu budu smlouvat, protože větve hážu na hromady, pač se to plete pod nohama, pařezy mnohdy krátím

ale jinak hezká práce, vzal jsem si na to "dovolenou", zatím to tahám po jednom, ale začnu po vícero, jsem to dneska ladil, a tahám do kopce, ale to nevadí

jako komerci bych to nedělal, to mě dneska přešlo, ale díky Bohu že to můžu dělat, čím dál tím víc si vážím, že můžu dělat práci co mě baví, že se hejbu, peníze nejsou to hlavní, peněz máme všichni jako sr..... a kazí to karakter
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Ready
Příspěvky: 393
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Alternativní zdroje energie

#1618 Nový příspěvek od Ready »

super nápad,třeba se někdy někomu hodí....klasiku na 12V mám,navijáky hnané motorovou pilou znám,ale tohle je geniální....https://youtu.be/8qZjvpTw6cE

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Alternativní zdroje energie

#1619 Nový příspěvek od krajan »

No tak toto by som nechcel asi ani zadarmo...
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12963
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#1620 Nový příspěvek od Čárls »

Tak tohle to 1 je šeredně vo držku když ti prdne lano dostaneš s ním rovnou do ksichtu :friends: kdo to nezažil neuvěří a le kamoš má od podobnýho vehiklu jizvu přes celou tvář
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“