Alternativní zdroje energie

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#811 Nový příspěvek od Čárls »

No tak nasvícení ušetříš nejmíň spíš proděláš led žarovky a je vystaráno a hlavně nesvítit zbytečně O tomhle bych uvažoval tam kde není elektrika vubec Hlavně je předražená :friends:
Pokud petrolejku https://www.florianovahut.com/produkt/p ... kkQAvD_BwE
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Alternativní zdroje energie

#812 Nový příspěvek od ITS »

Ale já nechci ušetřit. Chci svítit. Při blacku bývá tma.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#813 Nový příspěvek od Čárls »

No tak to pak jo , ale abys nebyl zklamanej :friends: Ono je to prostě daný a světlo jen velikostí a teplotou plamene což jaksi u petrolejky je daný
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Alternativní zdroje energie

#814 Nový příspěvek od ITS »

Čarlsi, tuto petrolejku jsem poprvé viděl v dětství, kdy ji vlastnil soused na chatě. Tehdy tam nebyla elektrika a u něj se svítilo, jako kdyby byla. Je to technická rarita.

Tomas6
Příspěvky: 5374
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Alternativní zdroje energie

#815 Nový příspěvek od Tomas6 »

No řekl bych že bude potřeba k té petrolejce i bundy kabáty svetry6, páč ta petrolejka sice svítí, ale netopí. A řekl bych že spíš než že nebudem svítít, nebudeme topit.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5374
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Alternativní zdroje energie

#816 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ale jak říkal Fiala. Padnout vás necháme. Zmrznout ano
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Alternativní zdroje energie

#817 Nový příspěvek od imaginaro »

Sice se bude týkat zdražování i PB lahví, ale když už jste u toho alternativního svícení ... - před pár lety jsem si koupil lampu na PB lahev i s několika nepoužitými pučoškami (po prvním použití se na punčošku nesmí šahat, neb by se rozpadla). Kdysi jsem to viděl svítit a ta barva i to že takto září plyn mě učarovalo. :shock: ;-)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#818 Nový příspěvek od Čárls »

Nějak bylo nějak bude Plynová lampa hezký ale jako u všeho na plyn bacha na uzavřený místnosti ono i ten plynový sporák žere kyslík a hrozí otravy při dokonale utěsněným bytu , to vlastně i u všech topidel na tuhá paliva který nemaj externí přisávání vzduchu :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Alternativní zdroje energie

#819 Nový příspěvek od DonKarlos »

Zdravim.
Mel bych dotaz. Jelikoz ceny energii leti vzhuru, uvazuju jak si trochu pomoct. Napadla me myslenka instalace solarniho kolektoru na ohrev TUV, popr. pritapeni. Bohuzel nevim, co od toho ocekavat, zda by to melo v mem pripade smysl.

Popisu muj system vytapeni. Kotel Atmos, akumulacni nadrz 1500l s jednim vymenikem (vyhrevna plocha 2,9m2), bojler Drazice 180l kombinovany (el. + vymenik). Dum vytapim pomoci podlahoveho vytapeni. Ridi to ekvitermni regulator Thematronic JER 1. Ten by mel umet ridit i solary. Ma vstup na teplotni cidlo od solaru a vystup spinajici cerpadlo k solaru. System je zapojen tak, ze vystup kotle jde pres ladomat potrubim do horniho vstupu na akumulacni nadrzi. Z tohoto potrubi jsou pote vyvedeny 2 odbocky. Jedna na ctyrcestny? ventil se servem pro podlahove topeni, druha vede k bojleru TUV.

Otazka zni, pokud bych pripojil solarni panel(y) dle obrazku nize, je tam vidina nejake smysluplne uspory? Uvazoval jsem zatim o jednom panelu. Casem bych kdyztak pridal. Jen si nejsem jisty, jestli takove zapojeni davalo smysl. Rikam si, ze nejake veci jsou jiz pripraveny (vymenik, rizeni), tak by to nemusela byt takova hrozna investice. Jen panel, cerpadlo, a nejaka “bizuterie”. Pokud je ale tento system treba neefektivni a bylo by lepsi poridit novy bojler, vymenik, apod. tak bych to asi ozelel. Nemam predstavu, jestli by se i v tomto pripade “vrstvila” tepla voda stejne, jako kdyz topim (nahore treba 90 stupnu, dole 30). Asi by to melo fungovat stejne, ne? :-)

Dik za nazory
Karel


Obrázek

Obrázek

jean
Příspěvky: 3014
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Alternativní zdroje energie

#820 Nový příspěvek od jean »

Ak dobre vidím, tak tá petrolejka má thoriovu pančušku, to bude svietiť jak halogénová žiarovka, svietivým bielym svetlom. Akurát to produkuje Alfa žiarenie. Ale to ITS asi vadiť nebude.

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Alternativní zdroje energie

#821 Nový příspěvek od andre.marek »

DonKarlos: Mám podobný systém vytápění, navíc akorát výměník na teplou vodu v té akumulační nádobě (1000 litrů). Na střeše 3 panely.
Od května do října nemusím řešit teplou vodu a koncem dubna a října, když je venku pěkně ale chladno, tak to ohřeje i podlahu (opravdu jen pár dní v roce).
Fakt to má smysl hlavně v létě na teplou vodu, jinak zisk tepla minimální.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Alternativní zdroje energie

#822 Nový příspěvek od DonKarlos »

andre.marek: Ahoj. Ja mel ruce rychlejsi jak hlavu a napsal asi zbytecny dotaz. Stacilo cist a informace jsem tady nasel. Ale diky za informaci. Rikal jsem si, jestli je nejaka sance, ze by byl prinosem i treba jen jeden panel. Ale po precteni nekterych prispevku to vypada, ze asi ne :zapomel: Tedy pri pouziti aku nadrze.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#823 Nový příspěvek od Čárls »

Pokud to přepneš kolektor jen na ten kombinovaný bojler tak ti to vodu v bojleru ohřeje přes léto Viděl jsem to u jednoho kamaráda z JZD on takle laboroval už za komančů větrnou elektrarnu stavěl někdy v začátkem 80 let no svítil s tím a ohřejval vodu akvarijním rybičkám samo přes baterky 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

silvia95
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 17, 2008 10:02 pm

Re: Alternativní zdroje energie

#824 Nový příspěvek od silvia95 »

Zdravim


uvazujem o zalohe peletoveho kotla pri vypadku elektriny /zatil sa to moc krat nestavalo/ na zimu auto akumlatorom 75 alebo 100ah s menicom /kotol ma max odber 270w pokial ide podavac inak 50 - 70 w /, moja otazka je ci a kolko panelov by dobily vybitu bateriu v zima oblast juzne slovensko /Samorin/,podobne maju chatari ale od nich mam info len cez leto , alebo nabit agregatom ?

Dakujem

silvia95
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 17, 2008 10:02 pm

Re: Alternativní zdroje energie

#825 Nový příspěvek od silvia95 »

zabudol som dodat samozrejme ak je vypadok dlhsi nez co baterie vedia utiahnut, ak je noc aj den

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“