Alternativní zdroje energie

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
rammsteiner
Příspěvky: 59
Registrován: ned črc 03, 2011 2:37 pm
Bydliště: trencin

Re: Alternativní zdroje energie

#1591 Nový příspěvek od rammsteiner »

Joe66 píše: stř led 11, 2023 11:59 pm Ja som sa dozvedel,ze v jednom urbare kde mam podiely sa bude kubik buka uz predavat za priblizne cez 70er a vraj ma ist az na 90 eur. Lebo tolko im ponuka jedna fabrika drevospracujuca v okoli. Ze bude asi treba vyhadzat funkcionarov urbaru ktori tak sprosto rozhoduju a zbytocne dvihaju ceny pre urbarnikov co si maju kupovat svoje drevo za sialene prachy :typek: :prace: A za popadane + po tazbe chcu momentalne 5eur za priestorovy meter . A zase v urbare na rusnakoch pytaju 45e za kubik buku ked som bol na navsteve co aj tam mam neake podiely . A popadane drevo + po tazbe skoro nikto nechce. Ze budu to tak ako po roky vraj ponukat za symbolicke ceny . Ze dreva mam dost zatial ale asi poriesim neaky stiepkovac nech moji makaci makaju aj s drevom .Lebo bordelu je habadej + zapnem plyn ak bude cena plynu garantovana s malym navysenim . Zacina to byt zaujimave . A o premrstenych fakturach co zacinaju chodit ludom ani nehovorim :jazyk:
Tiez som podielnik v urbare s lesom a uprimne nechapem vasej logike. To akoze, ked byvam pri urbare tak mam narok na drevo zadarmo? Ale vyplacanych podielov sa nevzdame, ci ano? Ono casy, ze z druzstevneho, urbarskeho firemneho a ostatneho cudzieho krv netiekla su chvalabohu prec. U nas urbar dava samovyrobu po tazbe podielnikom takmer zadarmo. Ale gulatina pekne krasne aj podielnikom za trhovu sumu. Osobne som teraz tiez kupoval 10m3 buka po 70e + doprava v 6m dlzkach.
A tiez ma stve, ze so svojich dani (a ciastocne aj s mojej vyplaty lebo robim v energetike) dotujem cenu elektriny a plynu pre domacnosti. A co sa stalo? My ako jedina krajina v eu vykazujeme narast spotreby. Kazdy aspon nieco usetril, ale tu nie, ved stat sa postara. Tak ako sa postara urbar, druzstvo, firma ....

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Alternativní zdroje energie

#1592 Nový příspěvek od Joe66 »

Rammsteiner ty si retardovany alebo nechapes co sa deje? Pred rokom som kupoval drevo po 43e za kubik z svojeho urbaru . A teraz uz budu pytat za kubik cez 70 a mozno aj 90eur lebo im tolko fabrika vyplaca za kubik. No ale to je nase drevo-rozumies-nase drevo lebo podielnici vlastnia urbar -les . Ze my sme podielnici. A kedze rozhodlo o tom vedenie -typujem prero aby mohli mat viac penazi na odmenach. Tak nechapem ked naklady na kubik su 20eur za zrezanie a pritiahnutie. Tak stale je urbar v zisku keby predaval drevo za 46alebo 50eur za kubik. Naklady hore nesli-neplatia viac pilcikom ci za lktcko ,ze nie je dovod to tak zvysovat. A ze mi urbar posle 40eur za rok ,tak na to sa mozem vykaslat kedze zbytocne zvysili cenu za kubik tak len na 10kubikoch-jednej vyvazacke budem stratovy 200eur . Ze v pohode ozeliem tych 40eur co by mi poslal urbar ako moj zisk. Tu vobec nie je dovod tak zvysovat zbytocne ceny . Len sa ludia v riadeni urbara chcu nabalit na odmenach . Lebo naklady neako extra urbaru nesli hore co som zistoval . A ked sa ohradia,ze fabrika im da viac tak nech fabrike predavaju aj po 100eur za kubik. Ale domacim-podielnikom ich drevo nech davaju za normalnu cenu.Sak aj tak su uz v zisku+ keci ,ze nemozu byt bez zisku su O.j,.e.b. Lebo ked bola corona-covid. Tak netazili lebo vraj kovid ,ze sa neda . Ze ani prachy neposielali. Ze este raz urbar nie je sukromna firma aby zdierala svojich vlastnikov . Keby som mal kupovat od cudzieho cloveka ci spolocenstva drevo za taku prehnanu cenu.Tak tiez by som nekupil.Lenze ja nekupujem od cudzieho. Ze co nevies pochopit ? Sak ked si to spocitam a mal by som za svoje drevo dat taku prehnanu cenu+ dovoz + robota okolo toho tak malinko doplatim a kurim bez starosti s plynom ked som si to prepocitaval :typek:

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Alternativní zdroje energie

#1593 Nový příspěvek od Joe66 »

Carls nie je to s dovozom . Za 10kubikov to teraz vychadza na 730 az 790 eur + 100eur za dovoz a vykladku z 10km vzdialenosti. Co uznaj,ze je to premrstena cena za drevo z vlastneho urbaru :typek: :jazyk:

rammsteiner
Příspěvky: 59
Registrován: ned črc 03, 2011 2:37 pm
Bydliště: trencin

Re: Alternativní zdroje energie

#1594 Nový příspěvek od rammsteiner »

"Lenze ja nekupujem od cudzieho. " :shock:

Tak preco kupujete? Toto nema cenu.
Ale riesenie je jednoduche. Vypalit nejaky lepsi destilat, zabit prasa, urobit predvolebnu kampman na predsedu urbaru, no a potom sa moze drevo podielnikom davat aj zadarmo :friends:

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Alternativní zdroje energie

#1595 Nový příspěvek od Joe66 »

Clovece co tu furt splietas zadarmo ? Sak som pisal,ze v inom urbare stoji kubik okolo 45-46eur len mam tam daleko. A v tomto co mam blizsie uz pytaju cez 70E :typek: A pred rokom 43eur. A naklady na vytazenie a dotiahnutie na kubik ma urbar 20eur. Ze aj keby sa zvysolo len na dajme tomu 50eur a nie na sialenenych cez 70e tak stale je urbar v zisku ! A je to nase drevo a nie cudzie + fabrike urbar moze predavat aj po 100 eur. Ze co stale splietas ,ze chcem drevo zadarmo ?
Ty budes urcite liberalny volic ked si pisal,ze ty doplacas zo svojichg dani tu dotovanu elektrinu ! :jazyk: A pritom na elektrine zaraba jeden subjekt a zvysok ludi ma trpiet a je to nasa elektrina + stavali tie elektrarne nasi dedovia pre nas aby sme sa mali lepsie . A nie aby neaky spekulant na tom bohatol !

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Alternativní zdroje energie

#1596 Nový příspěvek od fikejz »

Je potom otázkou, jestli musíš svoje pozemky v urbári ponechat, zda se o ně můžeš starat sám, či je to jen určitý podíl na pozemcích, nebo jak to je.
Já mám svůj kousek lesa a v něm si dělám dle mé úvahy. Jasně, že těžbu většího rozsahu by musel schválit revírník, nebo úřad, ale to nemám zapotřebí. Bohatě vystačím s "probírkou".
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Alternativní zdroje energie

#1597 Nový příspěvek od murár »

U nás tiež nemáme vlastný les- pozemok v úrbare len podiel! A ten podiel sa nedá deliť na ďalšich dedičov. Po otcovy zdedil podiel v úrbare môj brat. To tiež notárka pri dedičskom konaní nevedela pochopiť že nemáme výmeru v M2 alebo Hektárov ale len podiel. A pradedo získal podiel v úrbare tým že kúpil roľu na bývalom pánskom majetku a k tomu bol aj les. Prví urbar vznikol keď pánske majetky sa rozpredávali po zemepanovy čo prehral v kartách Zlatiansky majer aj ostatné pozemky. Ostatné lesy patria u nás mestu Bardejov a tie ich riadne katuju a preháňajú cez komín v spaľovni!

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Alternativní zdroje energie

#1598 Nový příspěvek od tomous »

Tak za 4.čtvtletí přebytky prodány za 4,30,-

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Alternativní zdroje energie

#1599 Nový příspěvek od imaginaro »

Máš spot?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Alternativní zdroje energie

#1600 Nový příspěvek od tomous »

Jo.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Alternativní zdroje energie

#1601 Nový příspěvek od imaginaro »

Neni to nejak málo? V té době to bylo ještě dost drahy. Když se podívám na OTE na spot, zdá se mi to málo.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Alternativní zdroje energie

#1602 Nový příspěvek od tomous »

Taky mě přijde. Poslali detailní přehled z dodávek hodinu po hodině. Někdy el.za 2kč někdy za 11kč

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Alternativní zdroje energie

#1603 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak to su zvědav co přijde v únoru mě. Oproti tobě mám ale výhodu že vyrábím i v noci, tak v tom bude rozdíl. :friends:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Alternativní zdroje energie

#1604 Nový příspěvek od other-side II »

vlastně nevím kam jinam to napsat

obecní les, kůrovec, stromy pokácený, průměr tak akorát, 15/20/30cm, suché totál, ve svahu, nezajedeš ničím, jen naviják 50m, je tam toho odhadem tak 50kubíků,když to já vyberu zaplatím 40kč/m3 , když to udělám formou pálení na hromadách, tzn beztak pořezat a nanosit, je dotace 50kč/m3

tak nevím co s tím, naviják nemám, ale všechno se dá koupit

mám 24h na rozmyšlenou
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12958
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#1605 Nový příspěvek od Čárls »

Kup naviják a nepřemejšlej palit na hromadách je škoda prodávej v kládách a plnometrech lidi ti utrahají ruce U na s dovozem počítají měký už 1200Kč za plnometr Tak si to spočítej zda se ti to vyplatí a prodaval bych takto Nebo si to nechal pro sebe
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“