Alternativní zdroje energie

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13123
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#796 Nový příspěvek od Čárls »

Jo prostě čím víc šetříš tím víc platíš bohužel jsme v čechách přeci si nesníží zisky pročby nežrali a nemlaskali parchanti
Jedinej zpusob je soběstačnost ve všem a to jaksi nejde :-/ Nebo jde doba z předminulýho století a petrolejka :smich:
Ne vážně mě to štve tyhle skoky od ničeho nikam a zbytek světa mimo EU se bude prostě smát
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 6111
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Alternativní zdroje energie

#797 Nový příspěvek od fikejz »

Ono to je z velké části zapříčiněno tou debilní zelenou politikou. Dokud byla EPO elektrárnou, měli páry šest půlek a nevěděli co s ní, dávali by ji skoro zadarmo, nějaké ztráty nejen na vedení neřešili. Nyní je teplárnou spíš než záložním zdrojem a pro změnu neví co by na páře vydělali a to přitom hrabou na dotačním spalování štěpky.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13123
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#798 Nový příspěvek od Čárls »

Jo a to jsou pak ty prusery prostě musej mlaskat a lidi nakonec se naštvou a kdo muže přehodí topení na dřevo a zas se bude kolotoč opakovat a poletí nahoru cenou dřevo na topení
Ty ceny vidím už teď jak jdou nahoru Prostě není žádná koncepce co a jak a vždy to zaplatíme my dole Navíc kurovcová kalamita udělala s lesy svoje - bohužel :-/ No a co se děje lidi zas kradou palivový dřevo lesákům pod rukama Nedávno na jaře se městským ztratilo jen tak lehce souprava vytěženýho tvrdýho dřeva což je asi tak 40 metrů rovnanýho přes noc Měla se rozvážet a byla určená na prodej Myslím že tohle v nynější době se bude stupňovat čím dál víc :(
Ono furt je líp v jedný místnosti a teplo za hubičku jak vytápět celý barák a draho Hromada lidí k tomu již směřuje pokud nemaji prachy na zateplení či topení Obzvlášť ti starší co jsou už pár roků v důchodu a duchody mají malé vidím to okolo sebe Ve městě třeba neseženeš garzonku ale byt 3+1 se nabízejí a bytovky stará zastavba co mají komíny letí cenově do výšin nebeských
Ono trochu to sleduji :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 6111
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Alternativní zdroje energie

#799 Nový příspěvek od fikejz »

Není se čeho bát, na postupný příchod zákazu topení dřevem se už zadělává. Přinejmenším budou velká omezení, co se týče topidel, v nichž se dřevem bude smět topit! První příspěvky k posunu tím směrem jsme v mediálních masážních salónech již zaznamenali - mám na mysli ty řeči o prašnosti krbovek, a emisích nebezpečných částic z nich. Přitom se otevřeným ohněm ohříváme celá tisíciletí, ale teď najednou je to strašně nebezpečné! :vztek: Kdo platí šmejdy na základě jejichž "výzkumu" jsou klimacírkví prezentovány podobné cypoviny? (Odpovím si sám - je to ještě horší platíme si je sami prostřednictvím daní :vztek: )
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13123
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#800 Nový příspěvek od Čárls »

Ono to stejně jednou dopadne na klacky a klíče kterým jim lidi zacinkaj Ono se to prostě bude zas co se týká politiky opakovat kolem dokola
Co se týká topení kdo to zkontroluje nebo bude chodit na kontrolu Jedině na udání
a osobně nezakážou je to obnovitelný zdroj energie a to si nedovolí spíš začnou vymejšlet pitchoviny jak filtr na komín a pod. nesmysly .
Ono topit dřevem a topit je rozdíl ti kteří o tom ví prdlajs to jest masňáci co viděli kamna jen v televizi a lidi co ví jsou z vesnice a vždy se u nich topilo v kamnech nebo kotli prostě ví jak topit a jakým dřevem :friends: a topidla na dřevo učinnost nejde zvyšovat do nekonečna
Nejvíc mě štve v 98 smog nebezpečí plynofikace hurá a bude čistej vzduch No bytovka co bydlím nemá komíny na kotle s tuhým palivem malý pruměr max co mi povolili tenkrát bylo 10 Kw a bylo to moc slabší kotel sem nesehnal tak sem každých 14 dní v topný sezoně pucoval komín hrozná práce S plynem sem si oddech a jak letěla cena na horu postupně sem vyměnil Okna radiatory a rozvody zateplil stropy atd a pořídil krbovky Má teda dvě možnosti jak vytápět Uvažoval sem i vyměnit plynový kotel za peletový a prostě sem dospěl k tomu že je to 0 od 0 pojde jen náklady navíc za kotel a předělávku
Ve svým věku na to kašlu a nechám to být jak to mám jediná vyjímka by nastala pokud by kotel odešel tak že by byl neopravitelný
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Alternativní zdroje energie

#801 Nový příspěvek od Dáva »

Vždyť ten hodný Fiala říkal že má řešení.
Ruský zemní plyn nahrazovat bioplynem tuzemské výroby... "to je vůl kavijárový tousty"

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13123
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#802 Nový příspěvek od Čárls »

Ono sem čet takovou prognozku od jednoho ekonoma a ten tvrdí během pár let zaleží jak se vše vytříbí bude plynu takový přebytek že se nebude vědět co s ním dusledek všech těhlech opatření a Elektriky díky přechodu zas nedostatek a enormní i díky elektroautům a dalším debilárnám a vše se dotříbí v roce 2050 kdy dojde životnost ocelových plynovodu Ona totiž je životnost právě těch 50 let a pak se musí vyměnit potrubí tak hovoří normy
Otázka jaká je životnost fotovoltaiky nyní postavené a vyrobené :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1408
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Alternativní zdroje energie

#803 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, říká se, že by měla dávat 80% výkonu ještě po 20-25 letech, ale to zřejmě už budu prdět do hlíny . Dneska jako každýho prvního jsem zapisoval stav na počítadlech a není to tak špatný, za červen 61 kwh z pekla a 615 kwh z nebe, podobný cifry jsou už třetí měsíc .

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13123
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#804 Nový příspěvek od Čárls »

No já mam už druhý rok z pekla v průměru okolo 4,5 kilovatů na den po celý rok Nemám ale fotovoltaiku ani kdyby to šlo pořizovat nebudu mě už se to nevyplatí a navíc by to muselo být na bytovce a chtít to všici což nenastane spíš uvažuji ja vyrušit mražák a to uplně nechat jen ledničku s mražákem Za mýho mládí jsme měli prťavou ledničku a stačilo to nevím proč by to nestačilo dneska :-/
No asi to možná dopadne až uvidí vyučtování za elektriku :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Alternativní zdroje energie

#805 Nový příspěvek od Britt »

Karle a co návrat do jeskyně? To lidi nepotřebovali elektřinu vůbec, spíš naopak, strašně se jí báli. :smich: :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Alternativní zdroje energie

#806 Nový příspěvek od Dáva »

A nebo přestat hulit,chlastat a do práce jezdit na skůtru.
To bylo aby to za měsíc nehodilo nějakou kačku :ano:

fikejz
Příspěvky: 6111
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Alternativní zdroje energie

#807 Nový příspěvek od fikejz »

Tudy pro mě cesta nepovede. Hulit jsem přestal už před lety, chlastat jsem ještě nezačal a jezdím služebním autem, takže kdybych chtěl začít jezdit na skútru musel bych ho nejdřív koupit a pak do něj ještě kupovat benzin :tyty: :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Alternativní zdroje energie

#808 Nový příspěvek od Dáva »

No není to pro každého. Všichni nejsou vzorní jako jsi ty :friends: :typek:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13123
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Alternativní zdroje energie

#809 Nový příspěvek od Čárls »

Nevím svoje sem si vychlastal za mlada a jelikož sem línej tak na pivo se 2 kiláky nepotáhnu Kolo jsem prodal už dávno dřív u nás bejvali dvě hospody podle pamětníků a není ani jedna prej od 68 kdy zrušili i tu druhou u Pečů Tak nevím kam ten svět spěje do práce nechodím coby duchodce někam chodit dělat se mi nechce obzvlášť v těhlech vedrech Jedině tak nočního vrátnýho to by mi ještě šlo
Nejsou místa obsazeno Tak co jedině vyrušit to co není potřeba :smich:
Jinak sem to nepatří ale ti mladí co u nas obsekávají příkopy jsou snad uplně blbý všechny betonový patníky co byli posekali :smich: To je ran jak o božím těle jak do nich najíždějí kdyby ten mulčovač nebo co to maj mohl fackovat tak leží na hřbitově
Když to tak vidím asi si pujdu koupit kosu a obdejkat je jak kdysi starý Zaplatílek co měl ovce ve vedlejší vsi
Jinak zatím dobrý ani jednou nám nevypadla elektrika během posledních bouřek Nákup elektrocentrály se odkládá mám ji slíbenou kamošem dovoz z polska ale co zdražili benál tak nejezdí :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Alternativní zdroje energie

#810 Nový příspěvek od ITS »

Uvažuji, zdali by nebylo užitečné pořídit na zimu toto :
https://www.bushcraftshop.cz/petrolejov ... 500-chrom/

K tomu dva kanystry petroleje. Svítí to jak halogen.
Já to opravdu vidím bledě.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“