Alternativní zdroje energie

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Alternativní zdroje energie

#406 Nový příspěvek od Fizz »

To je totiž hodně ekonomicky zajímavý, fakt jednoduchá technika, dosahuje při dobrém řízení slušných výsledků, a amortizace rozpočítana na 1MWh, je taky v celku malá neb motor a jeho servis bude zlomek toho co MAN, VOLVO, DAF a pod....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Alternativní zdroje energie

#407 Nový příspěvek od duchodce »

Tohle Liaz nebyl ,byl to spešl motor protože to má celé olejové hospodářství kvůli životnosti oleje ,intervaly si nepamatuji.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Alternativní zdroje energie

#408 Nový příspěvek od Dáva »

ota píše: sob led 08, 2022 12:37 pm Oni to krmí vším, co hnije. Mi děláme akorát skelet...
Chápu. My vyrábíme dřevoplyn a honíme s tím 2 kogenerační jednotky . V podstatě to jsou 2 šestiválcové stabiláky motory (max1000 otáček) spřažené s El. generátory.
Celé to krmíme dřevěnou štěpkou,kterou si meleme sami.
Princip výroby dřevoplynu já strašně starý a v postatě jednoduchý , ale aby to všechno spolehlivě fungovalo jak má a životnost kogeneraček nebyla jen pár měsíců záleží na čistotě a bohatosti konečného dřevoplynu. Jako vedlejší produkt je dřevěné uhlí a odpadní teplo..

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Alternativní zdroje energie

#409 Nový příspěvek od Dáva »

duchodce píše: sob led 08, 2022 12:56 pm Tohle Liaz nebyl ,byl to spešl motor protože to má celé olejové hospodářství kvůli životnosti oleje ,intervaly si nepamatuji.
Jsou to stabiláky motory(1000ot) původně na naftu. Na jednom máme spešl plynové hlavy a mechanické jednoduché zapalování (rozdělovač) a na druhé KJ máme dieselové hlavy a svíčky jsou místo výstřiků ve speciálních adapterech.Jo a má elektronické zapalování+řídící jednotku na zapalování.
PS: přesně tyhle kogeneračky byly origo naftové včetně chladiče a dokonce turba. Vím to přesně páč jsme jednu kupovali jako zdroj nahr.dílů.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Alternativní zdroje energie

#410 Nový příspěvek od Dáva »

Jo a ještě to má jiný písty než origo dieselové motory..

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Alternativní zdroje energie

#411 Nový příspěvek od duchodce »

No to je kvůli kompresnímu poměru. Liazy měli vložku mezi hlavu a blok aby nemuseli měnit jiné díly. A někde jsem četl že i jinou vačku kvůli časování a místo čerpadla samozřejmě spešl zapalování.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Alternativní zdroje energie

#412 Nový příspěvek od Dáva »

Jo dřevoplyn je zajímavé palivo když už je dost bohatý a vyčištěný, tak má plamen krásnou modrou barvu. Je to vlastně směs vodíku , metanu , CO a CO2 a dalších ale už nežádoucích složek jako je dehet atd které se musí pracně z té směsi odloučit aby plyn měl správné parametry a hlavně aby se nezničil motor který ho spaluje.
Škoda že se nedá dlouhodobě skladovat / brzo degraduje.

ogie
Příspěvky: 441
Registrován: ned srp 29, 2010 6:57 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Alternativní zdroje energie

#413 Nový příspěvek od ogie »

Ten liaz má teď TEDOM Třebíč, před několika lety jsem se nachomejtl u jedné akce kde měli právě fungl nový motor, všude LIAZ tak na to koukám a borec mi říkal, že mají celou motorárnu po LIAZU. Ta konkrétní byla na řepkový olej 120 Kw elektriky, tepelný už si nepamatuji. Byl to spíš takový průšvih, pořád všechno zarvaný z toho řepkovýho bordelu, servisní cykl tam měli asi 5 dnů.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Alternativní zdroje energie

#414 Nový příspěvek od Dáva »

ogie píše: sob led 08, 2022 8:30 pm ..Byl to spíš takový průšvih, pořád všechno zarvaný z toho řepkovýho bordelu, servisní cykl tam měli asi 5 dnů.
Jj asi to nebyla řepka co se prodávala na čerpačkach ale spíš nějaká horší kvality prostě nějaká bez aditiv za pár kaček kdoví.
U nás je interval výměny motorového oleje a seřízení ventilů 450mth.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Alternativní zdroje energie

#415 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, tak dneska nám tu krásně svítilo, až teď se trošku zatáhlo, přesto mám baterky na 80% a vyrobilo to za dopoledne cca 4 kw, už to bude jen lepší, den se prodlužuje a sluníčko jde vejš .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Alternativní zdroje energie

#416 Nový příspěvek od rezis »

drtikol píše: úte led 11, 2022 1:07 pm Ahoj, tak dneska nám tu krásně svítilo, až teď se trošku zatáhlo, přesto mám baterky na 80% a vyrobilo to za dopoledne cca 4 kw, už to bude jen lepší, den se prodlužuje a sluníčko jde vejš .
A já stále čekám na baterky a na někoho až to udělá :smich:
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Alternativní zdroje energie

#417 Nový příspěvek od tomous »

Já na střídač,který zatím není....

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Alternativní zdroje energie

#418 Nový příspěvek od RoKur »

U nás je v posledních třech týdnech taková anomálie. Přes noc je jasno a mráz a přes den zataženo bez slunce.
V pátek se to asi zlomilo, protože bylo nádherně. I sobota se vydařila. Dnes svítilo také slunce. Bohužel mi ale zapadne za kopec ve 13:40. Pokud svítí, tak to vyrobí 4 - 5 kWh/den. Když nesvítí, tak se to pohybuje kolem 200 - 1000 Wh/den
Od konce října mi to vyrobilo 156 kWh. Což odpovídá dvěma dnům topení v kotli. Topím totiž 1x za dva dny a každým topením vyrobím v kotli tolik tepelné energie, která odpovídá 75 - 100 kWh.

Světla, LCD televize, Lednice a elektronika mi za 24 hodin vezmou kolem 2 kWh. Když na ten den vyjde i topení, tak je to o 1 kWh více. Od poloviny února by to už mohlo běžet jenom na nebe. Pak k tomu přidám plasmu no a v létě uvidíme, jestli se na tom bude dát i vařit, prát a žehlit.
Za rok 2020/2021 jsem měl z pekla spotřebu 2,4 MWh. Tak jsem zvědav, jakou spotřebu budu do konce října mít, a kolik mi spadne z nebe.

Slunci zdar.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Alternativní zdroje energie

#419 Nový příspěvek od bourač »

Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Alternativní zdroje energie

#420 Nový příspěvek od chobotek »

Přiznám se, že jak sem viděl "Pandora TV", přetočil jsem na náhodný čas a shlédl vibrující klacek, co mu říkají "Vortex generátor". No, kromě toho, že to není, za co to mají byla i čísla okolo toho zázraku zcela zcestná. Tys to video asi viděl celé, tak bys mohl krátce popsat, proč je to "alternativa k větrníkům". (přijde mi, že je to jako napsat, že paraglide je alternativa k cesně)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“