Alternativní zdroje energie

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Alternativní zdroje energie

#1621 Nový příspěvek od Joe66 »

Keby bola silnejsia ocelova platna a na nej 5tonovy navijak co davame na teranaky + pohon neaky benzinovy 300cm kubicky motor z kosacky ci silnejsieho krovinireza alebo centraly tak cez kladku by sa s tym dalo vytahovat stromy z neakej debry-rokliny. Samozrejme by to muselo byt ukotvene o neaky vedlajsi strom :) Stacilo by aj diferak pouzit a maly motor z centraly . Aj taky som uz videl. Ked sa tam nedostane lkt,ci traktor ci terenak .

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Alternativní zdroje energie

#1622 Nový příspěvek od krajan »

Po utrhnuti lana letelo na 30 metrov aj 20 naspäť.
A načo ti je natahane drevo tam kde sa nedostaneš traktorom ?? To ho môžeš rovno nosiť na pleciach . Mám cez 100 m lana kde nedosiahneme tam to drevo nechám :jazyk:
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Alternativní zdroje energie

#1623 Nový příspěvek od fikejz »

To se máš, že můžeš dřevo na místech kam nedostaneš navijákem nechat. Někdo jiný je rád že si může vynosit alespoň takové.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Alternativní zdroje energie

#1624 Nový příspěvek od Chose11 »

To je teda blbost ten dvoutaktní naviják, hever nebo páka, dva kulánky a posunu si ten kmen prakticky sám bez rozrytém trávy.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Alternativní zdroje energie

#1625 Nový příspěvek od Joe66 »

Krajan uz som sa tolko krat navijakoval s terenakom a lano sa neutrhlo. A ked das kladku + na lano deku tak urcite ti 20metrov lano pri nahodnom utrhnuti letiet nebude. A par krat som aj ja vytahoval neake drevo z nepristupneho terenu lebo som ho mal zadarmo. A brigadnici za drobne sa vzdy nasli aby to drevo potom ponosili k autu :D

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Alternativní zdroje energie

#1626 Nový příspěvek od other-side II »

uzavírám toto moje malé téma přibližování dřeva, načerpal jsem již plno poznatků a poperu se s tím

za užitečné rady děkuju
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Alternativní zdroje energie

#1627 Nový příspěvek od other-side II »

vyhraje tato kombinace:

elektrický naviják na 12V připojený k malotraktoru
dálkové ovládání
zvětšený buben na 30-50m textilního lana - ocelové lano, i když ho mám, zatím nechci používat, u textilního se mi libí jak pruží

moje problémy jsou zatím spojené s odběrem proudu navijáku, protože mám aku na malotraktoru 35Ah a dobíjení nefunguje, protože dobíjecí cívka je uzemněná, zatímco na původním motoru byla neuzemněná a to je pro regulátor problém, nicméně, až to opravím (sundat motor) tak vím, že dobíjecí cívka dá max 1,5A proudu, což je i tak na naviják málo

tahat s tím budu lehké věci, max 100-150kg, víc není v plánu, jsem v kraji, kde je max borovice a smrk a nic zásadního těžkého

připojení asi na předek traktoru, do závěsu
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Alternativní zdroje energie

#1628 Nový příspěvek od Joe66 »

Namontuj silnejsi alternator + pouzij trakcnu baterku . Tak to riesime na terenakoch :)

Ready
Příspěvky: 391
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Alternativní zdroje energie

#1629 Nový příspěvek od Ready »

other....řešil jsem podobnou situaci na svahovém traktoru na sečení krpálů,pohon mám 13 HP Lifanem,klíňákem(pokud tam máš možnost a místo?????) ženu alťas z kdovíčeho plus stará baterka ze Suvbaru,naviják takový ten malý žebrák,co se cpe na čtyřkolky.....zatím to utáhlo všechno,co bylo potřeba,nejdrahší byl naviják za 3600 Kč. Píšou,že má tažnou sílu 900kg,přes jednoduchou kladku jsem měl zvedlého quada na údržbu podvozku(provozní 480kg) a naviják to zvedal jak nic.

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Alternativní zdroje energie

#1630 Nový příspěvek od other-side II »

dopadne to tak, taky honím japonce Lifanem (15HP), origo honda GX měl dvě dobíjecí cívky, to valilo 3A počítám, čína šetří

přední vývodovou hřídel z motoru mám volnou, na to řemenici, řemen, k tomu altík, dá sa, baterku mám ještě jednu volnou funkční z osobáku

měl bych to valit to jiného tématu, že, než se to tu rozroste
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Alternativní zdroje energie

#1631 Nový příspěvek od other-side II »

tak vlastně nic, zase planej poplach

koukal jsem na parametry, a já bych elektrický utavil, práce třeba 3-4h v kuse, a hlavně, on je vlastně strašně pomalý, potřebuju něco dost rychlejšího
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Alternativní zdroje energie

#1632 Nový příspěvek od imaginaro »

Technická - přibyla mi ve výkazu na OTE položka GCR_2C - chápu správně že se tam má napsat konečný stav elektroměru v měsíci, tedy (polopatě) to co je napsáno na elektroměru (k poslednímu dni měsíce) v MWh? Díky :friends:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Alternativní zdroje energie

#1633 Nový příspěvek od other-side II »

solarizuju jako o život, přidal jsem panel, v domnění, že se mi zvedne výkon když je ošklivo, a vono prd, možná to bude chtít ještě jeden, ale to si zatím nechám na jindy, přidám baterky a boiler a bude to v cajku

když je slunko, je to super!!!!!!
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Ready
Příspěvky: 391
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Alternativní zdroje energie

#1634 Nový příspěvek od Ready »

Ono je to super i teď,včera v 6 večer blik a až doteď bez elektriky,jasany v drátech a protože hotely přes kopec musí jet,opravovali tam a na nás srali.....díky panelom a baterkám jsme byli široko daleko jediní,co svítili a topili.Su šťastný až na hůru🙂

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Alternativní zdroje energie

#1635 Nový příspěvek od imaginaro »

imaginaro píše: pát úno 03, 2023 7:14 pm Technická - přibyla mi ve výkazu na OTE položka GCR_2C - chápu správně že se tam má napsat konečný stav elektroměru v měsíci, tedy (polopatě) to co je napsáno na elektroměru (k poslednímu dni měsíce) v MWh? Díky :friends:
:up:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“