Zplynovací kotel

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: Zplynovací kotel

#361 Nový příspěvek od Japa »

fronterman píše: sob úno 12, 2022 9:41 pm Viete z akej hrúbky plechu sú kotle Blaze vyrobené?
Vypadá to, že Blaze je okopírovaný Verner V210, ten mám a vnitřní plášť je z plechu tl. 5 mm.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Zplynovací kotel

#362 Nový příspěvek od radas »

já mám blaze harmony comfort bez lambdy a něco společného s vernerem to má určitě - konstruktéry :D co se týká tloušťky kotle je v návodu uvedeno plechy 3-8 mm spodní část komory žáruvzdorný plech.

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zplynovací kotel

#363 Nový příspěvek od Metracek »

Sílu plechů píšou v návodu v obsluze a je to dostupné na jejich webu, viděl jsem tam síly 4, 5 i myslím 7-8 mm.

Pokud to dopadne jak má, tak příští týden mi namontují BH 25kW s lamda sondou. Vychází to na +- 4 měsíce od objednání, což na dnešní dobu je super.

Řešil jste někdo tvrdost vody a vodní kámen v topném systému? Mám k dispozici jen studnu, ze které to budu napouštět a máme tvrdou vodu, řekl bych že i poměrně dost. Nikdy jsem to pro kotel neřešil, starému Dakonu to bylo jedno, ale teď když už budu dávat nový kotel s 2000 l akumulačkama, tak už nad tím uvažuji jinak. Dával jste někdo nějaký změkčovač nebo nějaký přípravek do okruhu?

Díky
Martin

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Zplynovací kotel

#364 Nový příspěvek od ITS »

Do okruhu je vždy vhodné přidat nějaký přípravek. Nejběžnější byl TOPECOR vyráběný v BKP Těšov u Uh. Brodu. Vlastně pouze ředili kvalitní koncentrát z Německa.
U těchto přípravků jde vždy o dvě složky. Maskovač tvrdosti a korozní inhibitor. Maskovač tvrdost vysráží a ta si někde sedne jako kal.
V případě té tvrdé vody by to chtělo někde sehnat DEMI-vodu. Z nějaké kotelny, nebo filtrovat dešťovku. Demi neznamená destilka. Je v ní stále trochu tvrdosti, což také brzdí korozozi.

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zplynovací kotel

#365 Nový příspěvek od Metracek »

Díky něco takového jsem se dočetl. Dešťovku nemám kde teď nachytat 2m3. Topecor se dá lehce sehnat na inhibici koroze.
Na tu tvrdost nepomůže třeba dát sodu do vody, aby se tvrdost vysrážela ve formě kalu na dně?

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zplynovací kotel

#366 Nový příspěvek od Metracek »

Já ještě to budu mít malinko komplikovanější, protože mi studna nedá nebo nikdy jsem to nezkoušel 2000 l vody během krátké doby, tak si vodu napustím do beček a čerpadlem to přetáhnu do akumulaček. Buď tedy to nějak vysrážím a změkčím vodu v bečkách nebo seženu někde tu demi... sice 15 let tam běhala tvrdá, ale teď už aspoň nemusí :smich:

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Zplynovací kotel

#367 Nový příspěvek od jara1303 »

Zdar, tak akucky 2x 750l nainstalovane, chtel jsem.2x1000l, ale neprolezky futrama a i na schodech by byl problem...uz cekam jenom na kotel BH 20 comfort s lamdou mel by dojit kolem 20.4.
Jeste jak bude tepleji dopojime TČ do systemu, musim vypustit topeni a nebudu topit.

Obrázek Obrázek Obrázek

Jara

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Zplynovací kotel

#368 Nový příspěvek od ITS »

Komín máš vyvložkovaný ?

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Zplynovací kotel

#369 Nový příspěvek od jara1303 »

Tome, tobe taky nic neujede,ano ten je v 160 nerezi uz 2 roky... kdy dojedes ??

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Zplynovací kotel

#370 Nový příspěvek od ITS »

Až to bude komplet.
To bude už aj vytyčená prohlídková trasa. :D ( kotel, Evo1, Evo2, ..., lavka s kafem,...)

Nevěřil jsem, že jsou ty komíny tak háklivé. Spolupracovnice nainstalovala loni v listopadu peletkový kotel ( do té doby starý litiňák po dědovi). A tento týden hlásila, jak v baráku začíná smrdět komín a místy jsou na něm fleky. Ale že už mají nabídku na vložku - no pozdě. Navíc mluvila o tom, že by si také koupili uhlí. Tak jsem ji ihned usměrnil, že běžné nerez-vložky uhlí rozebere za dva roky. Jedině keramika. Nebo ta nedostupná kyselinovzdorná nerez.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Zplynovací kotel

#371 Nový příspěvek od Navarson »

Nádherný bandasky 8) Estli maj šneka, tak by jim móóóc slušely sluneční kolektory :ano:
Náš jako zdroj splynovycí kotel i TČ?. Používáš nějaký nedřazený systém MaR? Moc chválím tvého topenáře :)
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Zplynovací kotel

#372 Nový příspěvek od jara1303 »

Ano stavajici je TČ Stiebel 18kw, vzduch-vzduch, tee ma svoji ŘJ a rozdelovaci sadu do topeni. Pod tu sadu co je k akuckam pod ni pujde rozdelovaci sada od TČ do T ze sady od BH 20 a napoji se to do systamu.
TČ ma svoji becku 400 l s vymenikem na solary ty mam hedpipy 3x asi 20 trubic a tu muzu taky natapet BH .
Nove akucky maji taky hady na solar, bohuzel zadne ine nabyly ppsledni dve ze DEKu. Takze celkem muzu ohrivat 1900l vody ale vsechno se zavrit a muzu nahrivat po jedne becce. Topenari jsou super, VTP Pavelka pekne vsechno ucesane...
Uz aby to bylo, uz by jsme to napojily i tu druhou sadu ale je kosa a oni na zo budou potrebovat asi dva dny tak aby sme nezmrzli...az se otepli nebo az vsechno najednou az s kotlem BH...

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zplynovací kotel

#373 Nový příspěvek od Metracek »

Tak já už mám kotel a aku doma a na první seznamování musím říct fakt dobrý 8) . Zkoušel jsem násypku plnou polen nebo naopak skoro celou drobné štěpky a se vším si to poradí. Lambda sonda si dobře reguluje vzduch a aspoň i podle toho, jak reguluje vzduch poznám, že jsem měl dřevo suchý či ne.

Jen teda budu muset dořešit asi vložku do komína :zapomel:

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Zplynovací kotel

#374 Nový příspěvek od jara1303 »

Super, jak dlouhy vydrzi horer plna nasypka , kolik l mas akucky na kolik je natapis ..

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zplynovací kotel

#375 Nový příspěvek od Metracek »

Zatím se pohybuju někdy 2-4,5h. Polínka z břízy 25 cm hořely cca 4-4,5h. Smrková polínka se štěpkou někde 2-3h, jedu na 70 % výkonu. Topenář mi říkal, že první měsíc budu nespokojený, že to nebude ještě ono než si to sedne, zanese se popelem, apod. Zároveň prý v počátku to běží tak na 40kW jak je to nový, pak se zajede na výkon jaký mám, tj. 25kW.

Akumulačky mám 2x1000l spojené do sebe, takže se to chová jako jedna. Mám nastaveno 90°C na akumulačkách a první natopení trvalo 3 násypky (2 násypky se štěpkou a 1 násypka polénka) a nahoře měla aku 90°C a dole 75°C.

Teď dojíždím polénka polena 25 cm ze starého kotle, takže i blbě se mi dělá stáložárná vrstva, kdy na jedné půlce to dobře prohoří a na druhé ne... počítám pak, že s 50 cm poleny to půjde už dle představ, ale to uvidím až další zimu.

Vůči přechůdci Dakon FB26D je to tedy velikostně macek :smich:

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“