Zplynovací kotel

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zplynovací kotel

#436 Nový příspěvek od Čárls »

Kéž by je to 4 bytovka a bydlím v zvýšeným přízemí takže dvě třetiny venkovní stěny vyměněný okna a zateplený stropy to byli největší uniky tepla no a bohužel zateplit zespodu podlahu z důvodu sklepů nejde tak mam objednaný polystyren a ucpu jím sklepní okna aby se sklepy aspoň trochu zateplili
Jinak už není jak ušetřit leda pak pořádný svetr a zatopit pod nosem :joint:
Zatím mám furt velice lacný bydlení o proti staršímu domku a na vytápění pohoda trenýrková teplota od krbovek to jistí a vláda a jejich neschopnost mi muže políbit :zadek:
Kdo se stará má a co bude za nějaký 4 roky se uvidí zatim je to ještě dobrý Synovec zatím dělá v lese a okolo lesa a pár známých je taky 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2900
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Zplynovací kotel

#437 Nový příspěvek od jara1303 »

Zdarec topiči,
tak uz topim v novem HB 20.
Muzu rict "zatim " po 3 zatopeni, super. Na nasypku v techto podzinich teplotach vytopeny barak na 23 a nadrze nahrate na 60 -65 st.
Odpo jsem zatopil a jak dohorel tak jsem ho vypnul. Na druhy den zapnul a je je nom z nadrzi. To same jsem udelal opacne aby jel z nadrzi v noci. Dneska rano mely nadrze jeste 47 st vrch - 35 st spodek. Doma 23,6 a venku v 5:30 1st. Stopey tak 4 nasypky..
Jinak se me cca 5x pretopil, odstavil se , za 10 min jak schladnul a se rozjel. V HB rikali, ze ta term. patrona proti roseni si musi sednout. Vcera uz to udelal jenom jednou. Kotel mam nastaveny na 85 st a na 50%. Ty % pak zvysim, po zajeti. Do baraku smesovani na 45 st.
Tak uvidim, ale zatim jsem z neho nadseny...to je uplne iny level topeni v nem a s beckama...
Jara

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zplynovací kotel

#438 Nový příspěvek od imaginaro »

Blahopřeju Jardo, přeju hodně příjemných zážitků s novým srdcem domova. Mě včera přišla nová patrona do termostatického ventilu - stará byla na 60°C a pouštěla do kotle teplotu 58-64°C a výstupní teplota kotle byla cca 75°C do doby než se nahřál i spodek nádrže a začala se ke kotlu vracet vody vyšší teploty. Teď jsem koupil patronu 70°C a doufám že bude i výstupní teplota kotle o deset stupňů vyšší už od začátku topení(po zahřátí kotle). dám pak vědět poznatky .
Jardo, užívej většího komfortu topení 8)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zplynovací kotel

#439 Nový příspěvek od Metracek »

Tak gratuluju Jaro, ten kotel je fakt super 8) . Já už topím cca 14 dní. Přetopit se mi zatím nepodařilo ani na jaře, když jsem to zkoušel poprvé, ale přeci jen to mám jednoduší, že mám 2000l akumulačky a jede mi to klasicky jen do radiátorů.

Hlavně oceňuju, že to stopí jakýkoliv "dřevěný bordel" :smich: . Na jaře jsem měl dost nesámovaných fošen borovice. Kůru, kterou jsem škrábal jsem schoval a ted jí topím. Hodím dolů 1 nebo 2 vrstvy dřeva, pak to tam naladuju a nahoru zase 1-2 vrstvy dřeva. Takže to vychází tak 3/4 násypky jen bordel. Piliny z cirguli, motorovky, hobliny z protahovačky nebo drobnou štěpku to zchroupe taky tak... Hlavně pak lambda je super.

Ať to topí :)

SmokyOrc2
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 24, 2022 5:41 pm
Bydliště: Havířov

Re: Zplynovací kotel

#440 Nový příspěvek od SmokyOrc2 »

Ahoj taky mám Blaze Harmony Comfort 20kw za mě fajn kotel. Mátě nekdo možnost nahlídnout do servisníího nastavení jaké máte hodnoty v nastavení akumulace ?
Reším to z toho důvodu že když nahřeju aku na 90°C od vrchu až dolů a dohoří kotel tak se mi vypne ventilátor čdlem teploty spalin, no ale nevypne se čerpadlo kotle to stále jede dokud ne nevychladí kotel na 83°C.

Jsou tam hodnoty jako hystereze kotel/ aku to mám nastaveno na 4°C pak tam je teplota start čerpadla 0°C a stop čerpadla -40°C.
Potřeboval bych to s někým porovnat.

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2900
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Zplynovací kotel

#441 Nový příspěvek od jara1303 »

Hoj, v servisnim man. to mam nastavene jak ty....
Mě se zatím podařilo akucky natopit max na 65 st celé ale to na jedno nalozeni, barák na 23 + aku na 65st. Taky když tonci stalozar me to vypne teplotou spalin a pak stalozar....Kolik nasypek spalis aby akucky mely 90 st ??
Jakási nastavený kotel kolik st a na kolik %.
Já mám 85st a 75%.
Měl jaem problém s termostatem v kotle furt se me pretapel, nakonec me BH poslali nový s dírkou a jede to jak fik....zatím nebyla zima tak topim 1x za 3 dny 1 nasypka a pak 2x jedu z akucek...
Když tak cinkni.
Jara

SmokyOrc2
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 24, 2022 5:41 pm
Bydliště: Havířov

Re: Zplynovací kotel

#442 Nový příspěvek od SmokyOrc2 »

Díky já mám akumulačku jednu vzhledem k místu a výšce ve sklepe 800L takže na plné naložení násypky BC 20kw mi to taky natopí barák a těch 800L.
Funguju tak že topím jen k večeru a nabiju aku no a pak to mám nastavené tak že ráno v 5:30 se pustí topení a natopí na těch 23cca dle termostatu, přes noc je vše vyplé.
Máme barák 270m2 podlahove plochy a 22 radiátoru tak aku 800 nabitá vydrží na dopoledne.

Kotel mám nastavený na 75°C / 75% vykon čerpadlo kotle mám pustené na vykon 8W.
Když jsem dal 80°C kotel a 75% výkon tak se přetápěl ke konci jak už aku se blížila nabití a musel jsem zvyšit vykon čerpadla na 16W.

Příjde mi spíše podivné to jak se natopí aku na 83°C a pak kotel dohoří tak se stále točí čerpadlo kotle dokud neklesne pod těch 83°C je to pokaždé takže tato hodnota je nějak prioritně daná v konfiguraci kotle ted to resím se servisákem BH. tTak uvidíme. Standa


mikysedliste
Příspěvky: 14
Registrován: čtv čer 06, 2013 3:09 pm
Bydliště: Sedliště-PJ

Re: Zplynovací kotel

#444 Nový příspěvek od mikysedliste »

Zdravím cca rok instalován kotel atmos dc25s. Zatím bez aku v systému je 10 radiátorů. Občas se stane že se kotel přetopí a sepne se chladící smyčka, což by ani tak navadilo ale co mě vrtá hlavou že když je na výstupu kotle např 90 °c tak teplota na vratné trubce před třícestnym ventilem je jen např 60°c což se mi zdá moc velký rozdíl, mám podezření že je něco špatně v tom řízeném ventilu, jakou bych měl u něj v Eurosteru nastavit teplotu? Co sem koukal tak v menu Eurosteru je nastaven v režimu vratky. Přikládám foto
Obrázek

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zplynovací kotel

#445 Nový příspěvek od Čárls »

A měřil jsi teplotu za 3cestným ventilem co jde do radiatorů ? Jít do radiatorů 90 stupňu tak by jsi musel padat při tomhle rozdílů teplot vedrem v bytě Zkus nějaký příložný teploměr na vystupu k radiatoru kolik je doopravdy výstupní voda Jak seřídit ti neporadím ale trochu mě to zaráží při týhle teplotě by měl valit vše do radiatorů
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Zplynovací kotel

#446 Nový příspěvek od _luky_ »

Já tam vidím dva trojcestné ventily. Kdo je autor toho řešení? To totiž nemůže takto fungovat. Zastaví se ti oběh vody.
Nejjednodušší oprava (podle mě) je vřadit mezi ty dva trojcestné ventily zkrat. A až zjistíš, že i takto to nefunguje optimálně, tak konečně místo zkratu zapojíš aku nádrž.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Zplynovací kotel

#447 Nový příspěvek od Joe66 »

U mami mam skrat -jedno cerpadlo naviac . A inak sa da pouzit jeden trojcestak alebo stvorcestak ale treba sa s nim castejsie,,hrat,, :vysmech:

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zplynovací kotel

#448 Nový příspěvek od chobotek »

Dá se použít skoro cokoliv kdykoliv, otázka je, jak to pak funguje ;-) Asi by se dalo napsat, že pro nabíjení akumulační nádrže ventil třícestný, přímo z kotle do radiátorů ventil čtyřcestný. Takto zapojené dva třícestné ventily z toho udělají čtyřcestný a později tam lze vložit akumulační nádobu.

Ten kotel se přetopí, protože není odběr. To by měla řešit ta chybějící akumulace.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mikysedliste
Příspěvky: 14
Registrován: čtv čer 06, 2013 3:09 pm
Bydliště: Sedliště-PJ

Re: Zplynovací kotel

#449 Nový příspěvek od mikysedliste »

Já tam mám 2 trojcestný ventili? A kde je ten druhý? Jinak s tím jak je ovládaný servopohonem sem to vyřešil tak že sem nastavil teplotu 85 °c a teď už se nezavírá a kotel se nepřetápí. Byla na něm nastavena teplota 60 a po dosažení téhle teploty se zavřel a byl problém, kotel neměl do čeho topit. Ale tím jak je teď otevřen na plno jako by z kotle do systému tak nepřimíchává vodu z vratky a nebo jo? Nebylo by lepší ho nastavit manuálně třeba na cca 80% otevření? A nebo to nechat takhle jak je to teď? Jak říkám kotel už funguje normálně a konečně se už i dají využít termohlavice na radiátorech.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Zplynovací kotel

#450 Nový příspěvek od _luky_ »

mikysedliste píše: sob lis 05, 2022 12:38 pm Já tam mám 2 trojcestný ventili? A kde je ten druhý?
Ano, uvnitř laddomatu je čerpadlo a termostatický trojcestný ventil. V takovémto zapojení mít Euroster nastavený pro regulaci teploty vratné vody je prostě špatně.
Podle mého názoru:
1) doplnit trubku jako zkrat mezi teplou a studenou mezi dvěma 3cestnými ventily.
2) nastavit Euroster na regulaci podle teploty v domě (Jestli si dobře pamatuju, tak umí i zajistit nepřetopení kotle, pokud má na něm jedno z čidel)

Pak teprve to začne fungovat. A když se ti povede najít místo na akunádrž, tak teprve poznáš, co to znamená komfort.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“