Zplynovací kotel

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zplynovací kotel

#901 Nový příspěvek od fikejz »

Ne drží tam tvarově dole je osazená v takových zámcích, z každého boku je jeden další ve tvaru háčku a nahoru to má být asi opřeno aby to ze zámků nevyskočilo vyhnutím dvou prostřihů - jsou vidět na té druhé fotce. Buď nebyla pořádně usazená, nebo se něco rozměrově nepovedlo, vyskočila a samozřejmě spadla dolů do spalovací komory. Tam z ní žárem kus materiálu ubylo a i když jsem se ji snažil srovnat co nejlíp, tak nasazená nedrží a při zavření dvířek vypadne. Na té druhé fotce je nasazená po srovnání. Ráno když tak vyfotím jak vypadá to místo které kryje a kde je usazená. Teď to nejde. Kotel akorát dohořel akumulace je nabytá a otevřením bych ho znovu spustil - shořel by ten zbytek který tvoří stáložárnou vrstvu a pak nakonec dřevěné uhlí na případné další roztápění kotle. Kdybych vypnul dveřní čidlo, aby se neroztočil ventilátor a kotel nepřešel k zapalování bude to zase čadit do kotelny.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Míšánek
Příspěvky: 883
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Zplynovací kotel

#902 Nový příspěvek od Míšánek »

On by se sice odtahový ventilátor po otevření dveří rozjel na 100% kvůli odtahu splidin do komína, ale po opětovném zavření dveří by se zase jeho otáčky měly stáhnout na nulu díky detekci paliva v kotli, ne?

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zplynovací kotel

#903 Nový příspěvek od fikejz »

To sice ano, ale stáložárná vrstva jde v nastavení vypnout. A tohle je nejjednodušší způsob jak to udělat bez hrabání se v nastavení - necháš dvířka chvíli otevřené a je to. Tady jsou ty fotky.
Obrázek Obrázek
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Joe66
Příspěvky: 1532
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Zplynovací kotel

#904 Nový příspěvek od Joe66 »

Kef pozeram na tie blaze kotliky tak sa az cudujem,ze este to nema poliak okopirovane :vysmech: Musime pockat ;-)

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zplynovací kotel

#905 Nový příspěvek od traktorfanda »

Tak mám za sebou návštěvu v Blaze, a dostal jsem i nějaké typy na topenáře. Už jsem 3 kontaktoval, ohledně cenové nabídky.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1806
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Zplynovací kotel

#906 Nový příspěvek od RoKur »

RoKur píše: stř led 24, 2024 9:28 pm Ahoj Vitex, zvrchu bych to nenazval. Ale jinak to nejde. Potřebuji dole udělat co nejrychleji žhavou vrstvu, aby spaliny, které jdou do spodní trysky procházely přes tu hořící žhavou vrstvu. Tím mi z komína jde kouř velmi krátkou dobu po zátopu. A to ještě řídký. Velmi rychle kouř zmizí a jde pouze pára. Do 30 minut dosáhne teplota 65° a začne to pouštět do systému. Začínám topit po 16 hodině. Přiložit jdu tak po 90 minutách. Většinou se mi tam vleze jeden špalek. Až při druhém přiložení od zátopu, kdy se rozpadne ten první špalek doložím kotel do plna a nechám to tak 2 hodiny hořet. Pokud v komoře zůstane nějaký větší kus, tak ho přetočím nad trysku a překryji ho slabším dřevem. A to už nechám vyhořet. Nakonec před 22 hodinou, když už tam zůstane pouze žhavé, tak ho nahrnu nad trysku a vypnu ventilátor. V tom stáložáru to vydrží topit ještě 2 - 3 hodiny. Podle toho, jaká vrstva žhavého zůstala Druhý den večer nachystám dřevo do kotle pro zátop, který provedu až další den po 16 hodině. A tak to opakuji celou topnou sezonu od poloviny listopadu do konce února, kterou nazývám dobou temna. Protože mimo dobu temna mi pomáhá s vytápěním slunce. Každý den, kdy svítí, tak nemusím topit. Takže pak provedu zátop ze začátku 3x, poté 2x nebo 1x za týden. A ta pauza mezi topením se od druhé poloviny února prodlužuje.
Vytáhl jsem z logu dnešní zátop. Jde tam vidět v čase, jak roste teplota a jak zapínají čerpadla a serva.
Obrázek

A aktuální stav
Obrázek
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Zplynovací kotel

#907 Nový příspěvek od Navarson »

Jo, takhle kdybys připojil i technologické schema s rozmístěním příslušných I/O na zařízení, pro lepší představu kde ty body jsou s ohledem na spotřebitelský řetězec, to by bylo terno.. :friends: :) A ta trendová tabulka být zpracovaná v grafech,...to už bych ani neceknul. :potlesk:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zplynovací kotel

#908 Nový příspěvek od fikejz »

V pondělí mě přišel PPLkou náhradní díl, tak jsem ho hned osadil do kotle a zajistil jak má být. Už to drží na svém místě jak se patří.
Obrázek
Normálně "zatápím" tak, že na vrstvě dřevěného uhlí zapálím kousek kartonu z krabice a po rozhoření uhlí narovnám do komory dřevo:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Za necelých pět minut jdu od plně naloženého hořícího kotle.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zplynovací kotel

#909 Nový příspěvek od traktorfanda »

A uznali tito jako reklamaci?
Já už mám vybraného topenáře, teď řešíme detaily, a velikost kotle.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1806
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Zplynovací kotel

#910 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Navarson, technologické schéma je pouze v mé hlavě. Už se snad dočkám toho, že už budu mít více času a dojde i na to, že založím vlastní vlákno mého bydlení. Tam pak bude i to schéma a praktické zkušenosti.
Tak uvidíme, kolik bude času. Ale dle mého okolí patří skupina důchodců k nejvíce vytíženým, protože od nich neustále slyším: "Nemám čas".
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zplynovací kotel

#911 Nový příspěvek od vitex »

Ahoj RoKure.Jak jsem psal,dělám horní zátop a výsledky mám podobné.Samozřejmě ne v elektronické podobě.Mimochodem,my pracující důchodci vážně čas nemáme.Vozit vnoučata do a ze školy,vařit a podobné věci zabere dost času.Už i tu dílnu mám naprd.

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zplynovací kotel

#912 Nový příspěvek od fikejz »

Řešil jsem to přes kluka co mi na kotel připojoval elektro, poprvé ho spouštěl a dával osvědčení. Říkal, že to reklamoval. Lišta přišla a zatím sem nic neplatil. Tak uvidím.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Zplynovací kotel

#913 Nový příspěvek od radas »

jak popisuješ stav kdy se chceš podívat do kotle a chceš aby nevyhořel zbytek paliva stejně jako když to neodhadneš a hrozilo by přetopení tak jednoduše vypneš kotel kliknutím na ozubené kolečko napravo dole a dáš stop. po dalším otevření dvířek se regulátor automaticky rozjede v režimu zátop

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zplynovací kotel

#914 Nový příspěvek od fikejz »

Stačí vypnout ventilátor a můžeš koukat do aleluja, kotel si ventilátor nesepne a nerozhoří se. Jen u právě dohořeného kotle je poněkud problém co s kouřem, který stále z té stáložárné vrstvy uniká, dokud se dostatečně nepřemění na dřevěné uhlí.
A co se týká přetopení, tak bych řekl, že pokud je nabyto v akumulacích na hodně procent kotel si pomalu ubírá na výkonu sám od sebe, aby nedošlo k přetopení. Samozřejmě všechno má svý meze.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Míšánek
Příspěvky: 883
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Zplynovací kotel

#915 Nový příspěvek od Míšánek »

Jak už jsem tady psal kdysi výše. Játo chapu tak, že pokud Blaze přejde na stáložár, tak po otevření dveří sice spustí odtahový ventilátor na plno kvůli odtahu kouře, nicméně po jejich opětovném zavření díky snímači naplnění přikládací komory zjistí že palivo nebylo přiloženo tudíž o5 sníží otáčky ventilatoru na minimum a pokračuje ve stáložáru, takze by se v podstate nemelo jic dít, ne? Nebo to chápu špatně?

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“