Zplynovací kotel

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
eli
Příspěvky: 190
Registrován: pát bře 09, 2012 6:57 pm
Bydliště: Louny

Re: Zplynovací kotel

#1006 Nový příspěvek od eli »

Atmos bych nezatracoval kvůli možnosti nižší ceny. Přeci jen oproti modernějšímu Blaze je poloviční.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2442
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Zplynovací kotel

#1007 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Míšánek píše: ned dub 28, 2024 8:47 pm Na mne osobně ten Atmos, aspoň co jsem s ním měl/mám osobně tu čest, také přijde jako by zůstal v těžkém pravěku. Odtahovy ventilátor pouze on/off, žádné pwm řízení, ...
Atmos prostě dost zaspal dobu
Tím u mne naopak získává body, opravdu nechci kotel s spoustou kazící se elektroniky. Díky za tip, v létě to chci řešit.

Míšánek
Příspěvky: 898
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Zplynovací kotel

#1008 Nový příspěvek od Míšánek »

Každému co jeho jest :ano:

Tomas6
Příspěvky: 5449
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zplynovací kotel

#1009 Nový příspěvek od Tomas6 »

On ten blaze je asi špičkový kotel, ale ten Atmos bych úplně nezapracoval. Hlavně kvůli jednoduchosti obsluhy. Švagr bude řešit letos kotelnu a atmos to vyhrál hlavně kvůli blbuvzdornosti. On teda volí kombi, páč nemá úplně přístup ke dřevu, tak to míchá s uhelnýma briketama. Myslím že bude spokojený, určitě ve srovnání se stávajícím viadrusem ve spotřebě.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4841
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zplynovací kotel

#1010 Nový příspěvek od imaginaro »

wlcoun píše: pon dub 29, 2024 6:40 am :D kdepak. Atmos dává trubkový výměník jenom do verze Dakogen.... ostatní mají ,,spalinový kanál s žebrováním" (mluvím o kotlích na dřevo) u ostatních modelů jsem nekoukal.. :)
Vážně? Já to našel už víckrát ...
https://www.koupelny-venta.cz/atmos-dc- ... 34/produkt
Obrázek
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20457
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zplynovací kotel

#1011 Nový příspěvek od vitex »

Vážně,mají to pouze kotle typu GS.Ostatní ne.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4841
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zplynovací kotel

#1012 Nový příspěvek od imaginaro »

Jo tak GS, tak to jo, já to označení co psal neznám... :red:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1822
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Zplynovací kotel

#1013 Nový příspěvek od RoKur »

Tomas6 píše: pon dub 29, 2024 8:30 pm On ten blaze je asi špičkový kotel, ale ten Atmos bych úplně nezapracoval. Hlavně kvůli jednoduchosti obsluhy. Švagr bude řešit letos kotelnu a atmos to vyhrál hlavně kvůli blbuvzdornosti. On teda volí kombi, páč nemá úplně přístup ke dřevu, tak to míchá s uhelnýma briketama. Myslím že bude spokojený, určitě ve srovnání se stávajícím viadrusem ve spotřebě.
Nižší spotřeba bude, protože je to jiný typ kotle, než viadrus.
Když porovnám můj kotel Attack vůči atmosu, tak je to také někde jinde. Hlavně ve spotřebě paliva obsluze čištění, velikosti polen a tím s přípravu dřeva, kterou mám minimálně o polovinu menší. To znamená méně se nadřu. A to jsou oba zplynovací kotle.
Ale chápu. I mezi automobili jsou stále veterány. Prostě je to srdcovka, kolem které musím pořád běhat, stojí mě to vynaloženou energii a finance.
Netvrdím, aby si všichni co mají atmose ten kotel vyměnili, ale nechápu Ty, kteří si pořizují nový kotel a jdou zrovna do zastaralého kotle, do kterého jednou stranou fedrují palivo, aby jim to druhou stranou vyletělo ven z baráku. Bohužel u naších výrobců kotlů moc na výběr není, jak už jsem psal dříve.
A myšlenka, že je ten kotel jednodušší? V čem je jednodušší. Bez elektřiny se neobejde. Tak stejně budete muset řešit záložní zdroj. Pokud ho připojíte na samotíž, tak ho za pár let budete měnit, protože se vám propálí. To samé pokud nebudete mít akumulačku a budete ho dusit. Tak mi opravdu rozumně vysvětlete v čem je jednodušší.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Tomas6
Příspěvky: 5449
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zplynovací kotel

#1014 Nový příspěvek od Tomas6 »

Oproti blaze určitě v ovládání. Jeden vypínač, jeden termostat. Nic víc. Ten tvůj Attack neznám. Nevím. No nevím o jiném kombinovaném kotli který plní normu na smíšené palivo. Já uvažuju tak že obsluha toho kotle jsou deme.ti, pro které i v topení v tom viadrusu byla vyšší dívčí a příprava paliva do něj ještě vyšší.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

wlcoun
Příspěvky: 480
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Zplynovací kotel

#1015 Nový příspěvek od wlcoun »

vitex píše: pon dub 29, 2024 9:43 pm Vážně,mají to pouze kotle typu GS.Ostatní ne.
/Atmos má tři řady kotlů na třevo. Základní standart-S , special - GS, deluxe- GD
Trubkový výměník má jenom řada deluxe-DAKOGEN :) quote]

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4841
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zplynovací kotel

#1016 Nový příspěvek od imaginaro »

To by mě zajímalo, o kolik by trubkový výměník u řady S posunul emisní třídu :zapomel:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

eli
Příspěvky: 190
Registrován: pát bře 09, 2012 6:57 pm
Bydliště: Louny

Re: Zplynovací kotel

#1017 Nový příspěvek od eli »

Emise neposune, výměník je už neovlivní, ale o něco málo posune celkovou účinnost kotle vlivem lepšího přestupu tepla směrem voda, tedy snížením teploty spalin, snížením komínové ztráty, která je nejvýznamnější ztrátou účinnosti. Když se prostudují technické listy kotlů, tak je patrný rozdíl v teplotě spalin. Ovlivnit významně teplotu spalin lze i u jednoduchého výměníku vložením brzdičů spalin jak do samotného výměníku, tak i do cesty spalin jinde v kotli. Toto používá Atmos. Získá se tak větší účinnost na úrovni trubkového výměníku, ale každá mince má dvě strany. V tomto případě každé brzdění průtoku spalin zvyšuje požadavek na tah komína, a pokud není, tak negativně ovlivňuje samotné hoření, většinou se i kotel více zanáší, což zase ovlivňuje negativně účinnost. Je to dané konstrukcí kotle, výměníku.
Např. Blaze má jinou konstrukci kotle, jinak řešené předávání tepla, jinou cestu spalin, a má i při velmi nízké teplotě spalin nesrovnatelně nižší nároky na tah komína, přičemž se kotel ani moc nezanáší. Prostě od počátku jiná konstrukce. Mezi jednotlivými modely se liší účinnost nepatrně, defakto ji nejvíce ovlivňují typy použitých brzdičů spalin ve výměníku dalším snížením teploty spalin (Blaze Green).

Míšánek
Příspěvky: 898
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Zplynovací kotel

#1018 Nový příspěvek od Míšánek »

Tomas6: nechápu. Mně se právě ovládání Blaze kotlů jeví tedy mnohem intuitivnější a srozumitelnější než u toho Atmose, kde jsou sice jen dva potenciometry s názvy "kotlový" a "spalinový", ale dodnes prostě v podstatě vůbec nechápu co vlastně tyhle dva debilně pojmenované potenciometry mají v závislosti na čem měnit nebo regulovat. A ten návod ke kotli od Atmosu mi taky přijde jak kdyby byl psaný absolventem jedličkárny. Považuji se za poměrně technicky zdatneho jedince, který si dokáže vizualizovat spoustu technických postupů a mechanických dějů, ovšem ovládání Atmosu jsem dodnes pořádně nepochopil i přes nekolikeré přečtení té dementní parodie na návod.

Kdyby se mě dnes někdo zeptal a chtěl vysvětlit co vlastně přesně dělá "spalinový" a "kotlový" potenciometr tak to asi fakt nedám, jelikož sám v podstatě absolutně nevím a vždy s tím nějak zakroutím aby buď ventilátor jel nebo nejel :smich:

Tragické, dle mého...

A pokud je ten tvůj příbuzný (nebo známý nebo co to je) s prominutím takový tydýt že nezvládne obsluhu jednoduchého a poměrně velmi dobře popsaného dotykového displeje, tak má Blaze v nabídce ještě řadu Natural, kde je tuším jen jeden potenciometr. Ale nevím jestli by v tomhle případě nebylo nejlepší tepelko, kondenzák nebo něco na tomhle principu.

ITS
Příspěvky: 6234
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Zplynovací kotel

#1019 Nový příspěvek od ITS »

Zajímavé. Já se s Atmosem seznámil před měsícem a použití těch dvou koleček jsem trénoval tři dny. Mají logiku.

Tomas6
Příspěvky: 5449
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zplynovací kotel

#1020 Nový příspěvek od Tomas6 »

Úplně nejlepší by byl automat na uhlí/pelety, ale ten nechcou , páč prej dokud je mladý ještě si dokáže udělat někde dřevo... Letos dělal dřevo co jsem mu dal dva stromy. Bylo z toho asi 5 metrů dřeva, dělal to dva měsíce a to jsem mu je pro jistotu pokácel. Tepelko nebo kondenzák je nereálný finančně. Hlavně provoz. Barák starý nezateplený, bez jakékoliv naděje na zlepšení. Situace je taková že tchýně je marod na hlavu, jeden švagr těžký alkoholik, druhý je tydýt jak píšeš. A nejhorší že tydýt který sinonsobe myslí že sežral moudrost světa a té je na všecko nejlepší.Musel by poznat čeho vseho jsou lidi schopní. Pro ně ideální kotel byl ten viadrus. Tam neměli co dokundit. Atmos bude, páč nestojí moc peněz, dá se v něm topit dřevem i uhlím, nebo spíš briketama a hlavně jak píšeš. Nějak otočím kolečkem a ono to topí. Jestli je ta účinnost u fous lepší nebo o dva horší, to se neřeší a životnost taky bůhví. Prvně chtěl blaze harmony, to mu poradil jeden topenář, že špičkový kotel, no když jsem se ho zeptal že čím v něm bude topit, tak prej těma briketama co mu zůstaly z této zimy. Uhelné brikety. :evil: A dřevem co dělal v zimě. A že má objednané uhlí. Obrovské překvapení že v tom uhlím a syrovým dřevem topit nejde.
No a úplně nejhorší ze všeho je, že v tom všem se plácá moje manželka, páč dělá matce opatrovníka, je spolumajitel baráku kde oni bydlí a řeší veškeré věci co jsou potřeba páč tam nikdo nic neřeší. A když už, tak to dopadá tak jak s tím kotlem. Koupime něco co nám někdo poradí, jestli na to nemáme, tak si půjčíme a když to bude stát za hovno, tak za to můžou ti co nám to prodali, páč nám neřekli že to bude na hovno.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“