Zplynovací kotel

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zplynovací kotel

#421 Nový příspěvek od chobotek »

A jó. No tak na stejné podlaze se to rozumně samo neutočí, pak je Laddomat dobrá volba. Já jsem ho vždycky kupoval z druhé ruky za cenu okolo 1500Kč (teď jsem se díval a pár jich tam je za 4-5tis. asi že ta krize nebo co ;-)) a všem dosud funguje. V praxi se to opravdu řeší tak, že se expanze umístí na půdu a zaizoluje.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zplynovací kotel

#422 Nový příspěvek od Čárls »

Akorád to chce nějaký to čidlo do nádrže abys věděl jestli je dostatek vody tlakoměr není na tohle moc spolehlivej a jestli můžu radit tak přepad z nádrže někam do odpadu náhoda je blbec a takový kombinovaný bojler dokáže pěkně vyplavit pokud proděraví šmyce jak u našich Táta pak okamžitě udělal přepad mimo barák Odpad na půdě nebyl :(

Já v bytovce jsem měl expanz na záchodě a tam plovák (doba kamená ) a první kotlik z druhý ruky H 4 co budu povídat jak to vypadalo když sem zapomněl zavřít dvířka mertlík H4 neměla a byla naddimenzovaná Já tenkrát potřeboval kotel tak 6-8 Kw nedělali se :-/ Pak už nevím co to bylo za kotel ale už měl mertlíka zas ale dvířka blbě řešený stačil jeden uhlík a nezavřeli se zachod vymalovanej a navíc jak se to dusilo tak dechtovalo do komína Plyn byl pak vysvobození od každo týdeního lezení na komín a pucování
Dnes tak už by to bylo jiný ale už se k uhlí vracet nebudu Tohle jen na okraj aby jsi věděl pokud je naddimenzovaný kotel a nezavře mertlík co dokáže otevřená expanz
Ale ty to budeš mít jinak řešený a akumulační nádrže takže toho přetopení bych se zas až tak nebál 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Zplynovací kotel

#423 Nový příspěvek od sita »

jeste jednou diky moc za sdileni Vasich zkusenosti, az to bude hotovy a bude se na to dilo dat divat, tak se pochlubim jak to dopadlo... 8)

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Zplynovací kotel

#424 Nový příspěvek od Joe66 »

Poznam este stale par ludi co ma otvorenu expanznu nadobu. Jedni ju maju v kupelni tesne pod stopom ale este je miesto na nalievanie a kontrolu + prekryvaju ju polystyrenom A dalsi ju maju na povale + dookola polystyren aj na vrchu a voda nezamrzla. A voda naliata do polovice nadrzky a aj ked kotliky varili tak nikdy im to nepretieklo .

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zplynovací kotel

#425 Nový příspěvek od Čárls »

Jo ale to by u mně ten co to dělal nesměl dát expanz na stoupačku takže jak zavařil kotel tak to letělo ven. A u našich to zas bylo že odešel had v bojleru a tlaková voda šla do topný soustavy :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Zplynovací kotel

#426 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Je dostatek palivového dřeva?

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zplynovací kotel

#427 Nový příspěvek od Metracek »

Otázka asi kde a jakého. Tvrdého si myslím je málo, měkkého je po kůrovci si myslím dost, ale co se dívám, tak za cenu za jakou se před 3 roky prodávalo tvrdé :shock: :smich: . Je to region od regionu a i jestli prodává někdo své přebytky ze zahrady nebo firma, která se zaměřuje na palivo. Z hlediska ceny kulatiny na trhu, tak pilařská kulatina jde dolů, ale jediné palivové dřevo šlo nahoru.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zplynovací kotel

#428 Nový příspěvek od Čárls »

Je to jak kde palivové vždy bylo co nešlo zpracovat na něco užitečného odpad při těžbě Nyní prostě stoupla cena z duvodu obav o dodávky plynu a elektriky a jejích cen
Prostě kdo má komín tak staví krbovky do bytu a shání dřevo proto stoupá cena prostě tržní hospodářství
No aksi si ti paďouři z měst neuvědomují že dřevo potřebuje vyschnout No a tak asi bude zas nedýchatelno a smrad neb lidi dřevem topit neumí zejména mladý ročníky narozený v 90 letech No a než se to naučí bude zas po krizi aspoň doufám a až zjistí co to stojí práce tak je to zas přejde
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zplynovací kotel

#429 Nový příspěvek od imaginaro »

Oni budou kupovat nasušeny a naštípany, supermarkety to budou zdražovat a nakupovat od prodejců a tím poroste celková cena. Prodejci radši prodají suché a naštípané dráž supermarketům než v kulatinách lidem do kotlů a tím pádem do kotlů zbude prâvě to nevysušené. Tak si to myslím jâ. :-/
Každopádně se bohužel vyrojí zase víc zlodějů dřeva než bylo doteď, furt jsou s něma problémy.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zplynovací kotel

#430 Nový příspěvek od Čárls »

Máš pravdu ale občas se ještě nechají koupit lesovozy s návěsem Kdo ale na tolik dřeva zas má místo a peníze No uvidíme co doba přinese zatím sem na 4 roky vysmátý ale musím taky doplňovat aby stačilo vyschnout Tak sem zvědavý za kolik bude říjen až leden to mi mají přivézt vyvážečku cca 8 plnometrů No uvidíme jak to bude vypadat za dva či roky
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Zplynovací kotel

#431 Nový příspěvek od Atlan »

Troska ot. Ako vychadza cena pri kureni drevom, peletami, uhlim, plynom, elektrinou elektrokotol infra?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zplynovací kotel

#432 Nový příspěvek od Čárls »

Podle toho co vím tak pořád dřevo vyjde nejlacněji pak uhlí s automatickým kotlem
Pelety a plyn v nynější době na stejnou cenu dost neuměrně se zvedla cena pelet na dvojnásobek Chtěl jsem přejít na pelety z plynu a vyšlo mi + náklady na změnu stejná cena za oboje jak plyn tak pelety
Elektrika je prakticky nejdražší pokud použiješ přímotopy Ostatní nevím nezjišťoval sem ale přepočet naKw spotřebovanýho u mne v plynu a na elektrokotel vyšel cenově nepatrně líp jak plyn Platba za hodiny na plyn který bych zrušil
Takže nic moc
Tepelný čerpadlo nevím
To sou jen mý postřehy a počty na moji potřebu takže počkám do doby až mi vyprší fixy a pak teprve budu případně za další pulrok řešit třeba se situace stabilizuje a uklidní To ukáže letošní zejma a příští léto Už sem slyšel názory že až se to vše sklidní bude přebytek plynu a cena pujde rapidně dolu No uvidíme :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Zplynovací kotel

#433 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj
Píšeš že máš zásobu na čtyři roky , to máš přibližně 120 m3 ?

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zplynovací kotel

#434 Nový příspěvek od Čárls »

Ne mám 30 rovnanýho a topím v 1 krbovkách a tam cca 6 rovnanýho na sezonu ( podle zejmy) jsem v bytovce a tak to stačí
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zplynovací kotel

#435 Nový příspěvek od imaginaro »

o to víc topí sousedi :smich:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“