Plynový kotel

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Plynový kotel

#1 Nový příspěvek od pinkygsx »

Ahoj chtěl bych zjistit nějaké zkušenosti ohledně plynového kotle a jeho výměny. Mám na baráku starý plynový kotel Destila účinnost 0,00 prd a chtěl bych jej vyměnit za jiný asi kondenzační. Stávající kotel je bez zásníku vody i ten nový bych chtěl bez ohřevu body, pouze na topení. Stávající mám 18kw výkon.
Máte nějaký typ nebo jakou značku by jste doporučily?
Děkuji

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna plynového koltle

#2 Nový příspěvek od Atlan »

Vailant
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: výměna plynového koltle

#3 Nový příspěvek od peny »

trosku malo informacii , ake mas radiatory? vykurovana plocha? straty?, kondenzacny kotol sa nerovna zazrak

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: výměna plynového koltle

#4 Nový příspěvek od kutil tim »

Kondenzační kotel má nejvyšší účinnost při nejnižší teplotě topné vody, na jakou teplotu vody jsi topil při - 10 - 15 stupních , pokud kolem 50 bude dobrá ùčinost kond. kotle.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: výměna plynového koltle

#5 Nový příspěvek od Leo »

Z vlastní zkušenosti si najdi někoho, kdo projektuje topný soustavy ve stavbách, aby ti spočítal, jak výkonný kotel potřebuješ, popř. jaké si máš pořídit radiátory a td, aby jsi ušetřil za topení. Pak se od toho odraz při jednání s topenáři. My to tak udělali, projektant to spočítal dobře, ale tata dal na topenáře, který namontovali zbytečně silný kondenzační kotel - taky zbytečně drahý. Ten jede v zimě jen pár hodin v noci, protože v baráku je dost teplo. Ohřívá i vodu. A topenáři ti stejně navrhnou značku kotle, který zrovna prodávají. Po namontování kotle zrovna udělali všechny revize k tomu potřebné, i komína. Ten zrovna i s montáží kotle vložkovali.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Plynový kotel

#6 Nový příspěvek od ladiki »

i kondenzační kotel jde naladit na nižšší výkon. Většinou se kupuje dle jmenovitého výkonu, ale jde to softwarově snížit. Mám to tak u Junkerse....

lojzek123
Příspěvky: 588
Registrován: ned pro 18, 2011 5:46 pm
Bydliště: okr. Vsetín

Re: výměna plynového koltle

#7 Nový příspěvek od lojzek123 »

kutil tim:

velmi správně :)

My co děláme kotelny, ( teda pouze MAR )
Hodně lidí si dává Vailant ale také viessmann. Záleží kolik do toho chceš dát a za jakou cenu to seženeš. Topenáři doporučujou to s čím mají zkušenosti a to na čem mají rabat. když si vyjednáš slušnou cenu tak můžeš hodně ušetřit.
Pokud nemáš soláry na střeše tak bych si dal ke kotli zásobník ( např. 30 - 60l).Ohříval tak TUV a vyjde ta teplá voda mnohem levněji než elektrika.
Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Plynové kotle.

#8 Nový příspěvek od duchodce »

Nazabývá se tu někdo servisem plynových kotlů ?. Zajímali by mě zkušenosti mezi normálními kotly s kotly kondezačními.Náročnost servisu , poruchy ......
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Plynový kotel

#9 Nový příspěvek od duchodce »

Nikdo se kolem kotlů nemotá ?
Moje zkušenost -"poučená" obsluha tří 30Kw kond. kotlů /značku neuvádím muže to být jednostranný pohled/ . Poměrně poruchové -asi 2 krát za rok porucha s nutností povolat servis .Potom ještě roční servis -čištění, seřizování- cenu nevím bylo to ve firmě. . Dle "spřáteleného" ser. technika měli možnost porovnávat kotel kond. a normální za naprosto stejných podmínek - ohřívali stejné kotle s nějakým materiálem - a úspora byla mezi 2 - 3 procenty .
Mám takový dojem že provozovat normální kotel bude výhodnější protože značný rozdíl ceny / kond. kotel - normální kotel/ a nutný roční servis nezaplatí úspora na spotřebě.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynový kotel

#10 Nový příspěvek od Lišák1 »

Ne že bych s tebou nesouhlasil, ale mám kondenzační 12 roků, je pravda že servis mně nic nestojí, ale náhradní díly nic tragického. Koupíš drahý značkový kotel, máš drahé náhradní díly. Je to stejné jako u aut. Koupíš si dobré laciné, máš laciné díly. Ale přechodem na kondenzák jsem ušetřil na spotřebě 10 000 za rok. On je přece rozdíl, když u plamennýho Viadrusu ti jdou do komína cca 160 st. teplé spaliny a z kondenzáku kolem 40.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynový kotel

#11 Nový příspěvek od Atlan »

duchodce: Aka bola teplota vody na vystupe toho kondenzacneho kotla ?

Lebo ked ma teplota vody nad cca 60-65st na vystupe kotla, tak je jedno ci mas obycajny alebo kondenzacny.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynový kotel

#12 Nový příspěvek od Lišák1 »

mám nastaveno 48 a i když je víc, tak to není jedno. Pokud mně na kondenzáku vystoupí teplota spalin na 60 st, kotel jde do poruchy, komín je plastový. Ten rozdíl je právě v tom, že kondenzák zpracuje veškeré teplo a normální kotel je vypustí do komína.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Plynový kotel

#13 Nový příspěvek od duchodce »

Potom tedy je problém s užitkovou vodou protože teplota kolem 40 st. neni nic moc. Nehleďe na to že ten zásobník musí mít jednou tak velkou kapacitu
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynový kotel

#14 Nový příspěvek od Atlan »

To bude nejaka blbost, ja mam kondenzak nastaveny na max 75 stupnou, a vodu v zadobniku na 55 ci kolko. Nastavit si mozes viac len potom nesetris tolko.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynový kotel

#15 Nový příspěvek od Lišák1 »

Blbost to není, něco jiného je teplota vody a něco teplota komínových spalin. A mně těch 48 v ohřívači naprosto stačí.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“