Mobilní dům - mobilheim

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Mobilní dům - mobilheim

#1 Nový příspěvek od trikko »

Máte ho niekto alebo skúsenosti s ním? Malo by to byť využívané cca ak spočítam všetky dni v roku cca 20dní (zima+leto), načo si dať pozor pri kúpe? :friends:
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Mobilheim

#2 Nový příspěvek od honzauta »

Zásadně na to jestli se jedná o letní či zimní. Měl jsem na stavbu letní od května do listopadu a i přes to, že jsem tam měl plynový krb i 2 el. radiátory, tak jsem byl strašně rád, že se mohu nastěhovat do zimní zahrady v nedokončeném domě. Já jsem měl dovežený z Anglie, takže bylo nutné předělat zásuvky, to stejný připojení PB mělo jiný závit, jinak vše bylo v perfektním stavu, až na střešní okénko na záchodě, to urvali cestou, podařilo se mi koupit v potřebách pro karavany.

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Mobilheim

#3 Nový příspěvek od trikko »

Super ďakujem :) takže bude lepšie si asi priplatiť za tu zateplenu verziu alebo zatepliť :) no nič ešte nájsť vhodný domček a hor sa do toho :)
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Mobilheim

#4 Nový příspěvek od Leo »

Až budeš dělat výběr domečku, tak se taky zeptej, jestli ti ho taky dopraví na tvůj pozemek a jestli ti taky připraví stanoviště na domeček. Popř. se zeptej, co všechno je potřeba k úpravě stanoviště pro mobilheim. Sousedka si chce taky pořídit jeden malý domeček, tak si to taky všechno zjišťuje, i třeba připojení na el.síť nebo jak vyřešit odpady.
A taky si zjisti, jestli ti domeček budou brát na úřadě jako pevnou stavbu nebo jako mobilní. Mobilheim je mobilní stavba, ale u nás v ČR ji některé stavební úřady berou jako pevnou stavbu. I maringotku.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Mobilheim

#5 Nový příspěvek od sychrovak »

Spíš záleží na jaký pozemek to chceš dát a k čemu je určen pozemek v UPO.Bohužel v naší zemi tě nemusí informovat když tvůj pozemek zahrnou d NZS,NZT či VKP atd.
Jsou lokality kde neodstavíš ani karavan .O umístění mobilní věci na bydlení rozhoduj í vždy úřednící v uzemním rozhodnutí´.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Mobilheim

#6 Nový příspěvek od Leo »

Zajímavá stránka o mobilních domcích a nejen nich - http://www.zivotbeznakladu.cz/
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Mobilheim

#7 Nový příspěvek od duchodce »

Prosím o rozšifrování - "pozemek zahrnou d NZS,NZT či VKP atd."
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Mobilheim

#8 Nový příspěvek od Killer Koly »

nejdulezitejsi je, jak ho budes uzivat a podle toho vybirat. hlavne si dej pozor na podlahu. obvykle to byva zelezna kostra a na ni drevotriska, hlavne u tech starsich. pokud ho budes instalovat, dej ho tak, abys pod nim mel dost mista, hlavne kvuli zapojeni siti. taky je dulezite, jestli je zatepleny nebo ne, v jakem stavu jsou okna, instalace siti atd. v mobilheimu jsem skoro 6 let bydlel, nebylo to nejhorsi, ale temer cely jsem ho predelal.
taky je dulezite, jak uz nekdo psal, na jakem pozemku to bude stat a jak dlouho. pokud dele jak 3 mesice (tim terminem si uz nejsem jisty) nejedna se uz o docasnou stavbu a je potreba povoleni
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Mobilní dům - mobilheim

#9 Nový příspěvek od P.S. »

Uvažuji o trvalém bydlení v mobilhemu. Má s tímto bydlením nějaké zkušenosti svoje nebo z okolí?

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Mobilní dům - mobilheim

#10 Nový příspěvek od Leo »

Pozor na umístění obytného přívěsu na pozemku, stavební úřad by vás mohl pokutovat
https://www.pribram.cz/clanek/pozor-na- ... CFBsu28vbw

Chcete být blíž přírodě? Pořiďte si mobilní domek!
https://zeny.e15.cz/clanek/bavim-se/chc ... ilni-domek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Mobilní dům - mobilheim

#11 Nový příspěvek od P.S. »

Na úřadě mi paní řekla, at zapomenu na to, že jsem mobilheim někdy viděl. Oficiálně je to nad lidské síly docílit legalizace. chtěl jsem ho na trvalé bydlení.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Mobilní dům - mobilheim

#12 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ono ty stavební úřady jsou taky i trochu mimo. Chtěl jsem kravám na zimu koupit takový ten plachtový přístřešek co se montuje na ohradní panely a dle stav. úřadu musím vyřídit územní rozhodnutí. Tak když jsem se jí zeptal jestli je teda potřeba územní rozhodnutí i na stan tak na mne hleděla jestli jsem normální. A na otázku na který pozemek to mám teda vyřídit, páč krávy budu stěhovat i na jinou pastvinu,to mi odpovědět nedokázala.
Nechápu na co platím daně.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Mobilní dům - mobilheim

#13 Nový příspěvek od Leo »

Není to přímo mobilheim, ale obytná kontejnerová nástavba, která jde převést a složit na pozemek.

Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“