Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#106 Nový příspěvek od Matúš »

Byť tebou kúpim tie zelené poplastované a ďalej neriešim. Sám ich mám už snáď 8 rokov a sú stále jak nové, mám ich myslím že 40 cm v betóne. A nie som sám,má to tak mnoho ľudí.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#107 Nový příspěvek od Ondras83 »

Potřebuju posunout plechovou garáž 3x5m. Potřebuju pod to pevnou podlahu, sehnal jsem zamkovku. Co použít na přechodné období max 2-3 roky za obrubník, aby se to nerozjelo? Nemusí to byt top, ale teď to mám permanentně na blátě a jak je to zavřený, tak to nevysychá a to prostě mít nebudu. Betonový obrubníky se mi na takovou chvilku betonovat nechce, budu to muset potom zase rozebrat a posunout už na trvalo a potom to udělám pořádně

Napadlo mě tam dát prozatím natřený prkna a do toho tu zamkovku položit, na dva roky by to mělo vydržet

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#108 Nový příspěvek od Matúš »

Existujú aj také zelené plastové vecičky, je to také L, ktorého tú spodnú časť zahádžeš zámkovou. Často sa to používa napríklad na oddelenie trávnika s nejakým štrkom a pod. Inak strýko má celú zámkovú bez obrubníkov, ale to by som ja nedával.
Inak ak sa môžem spýtať, prečo tú garáž rovno nedáš na svoje miesto?

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#109 Nový příspěvek od Ondras83 »

protoze jeste nevim, kde je jeji misto...planuju tam stavbu takovy dvougaraze a jeste laboruju, jak ji spravne na pozemek umistit a taky kam presne...jak to bude, tak se plechovka bud proda nebo postavi za zdenou garaz...takze potrebuju jen prechodny obdobi, zamkovku pak rozeberu a udelam plac pod traktor nebo kdovico, ale kdybych to vylil betonem nebo betonoval obrubniky... :tyty:

na ty Lka se podivam, diky

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#110 Nový příspěvek od Ondras83 »

koukal jsem na to...seru na to, flaknu tam prkno, dam tma i nejakej igelit nebo co najdu, aby vlhkost z hliny nesla hned do nej a to bude na tu chvilku stacit

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#111 Nový příspěvek od Ondras83 »

jakou podlahu na nezakrytou terasu? terasovy prkna jsem zavrhl - zaprve na to nemam (moje plocha cca 44tis kc) a navic tam od pul 10 rano do 9 do vecera prazi slunce

chtel jsem kamenej koberec (piedra) ale oslapava se to a neni to pak tak pekny

co dal? kdyz polozim dlazbu (bojim se, aby se nesmekala) ale zase vyresim nekolik problemu - neodlepi se za par let? nevylame se sparovacka?...

zamkovka je dobra, ale budu mit slozity zadelani obrubniku, tak chci zkusit neco jinyho

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#112 Nový příspěvek od peyrak »

nahraď obrubník zinkovanou konstrukcí montovanou do toho ztracenka a polož do toho zámkovku nebo vymývanou dlažbu, je to levné, neklouže to, má to výdrž, nebo dražší varianta by bylo vybetonování celé plochy, zaizolovat folií a navrch položit dlažbu na terče

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#113 Nový příspěvek od Britt »

Řeším stejný problém s terasou a kámoš projektant mi vysloveně nedoporučil dlažbu, protože je obrovský problém vyřešit pronikající vlhkost. Kde jsem viděl dlažbu na terasách, našel jsem uvolněné dlaždice. S tím kamenným kobercem jsi mě dostal, protože jsem uvažoval právě o něm.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#114 Nový příspěvek od Atlan »

A zaklady na tu terasu si kopal spolocne z domom? Ak nie tak sa na murovanie vyprdni lebo to bude sadat a preskat pri dome.
Zozen dosky zbi podlahu, na strane od domu zabetonuj 4-5 patiek aby to nrsedelo na hline.
Na to imitaciu zeleneho travnika (z umelej hmoty a mas to)
Dietati sa nic nestane ked zakopne. A voda bude stekat ked to das troska do spadu.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#115 Nový příspěvek od ITS »

Celý svět dělá dlažbu na terče - spíše výškově stavitelné podložky. Pod dlažbou je klasicky provedená PVC svařovaná izolace. Jediná nevýhoda (JEDINÁ) je nanášení špíny pod dlažbu a zahnívání. Proto by se to mělo dát vystříkat hadicí - třeba po zvednutí několika dlaždic. Pokud to má být levnější a navěky, pak jen ta PVC izolace udělaná ze silnější dezénované folie, která je přímo určená jako pochozí. Vyrábí to i Fatra, ale to je Babiš, takže raději PROTAN (dodavatel je v Rychnově n.K) Je to v šedé a dvou zelených.http://www.izolprotan.cz/izolace-balkon ... s#lightbox

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#116 Nový příspěvek od Ondras83 »

zaklady jsou spolecne s domem, jen jsem to chtel delat po kolaudaci, po konzultaci na urade si to muzu udelat, takze jsem se do toho vrhnul

peyrak: nemas nekde odkaz na tu zinkovanou konstrukci? to by me celkem zajimalo a i se mi libilo

kameny koberec jsem videl u kamose asi 4 dny po vyliti, ma to v pergole...po asi roce jsme tam byli znovu a uz to nebylo tak leskly, vypadalo to jako zaprasenej kacirek, taky jsem se potom nekde dozvedel, ze by se asi mela ta pryskyrice doplnovat, ze se vymyva...nevim, co je na tom pravdy, tady unas je to celkem drahy a uz mam omezeny vydaje, takze jsem to zavrhl jak z duvodu vzhledu, tak z duvodu penez...

dlazbu (klasicky kachlicky mrazuvzdorny) jsem nechtel uz od doby, co jsem ani nekopal zaklady, ale ted jsem myslel, ze vyresim i nejaky problemy, co vznikly na miste...

kdyby se dalo namontovat neco, co nahradi ten obrubnik a bude to esteticky OK, tak do toho pujdu a dam tam skladebnou betonovou dlazbu...jeste me napadlo ty krajni kostky prilepit na lepidlo jako dlazbu...?

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#117 Nový příspěvek od vitex »

A proto vitex dělá zámkovku i na nekrytou terasu.Dolů vysype veškerou suť co zbyla,zavibruje,udělá odvodnění,nasype štěrk(systém macadam),zavibruje a srovná jemným štěrkem.Poté klade zámkovku+zavibrování a dešťovou vodu nemusí řešit-vyteče jednou trubkou z terasy na louku.Dosype písek na spáry a do nekonečna vibruje.On Vám totiž Ondra napsal zbytek požadavků do jiného vlákna.Nejlevnější varianta. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=60736

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#118 Nový příspěvek od peyrak »

ten pozink jsem někde viděl, chlapík tam měl s hranou ztracenka nakotvenej vingl 100ku? 120ku?, něco takového, zinkovanej, v tom měl do drtě položenou tuto dlažbu, tuhle dlažbu mám na terase taky, neklouže to ani v zimě, pokud na tom není vrstva kaše, v létě se to nějak extra nerozžhaví takže se po tom dá šmajdat naboso, v obi na to mívají akce za 37Kč/ks

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#119 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tyhle vymývaný máme u našich moc se mi to nelíbí...spíš vzhledově

Zejtra zkusím nafotit, kde mám problém, proč jsem zkusil i jiný varianty než zamkovku

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#120 Nový příspěvek od Ondras83 »

vyreseno, diky za napady :)

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“