Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20823
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#151 Nový příspěvek od ota »

Po určitých zkušenostech jsem odpůrce betonování gruntu podezdívek pod oplocením. Bydlíme vedle v domku rodičů manželky. Její děda měl v oblibě vše vybetonovat festovním betonem. Tedy i ty podezdívky. Nejdřív to začalo sousedem, který si dal přeměřit pozemek a chtěl aby jsme podezdívku oplocení posunuly o 20 cm dál z jeho pozemku. Předchůdci se jednou doluvili, že ploty narovnají a náš plot stál asi 4m2 na jeho pozemku. Odprodat, vykoupit nechtěl ani slyšet. Tak nějak se to pořát dohadovalo, až sousedům přišel kupec na zahradu se stodolou. Tedy soused přišel, že by potřeboval na tu zahradu vjezd od nás. Tak jsme od souseda po dohadech odkoupili i ten kousek pozemku s malou zahradou. Sundali ten zmíněnej plot a propojili pozemky. Jenže teď přez ten pozemek vede ta podezdívka. Vše se ji muselo přizpůsobit. Takže se sundaly další dva ploty v okoli a samlzřejmě tam zůstaly podezdívky. Nelze nikam zajet, nic tudy manipulovat. Takže tu máme asi 100m betelnejch podezdívek k ničemu. Co to tenkrát asi dalo práce a stálo peněz. Je v plánu vybagrování všech těch monolitů. Překáží to.
Na zahradě se mělo taky původně dělat kolem zahrádky podezdívka. Jak se u nás říká ,,pešuňg" byl jsem zásadně proťi. Skoro se mnou nikdo nemluvil. Půjčil jsem si tenkrát vrták a vyvrtal díry. Zabetonoval sloupky. Natáhlo se pleťivo a zahrádka byla oplocená. Po 25 letech se zahradka rušila. Nikdo nechce kopat na ní. Tak jsem vzal pleťivo zbalil ho a sloulky vytahal ven. Zahrábnul díry a nikde známka že tam cosi bylo a používáme plac jinak. Bejt tam podezdívka, byl by tam akorát prázdnej plac kdo by ji kopal ven? Přeci to dalo tolik práce a stálo peněz. To mě poučilo a nikdy bych nebetonoval oplocení s podezdívkou. Jsou to vyhozený peníze a práce s ťím. Mám kolem pozemku betonové sloupky v hlíně a na nich pleťivo. Je potrhané sem tam ale funkční. Chodí tam pes na výběh. To pletivo tam podle pantaťíka je co on pamatuje, tedy min 60 let. Kdysi ho asi někdo nazřel nějakou barvou. Ta stále existuje a drží. Vyloženě zrezlé nikde není. Tak nevím vůbec jak to dřív dělali. Právě jsem kdysi chtěl pleťivo měnit za nové. Ale myslím že to nevé by bylo už v čudu. Tohle tam vydrží asi se mnou. Akorát to sem tam srovnám poopravím a je. Jo ty tři struny co tam mám jsou měděný. Jsou netknutý. Akorát jsem je jednou přerval kácením stromu. Větev spadla vedle do plotu, o fous vedle než měla.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#152 Nový příspěvek od Britt »

Já zase na betonovou podezdívku nedám dopustit. Soused má od krtků zahradu jako po bombardování a já nevím, co to je krtinec.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#153 Nový příspěvek od ceratio1 »

To co dělám já jsou jen vložené betonové desky, jinak pod plot nejsou překonané staré dobré důlní pásy, kolečkem sekačky to přejedeš a čisto 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20823
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#154 Nový příspěvek od ota »

Právě tady taky mám připravený starý vyřezaný kurty z dopravníků. Jsou ale nějaký plastový a dost dlouho jim trvá, než je sluníčko tepeně upraví do polohy ležmo.
Mám připravený i sloupky. Místo toho stařičkýho pleťiva. Vyvrtal bych díry zabetonoval nasadil na sloupky ty kurty a pak natáhl pleťivo. Třeba 10 cm od země. U dílny bych právě dal ty drátěné panely třeba 6 polí a pak zbylejch asi 60m klasika poplastované pleťivo. Jednou se může stát, že někdo buďto já, nebo moji potomci budou chtět udělat tu zahradu jinak, smotají kus pleťiva, vytahnou nějakej sloupek a můžou tam vybagrovat třeba vjezd. Mám oplocení v stráni s prevýšením až 1,5m. Tedy by bývala lodezdívka musela být přez 2m. Aby to drželo a bylo akorát.
Ty betonový ploty si tady dávají Pražáci, aby na ně nikdo nekoukal. Kámoš má v jedné vesnici kus tady od nás rodiče a vedlejší barák koupili Pražáci a mezi níma a druhejma sousedama z druhé strany nechali vystavět 3m vysokej betonovej plot. Aby na ně sousedi nečuměli.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#155 Nový příspěvek od Ondras83 »

Tak co to pletivo? S drátem nebo bez a pověsit to na to? Co jsem tam studoval, tak a drátem je to větší jebacka, což nechci, mám toho přes 100 metrů a ještě pod to betonovat obrubníky...zase má nahoře "ostny" což se mi líbí víc...tak nevím :-/

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#156 Nový příspěvek od ceratio1 »

Jak jsem psal, za mě určitě bez...

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#157 Nový příspěvek od vašík »

Dělal jsem 150m. Doobjednával jsem špatně kouknul a bylo to. 120m bez drátu a 30m s drátem. S drátem už nikdy. To byla drbačka ve dvouch. Snad už nebudu dělat plot a když jo tak bez drátu. Natáhneš na sloupky do držáku které přišroubuješ na sloupky dráty přiložíš pletivo a rozbaluješ.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#158 Nový příspěvek od palobobo »

Suhlasim. Tiez radsej bez drotu. Ako pise vasik najprv si vysponujes droty na stlpiky a potom rozmotavas pletivo. A ak sa ti bude chciet tak si vrch a spodok pekne pozapletas do pletiva.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#159 Nový příspěvek od Ondras83 »

A jsem tu zase... jelikož si s místem nemůžu moc vyskakovat a krámy se hromadí, pohrávam si s myšlenkou pod budoucí dílnu 6x8m udělat sklep, 2,5m strop, strop monolit beton, že zdvizky z ještěrky udělat do budoucna výtah, aby byl sklep plně využit na sekačky, motorky a veškerý těžší krámy, co se po schodech nedají nosit...
Hned první problém je, kam s hlínou, přeci jen je to nějaký cca odhadem 100kubiku (cca 10 Tater)...

No trošku si to začínám rozmlouvat, ale bylo by to super, kůlnu už takhle velkou nikdy nikam nedám...

Neřešili jste něco podobného? Nějaká myšlenka, kam s tolik hlíny? Uložení na skládku je cca 40tis a inzeráty z bazose na rovnání pozemku atd jsou 300km daleko :(

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#160 Nový příspěvek od Atlan »

Napis na FB, ci niekto nepotrebuje z okolia. Ja som si nejaku hlinu nechal. A co bola horsia som nosil 400m ,potreboval zasypat okolo plotu z DT.

Hold zla doba, ale stavaju sa domy.

2,5m? Nemas tam dufam spodnu vodu?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#161 Nový příspěvek od vitex »

Něco o tom vím.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2589
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#162 Nový příspěvek od murár »

Ty nevieš kam a ja neviem z kade? :-/ Mne by bolo aj 100 tatroviek málo! Hliny samozrejme. :'(

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#163 Nový příspěvek od Ondras83 »

Ve 3m se práší jak na Sahaře

Murar: tak pristav návěsy, nalozime zdarma, 130 kubíků :)

Štve mě to, když konečně nejsou největší problém prachy, naskytne se další, kterej je stejně naprd, jako když není za co stavět.

Fizz
Příspěvky: 7931
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#164 Nový příspěvek od Fizz »

Jak velký máš pozemek, jakoz na nem máš hkunu teď a co na té hlíně?

Jestli to stojí za prd, tak 100m³, zmizí rychle to mas á10cm na1000m²...

Pokud to není vyloženě žlutice, dá se toho většinou zbavit v pohodě.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8572
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#165 Nový příspěvek od bourač »

Ondras83 píše: sob bře 13, 2021 7:55 pm Uložení na skládku je cca 40tis
40 tisíc je skládkovné nebo náklady na dopravu?
Smeťáky který já používám velmi rádi zdarma vezmou čistou hlínu (výkopek)
Musejí totiž navezený a uválcovaný bordel na závěr pokrýt vrstvou hlíny.
Proto jsou skládky většinou umělý kopec.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“