Grily

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1479
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Grily

#286 Nový příspěvek od pedro643 »

Je mi jasne že to nevydrži večne, ide o to nech to aspoň na prvých pár grilovani vyzerá pekne (ako nove).

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4734
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Grily

#287 Nový příspěvek od imaginaro »

Např. tohle, já koupil něco podobnyho v hornbachu

http://www.kamna-konig.cz/cs/zaruvzdorna-barva-cerna/
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20156
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Grily

#288 Nový příspěvek od vitex »

Doufám,že tyto sračky nestříkáte dovnitř.Pokud ano,tak dobrou...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Grily

#289 Nový příspěvek od ota »

Ahoj Pepíno tak jsem se Ti ptal toho kuka co pro něj dělám ty obráběný díly na gryl co a jak s tím rozměrem. Takže on by doporučil rozměr 1200 mm délky. Ale teď dělal jen 1000 mm délku protože to potřeboval rychle a klempíř má jen stáčečku s 1000 mm válečkama. On ten horní díl dělá půlkruhový. Stáčí u klempíře na stáčečce. Ale když by Jsi měl stáčečku delší tak povídal že parádní je 1200 mm. Vejde se Ti tam sele jako fík střední velikosti a třeba dvě ty kejty. On má vždacky zadní topeniště, výkopnou jehlu směrem ven s odkapávacím pekáčem, který vyjíždí ven pod jehlou. Vršek má půlkruh stočený to kvůli proudějí horkého vzduchu. Hlavně co povídal, dva motory. Jeden pracovní a druhej záložní. Tuhle se mu spálil a musel dělat narychlo takové řešení co kde našli, kliku. Takže už má dva motory. Co kdyby. Ještě bude kupovat další protože povídal, jestli mu udělám přechodku na hřídelku.
Jo není třeba žádné barvy, nátěrů. Dělejte gryly jen z nerezu. Pak netřeba barvy. On chodí do kovošrotu a tam mají stranou tabule nerez plechů a z toho to dělá. Mají tam i kulatinu. Tak si tam koupí a z toho to vyrábí. Ocelový plech je na tyhle účely k prdu. I když to ponatíráš, tak jen z venku a uvnitř to tak i tak orezne a není to pěkné. Nerez opláchneš a je to čistý. A co s tím ocelákem? Tam mají nerez za 30 Kč/kilo. Když děláš gryl na doma, oplatí se to. Je to na věky.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Grily

#290 Nový příspěvek od Britt »

Víťo, jenom z venku a ještě jsem to 3x vypaloval na prázdno. Někdo mi poradil, natřít to vepřovým sádlem a vypálit to, že to zčerná a nerezne to. Zkoušel jsem to jenom na ohništi a nesetkal jsem se s úspěchem.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Grily

#291 Nový příspěvek od Pepino »

Ota: Samozrejme by bylo nejlepsi to cele udelat z nerezu, bohuzel ale nemam moznost varit nerez. Proto bych chtel prozatim jit cestou cerneho. Ten rozmer 1250 volim z duvodu toho, ze tabule ma 1250x2500. Puvodne jsem chtel mit vrsek i tu drahu pro vyklapeni do radiusu, ale mam k dispozici pouze metrovou stacecku, ohybacku 2m a velky ohranovak. A ta drazka posuv tyce, tak hlavne z toho duvodu, ze nebude takovy problem s aretaci v ktere koliv poloze. Zatim tedy z nerezu udelam pouze tyc a prislusenstvi a vanicku pod ni.
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Grily

#292 Nový příspěvek od Britt »

Oto, netrez ti zmodrá nebo zčerná a je to taky jak osmibarevná kočka, nehledě na cenu materiálu. Dost podstatná je i síla plechu, kvůli tepelné setrvačnosti. Slabé plechy strašně rychle vychládají a kroutí se, proto jsem ten svůj peklostroj budoval z bojleru a druhý z tlakové nádoby.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3407
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Grily

#293 Nový příspěvek od jenicek »

Ahoj, nechcete někdo převodovku i s motorem na větší gril? Motor je myslím 350W, je třífázovej, ale s kondíkem poběží i na 230V.
Vypadá jako tento na vypůjčeném obrázku. Cenovka třeba Palackej nebo to za něco vyměnim (med, vejce, maso, zelenina, ovoce, upichovák s výměnejma plátkama...)
Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Grily

#294 Nový příspěvek od Britt »

Myslím, že ten můj utáhne totéž a je mnohem kompaktnější.

Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2839
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Grily

#295 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Hodně dobrej motor na gril je tento :)
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Grily

#296 Nový příspěvek od ota »

Jo ten motorek z toho servopohonu je celkem slušnej. Ale už jsem zažil dvě grylovačky kde schořel. Většinou není po ruce náhrada. A na té druhé klučina skočil dom a přinesl druhej, jen to přehodil a jelo se dál. On když točil na tyčce 60 kg masa tak to přecijen zabírá. Co je dobrá vychytávka co má ten můj známej, je tyčka s protizávažím. Pěkně si to vyšteluje, aby nebyly rázy od nevyváženosti masiska. Ventylátor je nezbytnost.
Pepíno nerez prodávají v Kolíně v tom kovošrotě u bývalé drožďárny. Je to sice dražší ( ocelový plech 10 Kč/ kg a nerez plech 30 Kč/kg.) Ale je to napořát. Nemusíš mít obavy, že to zmokne, nebo se to dobře meje. Právě jsem taky měl z černého plechu a po pár letech to byl mazec. Hnusný uvnitř a hnusný z venku. Právě že nemám kde skladovat takové zgarp velkej. Tak to musí stát venku. Nakonec jsem to vyhodil jak to bylo hnusný.
Delší dobu pokukuju na bazoši po cívce nerez drátu za rozumnou Kačku. Sem tam by se to hodilo. Už jsem ve firmě říkal klučinovi, až bude mít malej zbytek na cívce, aby vyndal a dal mi. On na to pokaždý zapomene.
Ten oranžovej motorec s převodovkou je taky v mandlu. Už jsem je taky viděl na grilu. Pěkná bytelná sestava. Ale ten motorek chce stejně třeba dozadu vrazit ten malej ventylátorek aby se ten vzduch přez něj víc tlačil. Mám rožeň z odstředivky a tam motorek z pračky a nad sebou má taky ventylátor. Ten je zapojenej samostatně na vypinač a když se třeba ořezává, běží pořát. Taky jsem tam jeden motor spálil už. Nejhůř je půjčování. Jednou jsem půjčil ten svůj a oni se schlastali a rožeň se točila ještě celou noc a celé dopoledne. Až na oběd se vzbudili a zjistili, že to někdo nechal točit asi 12 hodin jen tak.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2839
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Grily

#297 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Samozrejme že protizávaží je perfektni a mám ho tam a ještě se mi točí tyčka na ložisku. :) gril mam 1500mm a tam uz se celkem vejde kus prasete . Motor mám jeden náhradni a jednou mi pohořel, ale to jsem před ním neměl tu desku a ventilátor a protizávaží. Ted neví že něco točí.
Obrázek

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Grily

#298 Nový příspěvek od Pepino »

Ota: Musim se do toho srotaku mrknout, dlouho jsem tam nebyl. Coz o to ten nerez drat by problem nebyl, ale co ten argon, to uz je horsi.. :-/ Motorku na gril mam nekolik takove pekne s prevodovkou na 220V mam i takove malicke co se davali do grilu v troube. Mozna to nekdo zna. Ja mam i jeden z prevodovkou, ktera ma 16 rychlosti.. :smich: cele je to velke asi jako dve mensi krabicky od cigaret. To proti zavazi se mi libi. Chtel bych ho tez pouzit, no jeste uvidim jak to cele dopadne. Teda Otas, musim priznat, ze si mi nasadil brouka s tim nerezem.
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Grily

#299 Nový příspěvek od ota »

Hele jednou mi povídal v hasičservisu že mi naplní argon. Ale že to trochu bude trvat. Vozí to do Polska. Tak prej až je těch flašek víc, tak je vezme a doveze je tam. No když máš flašku že jako echtovní na to tak to asi plní i tady. Já se ptal na flašku nonejm.
U těch převodovek se to zjebe ne tím že to valí těžkou věc, ale že to má nevyvážený a hází se to na té rožni. Když dáš kejtu a nemáš ji pěkně nastřed vyváženou a pak je to jako vačka na tom, tak jak to přehodí horní úvrať a jebne to dolů tam to ojebe zuby na převodovce. Hele kluci dneska dělali kejtu a měli ji z Červenýho Hrádku a vzali si k tomu i to mazání a pochvalovali to. Půjčoval jsem jim tu mojí rožeň. V 10 hodin přijeli a prej máme doma rožeň? Co já vím, neviděl jsem ji asi rok, snad je na půdě. No a já byl ve fabryce a snad tam byla. Neříkali nic, cosi naložili a jeli.
V tom šrotě povídal ten kámoš ,,grilař" že měli na paletě tabule a v rohu jen vypálenej trojuhelníček. Byla to tuším povídal 2,5 mm. Ale vzal si i 1,0 mm a nějakou 2,0 mm sílu. Prej záleží taky na tom, že tam přijede kdosi co s nerezem dělá a koupí celou paletu odstřižků. Byl tam jednou a měli jen takoví 2500 mm dlouhý pásy třeba 500 mm široký. A pak tam jel znova a měli tam ty tabule celí jen s tím trojuhelníčkem.

Joe66
Příspěvky: 1491
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Grily

#300 Nový příspěvek od Joe66 »

Pepino pouzijes elektrody na nerez alebo kupis nerezovy trubickovy drot tusim od bohleru a na ten staci aj obycajna co2

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“