Topení a kotle na peletky

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: topení a kotle na peletky má někdo skušenost

#61 Nový příspěvek od Britt »

Mě taky vydržel Dakon 35 let a bez jakékoliv regulace ale ta kvalita už je nenávratně pryč a bez zajištění správné teploty zpátečky budeš rád, když ti odejde současný kotel až za 10 let. Mnozí výrobci ti odmítnou uznat záruku, pokud nedodržíš podmínky dané výrobcem a zrovna tohle je jedna z prvních věcí, po které jdou. Mě taky servisák koukal na zapojení kotle a tlak vody v systému i když byla závada v elektronice.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Pavlajs
Příspěvky: 753
Registrován: ned bře 08, 2015 3:13 pm
Bydliště: Těškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: topení a kotle na peletky má někdo skušenost

#62 Nový příspěvek od Pavlajs »

Chlapi,jak jsem koupil,tak i prodávám...nejsem v tom odborník,tak si tu na nic nebudu hrát...jen jsem něco pochytil při tom,jak jsem se rozhodoval jestli si ho mám dát nebo ne...
Pokud chcete více,koukněte tu na tyto stránky a můžete se zapojit do diskuze...nechci tomu pánovi dělat reklamu ale myslím si,že je v tom opravdu odborník a ledaco vám vysvětlí....http://forum.tzb-info.cz/121277-licotherm-poradna
Jinak ten můj kotel pracuje na stejném principu jako okruh v autě...malý a velký okruh.Malý okruh je kotel a 4-cestný ventil plus čerpadlo.Je neustále nahřátý na 80 stupňů...plus mínus....je to závislé na tom,zda je vklidu nebo nahřívá velký okruh...to může spadnout i pod 70stupňů....nikdy ale neklesne teplota pod 60 stupňů,to se pak vypíná čerpadlo v malém okruhu a dokud teplota kotle nestoupne na 60 stupňů,nezapne se.
Přepínání do velkého okruhu-radiátorů je řízeno pokojovým termostatem.Ten dá pokyn adexu a ten přiotevře 4-cestný ventil a ten propouští teplou vodu do velkého okruhu.Pokud teplota v malém okruhu klesne,adex uzavře 4-cestný ventil a čeká až stoupne teplota v malém okruhu a opět otvírá....tím se nestane,že pokud dá pokojový termostat povel topit,nepodchladí se kotel.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: topení a kotle na peletky má někdo skušenost

#63 Nový příspěvek od aumirek »

pavlajs já ti to neberu a více méně s tebou souhlasím.Taktéž tam mám ten 4 cestnej ventil co to vše řídí jen ho musím nastavit ručně.Spíše v tom mám hokej jak moc vadí vypnu li to v tomto počasí uplně.Je to jako když netopím v létě.Jen to je každej den.No nakonec ted jsem to zapl nastálo a budu ladit.Navíc tam mám i bay pás kdy mužu v případě vypnutí elektřiny topit i ručně za použití samotíže
Jinak ono je celkem fuk kdo vyrábí ten kotel je to celkem více méně stejné.Jen někdo za něj chce 40 jinej 80.Ty podavače jsou více méně taktéž stejné jen někde je ocelový jinde litina.Mám z polska je tam litina.Pak je ještě cena dle výbavy to znamená ten programátor a termostat.Já chtěl tu levnější variantu umí celkem vše ty drahé ti navíc počítaj spotřebu paliva a ukládaj na net navíc to mužeš ovládat po internetu či telefonem o což nemám zájem.Nepotřebuji to a ani to aby mi nakonec nějakej virus topil jak on chce

Uživatelský avatar
Pavlajs
Příspěvky: 753
Registrován: ned bře 08, 2015 3:13 pm
Bydliště: Těškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: topení a kotle na peletky má někdo skušenost

#64 Nový příspěvek od Pavlajs »

aumirek píše:no mám plechový myslíš že trpí proto že do zpátečky nejde ta teplá voda
Tady jsi psal,že máš plechový,proto jsem psal,že u plechového se to nemá...myslím střídat teplotu....
Švagr má ten samý,co mám já a taky ovládá 4-cestný ventil ručně a asi by neměnil......
Taky jsem nechtěl ten dražší ale jsem spokojený.
Jinak není pravda,že stačí ten levnější...to druhý švagr nechtěl dát tolik peněz za kotel,tak šel do levnější varianty českého výrobce a hooodně se trápil,než mu to začalo topit.Ještě doteď není spokojený...Neustále něco reklamoval,dokonce i hořák.Jak tam měl výrobce na reklamaci,tak jim řekl o tom,co jsem psal výše a ani neměli tušení o čem je řeč....nebo třeba nemá v zásobníku na víku žádné těsnění...
Buď rád,že ti to topí a že nemáš problémy.


Ještě zpráva pro Smetanu,pokud půjdeš do uhlí,tak musíš počítat s tím,že ten šnek v podávači vydrží nějakých 7 roků...u peletek je těměř nezničitelný..není to z moji hlavy ale četl jsem to tady:.http://forum.tzb-info.cz/121277-licotherm-poradna

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: topení a kotle na peletky má někdo skušenost

#65 Nový příspěvek od aumirek »

pavlajs tak ono ne vždy platí že dražší je lepší.Měl jsem zálusk na kotel české firmy a jeden z duvodu bylo že výrobce je 20 km od nás.Stál 70 tisíc.Zjištoval jsem vše okolo a dopátral že stejnej kotel maj poláci za 38.Přitom to bylo podle stejné dokumentace a osazeno totožným hořákem.Daší problém byl že ten českej pro záruku museli oni montovat což bylo dalších nejmín 50.Poláci pro záruku požadovali jen montáž určitých komponentu to je ten mísíci ventil pojistný a pod.Montáž mne nakonec vyšla i s vším matrošem 20.Při poruše přijedou do 24 hodin alespon to tvrděj.A pár lidí na foru to potvrdilo.Na foru těchto kotlu je poměrně dost lidí.Většina je spokojena.Ti co nejsou tak to většinou byla jejich chyba a neuměli ho správně nastavit.Stačí jiná várka uhlí a už to netopí pokud nezměníš trošku nastavení.Já měl to štěstí že mi to šlo na to továrni nastavení no a až bude více mrznout skusím trošku experimentovat.
Jinak jak řešíš topení v tomto počasí.To znamená jeden den není třeba topit druhej den tak 3 hodky večer.Zdá se mi dost nelogické aby to šlo v utlumu stále.Nicméně asi pro kotel to tak má být a dnes už to také nechám běžet stále.

Ps a k výdrži toho šneku nevím ale doufám že vydrží déle ono ale závisí na kvalitě uhlí a také je li hnědé či černé

Uživatelský avatar
Pavlajs
Příspěvky: 753
Registrován: ned bře 08, 2015 3:13 pm
Bydliště: Těškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: topení a kotle na peletky má někdo skušenost

#66 Nový příspěvek od Pavlajs »

Máš pravdu v tom,že stačí jiné uhlí a už to nemusí topit....zatím jsem měl štěstí,že jsem nemusel do toho zasahovat....
Jinak jsem koukal do faktury,jak píšeš 50 tis. se mi zdálo opravdu hodně...za montáž jsem platil kolem 10tis.....byli myslím někde od Zlína... samozřejmě plus materiál ale to má každý jinak...
Jak řeším topení?Minulou sobotu jsem to zapl a už to asi nechám...musím...na malý okruh mám napojené 2 mistnosti,kde je třeba topit stále...jsou od severu a je tam dost chladno,Mám tam termoventily a ty to pohlídají.Zbytek místnosti mi pokojový termostat nezapíná.

Uživatelský avatar
smetana
Příspěvky: 6426
Registrován: stř črc 04, 2007 11:02 pm
Bydliště: Příbramsko

Re: topení a kotle na peletky má někdo skušenost

#67 Nový příspěvek od smetana »

j vím tom šneku že u uhlí dlouho nevydrýí ale asi u uhlí nezůstanu nevím budu přemýšlet schánět na netu od vás tady a ruzně informace a uvidím
Jezdím tak rychle ,jak můj anděl strážnej lítá

http://www.brdy.org/
http://www.ohrazenice.eu/
http://yanmar.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: topení a kotle na peletky má někdo skušenost

#68 Nový příspěvek od P.S. »

smetana píše:hledám tady něco ohledně topení peletky brikety máte někdo něco doma pokud tu něco je nenašel jsem to

Kamarád má tohle. Neměnil by. Na podzim vyndá kotlík a topí kusové dřevo. Přes zimu pak peletky http://www.agromechanika.cz/teplovodni- ... -licotherm

Uživatelský avatar
Pavlajs
Příspěvky: 753
Registrován: ned bře 08, 2015 3:13 pm
Bydliště: Těškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: topení a kotle na peletky má někdo skušenost

#69 Nový příspěvek od Pavlajs »

To já mám tenhle:
Obrázek

a jak jsem psal,spokojenost 8)

jinak,kdybych vyndal ty sklo keramické desky,tak se tam dá vložit rošt a dá se topit nejen dřevem ale i uhlím...tak jako v normálním kotli.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: topení a kotle na peletky má někdo skušenost

#70 Nový příspěvek od aumirek »

Těch 50 beru co mi nabídl prodejce kotle kde montáž musela dělat jím schválená firma topenář mi to udělal za 20 s toho matroš 12.Jinak na foru co lidé dělali kotle s dotací nebyl problém i 100 tisíc za montáž.No a přemluvily jste mne už to nechám taktéž zaplé.Ale jak říkám bylo mi proti mysly aby to běželo stále když mi stačilo topit 2 hodky deně.
Ps a proto jsem nakonec vzal polskej bylo to bez dph a montáž za dodržení jejich podmínek výbavy kotle mohl dělat kdokoliv
Naposledy upravil(a) aumirek dne ned říj 04, 2015 9:02 pm, celkem upraveno 1 x.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: topení a kotle na peletky má někdo skušenost

#71 Nový příspěvek od aumirek »

Pavlajs píše:To já mám tenhle:
Obrázek

a jak jsem psal,spokojenost 8)

jinak,kdybych vyndal ty sklo keramické desky,tak se tam dá vložit rošt a dá se topit nejen dřevem ale i uhlím...tak jako v normálním kotli.
já mužu topit dřevem či uhlím bez uprav i současně s automatem nicméně je to taková nouzovka což i píší v návodu.Problém je že tam je vodní rošt a má dost velké mezery tak to propadává zvažoval jsem tam udělat ješte takovej rošt z kulatiny a v případe nutnosti ho tam vložit

Uživatelský avatar
Pavlajs
Příspěvky: 753
Registrován: ned bře 08, 2015 3:13 pm
Bydliště: Těškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: topení a kotle na peletky má někdo skušenost

#72 Nový příspěvek od Pavlajs »

To já bych musel vytáhnout tyto desky:
Obrázek
a místo nich vložit ten rošt....ale proč bych to dělal,když je to tak pohodlné nasypat do zásobníku a nestarat se? :)
Akorát ta elektřina,když nejde,tak to je problém....ale dá se taky vyřešit...taky o tom už uvažuji.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: topení a kotle na peletky má někdo skušenost

#73 Nový příspěvek od aumirek »

já tam místo těch desek vodní rošt a pod ním deflektor ale jsou velké mezery bylo by vhodné tam mezi trubky dát kulatinu.I když popravdě také není duvod topit dřevem snad jen v případě výpadku elektřiny
Přílohy
rošt.jpg
rošt.jpg (7.81 KiB) Zobrazeno 2511 x

Uživatelský avatar
Pavlajs
Příspěvky: 753
Registrován: ned bře 08, 2015 3:13 pm
Bydliště: Těškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: topení a kotle na peletky má někdo skušenost

#74 Nový příspěvek od Pavlajs »

Mi by to stejně nepomohlo,jednak ty desky jsou nahřáté dočervena,tudíž bych musel počkat až vychladnou aby se daly vyndat ale pak by mi nastal problém,jak roztočit čerpadla.Mám tam dvě.Jedno v malém okruhu a jedno ve velkém.Dělat tam další větev bez čerpadel se mi už opravdu nechce.

Uživatelský avatar
smetana
Příspěvky: 6426
Registrován: stř črc 04, 2007 11:02 pm
Bydliště: Příbramsko

Re: topení a kotle na peletky má někdo skušenost

#75 Nový příspěvek od smetana »

Pavlajs píše:
aumirek píše:no mám plechový myslíš že trpí proto že do zpátečky nejde ta teplá voda
Tady jsi psal,že máš plechový,proto jsem psal,že u plechového se to nemá...myslím střídat teplotu....
Švagr má ten samý,co mám já a taky ovládá 4-cestný ventil ručně a asi by neměnil......
Taky jsem nechtěl ten dražší ale jsem spokojený.
Jinak není pravda,že stačí ten levnější...to druhý švagr nechtěl dát tolik peněz za kotel,tak šel do levnější varianty českého výrobce a hooodně se trápil,než mu to začalo topit.Ještě doteď není spokojený...Neustále něco reklamoval,dokonce i hořák.Jak tam měl výrobce na reklamaci,tak jim řekl o tom,co jsem psal výše a ani neměli tušení o čem je řeč....nebo třeba nemá v zásobníku na víku žádné těsnění...
Buď rád,že ti to topí a že nemáš problémy.


Ještě zpráva pro Smetanu,pokud půjdeš do uhlí,tak musíš počítat s tím,že ten šnek v podávači vydrží nějakých 7 roků...u peletek je těměř nezničitelný..není to z moji hlavy ale četl jsem to tady:.http://forum.tzb-info.cz/121277-licotherm-poradna
čau nechtěl bych uhlí teda asi určitě peletky jen musím schánět informace a postřehy co a jak mám na to vlastně celou zimu jaký je zhruba rozměr kotle s násypkou myslím půdorys
Jezdím tak rychle ,jak můj anděl strážnej lítá

http://www.brdy.org/
http://www.ohrazenice.eu/
http://yanmar.rajce.idnes.cz/

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“